Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’ye göre cezaevlerinde her şey toz pembe

AKP'ye göre cezaevleri mükemmel

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yaptıkları ziyaret sonrasında cezaevlerinde taammüden, organize bir biçimde işkence, insan hakları ihlali olmadığı tutanak altına aldıklarını söyledi.

BOLD – Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, cezaevi ziyaretleri ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda değerlendirme yaptı. Yayman, ziyaret ettikleri kadın cezaevindeki çocuklu kadınlarla ilgili hiçbir cümle sarf etmemesi dikkat çekti. Yayman, ağır hasta tutukluların sağlık hizmetine ulaşamaması ve cezaevlerinde tedavi olamadığı için hayatını kaybeden ya da bebeğini kaybeden annelerden bahsetmediği konuşmasına muhalefetten tepki geldi.

CEZAEVLERİNDE İNSANLIK SUÇU İŞLENMİYOR

Hükümlü ve Tutuklu Alt Komisyonu olarak Eylül ayında Silivri ve Bakırköy Kadın cezaevlerini ziyaret ettiklerini belirten Yayman, “Cezaevlerimizde çok şükür ki taammüden, organize bir biçimde bir işkence, bir insan hakları ihlalinin olmadığı tutanak altına alınmıştır. Yine burada kaba şiddet, insanın onurunu zedeleyen ve insanın varlığına yönelik olarak bir insanlık suçunun da işlenmediği hüküm altına alınmıştır. Fakat bununla birlikte, cezaevlerimizde mahkûmlarımızın, tutuklu ve hükümlülerimizin özellikle kütüphanede daha fazla kitap talebinin olduğu ve özellikle Sincan Cezaevinde ısınmaya ilişkin problemlerin olduğu, yine Silivri ve Bakırköy Cezaevlerinde ise görüşme sürelerinin uzatılmasına dair taleplerin olduğu dikkate alınmıştır” dedi

CHP’Lİ ÖZEL: CEZAEVLERİNDE KEYFİ UYGULAMALAR VAR

Yayman’ın “Türkiye cezaevlerinde sorun yoktur” demesini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise “Şu anda Türkiye’deki cezaevleri kapasitelerinin çok çok üzerinde dolu, bunu herkes kabul ediyor. Cezaevlerinde nöbetleşe uyunuyor, nefes almanın imkânı yok. İstanbul’daki son depremde cezaevi koğuşundaki kişileri deprem sırasında avluya almayıp ancak yöneticilerin kendilerinin bina dışına çıktığı bir süreç, vicdanları yaralayacak son derece tartışmalı bir süreçtir. Bunun yanında, eskiden beri kütüphaneden yararlanma, sosyal haklardan yararlanma, aile görüşü, aileyle telefon görüşü meselelerinde keyfî uygulamalar ve Türkiye’nin dört bir yanında birbirinden farklı uygulamalar var” dedi.

Trump, Türkiye ile ilgili yine paylaşımda bulundu: Önümüzde 3 seçenek var

Politika

“Biz hazırız Ziya Öğretmenim”

Ziya Selçuk, tüm okul müdürleri ve 1. sınıf okutacak öğretmenlerle görüntülü görüştüğünü söyledi. Öğretmenlerin “Biz hazırız Ziya Öğretmenim” dediklerini aktardı.

BOLD – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül’de okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin açıklama yaptı. “Kovid-19 tedbirleri kapsamında MEB ve Sağlık Bakanlığı arasındaki entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizması hazır. Okullarda tüm dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı, hijyen ve dezenfektan ihtiyaçları karşılandı, ateş ölçer bulundurulması sağlandı. Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz. Maskeleri, okullarımıza ulaştırdık” dedi.

Ayrıca sosyal medyada hesabından paylaşım yapan Selçuk, şu ifadeleri kullandı: “Tüm okul müdürleri, tüm 1. sınıf okutacak öğretmenlerimizle görüntülü görüşme yaptım geçtiğimiz hafta. Büyük bir sınıfta yoklama gibiydi. Biz hazırız Ziya Öğretmenim, dediler. Burası bizde, dediler. Öğretmen, buradayız, derse o ülkenin yolu açılır. #okullarıgüvenleaçıyoruz.”

Okumaya devam et

Politika

AKP-Mafya-Devlet-Medya Dörtgeni

Arjantin’e kaçan çete lideri Serkan Kurtuluş, Türkiye’de devlet-mafya ortaklığının ne kadar güçlü olduğunu gözler önüne serdi. AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın yönetimindeki suikast planlarını deşifre etti. İşin içinde eski Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da var.

ADEM YAVUZ ARSLAN | FATİH AKALAN – BOLD ÖZEL

Susurluk Skandalı, Polis-Mafya-Devlet Üçgeni olarak tanımlanmıştı. 1996 yılında yaşanan trafik kazası büyük çoğunluğa göre derin devletin açığa çıktığı olaydı. Kazada Emniyet Müdürü Hüseyin Kocadağ, kırmızı bültenle aranan Abdullah Çatlı ve sevgilisi Gonca Us hayatını kaybetti. Dönemin DYP Milletvekili Sedat Bucak ise yaralı kurtuldu.

O yıllarda medya kısmen de olsa özgürdü. Türkiye Büyük Millet Meclisi ağır aksak da olsa çalışabildi. Devlet içindeki kirli ilişkilere dair önemli detaylara ulaşıldı. O gün herkes ümitlenmişti. Suçüstü yakalanan derin devletin bir daha belini doğrultamayacağı, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı konuşuluyordu.

Derin devlet öyle bir hortladı ki mafya, rejim tarafından büyütülüp korunuyor, faaliyetleri medya eliyle kutsanıyor. Şimdi durum Susurluk’tan çok daha vahim.

Ortada bir ucu Saray’a bir ucu ABD ve Rusya’ya uzanan uluslararası bir Susurluk olayı var. Kısa süre önce Amerikan Fox News’te çete lideri Serkan Kurtuluş’la ilgili bir haber çıktı.

Serkan Kurtuluş, halen Arjantin’de tutuklu bulunan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Yaptıkları ve yakalandıktan sonraki itirafları insanın kanını donduruyor.

Kurtuluş, Fox News’tan önce Bold Medya’dan Cevheri Güven ve ardından da Said Sefa’ya konuştu. 4 başlıkta çok çarpıcı itiraflarda bulundu.

Rahip Brunson’a suikast, Rus uçağının düşürülmesi, Suriye’de yaşananlar ve FETÖ Borsası ile ilgili söyledikleri FBI’yı da harekete geçirdi.

AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın merkezinde yer aldığı kanlı borsa olayında eski Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da adı geçiyor.

Okumaya devam et

Politika

Otoyol açılışında açıkladı: Asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar!

Tayyip Erdoğan, “Suriye’den Libya’ya Doğu Akdeniz’den Karadeniz’e kadar geniş bir alanda verdiğimiz mücadelenin başarıya ulaşması hayati bir öneme sahiptir” dedi. Türkiye’nin asırlık uyanışının önlenmek istendiğini savundu.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Gebze-İzmit kesiminin açılışında konuştu. Video konferans sistemiyle katıldığı açılışta “Yönümüzü geleceğe çevirmek yerine kendi iç sıkıntılarımıza çevirdiğimizde enerjimizi ve vaktimizi heba ediyoruz” dedi. Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

  • İstanbul – İzmir otoyolu bölgede hizmete soktuğumuz önemli eserledir. Yol medeniyettir. Yolları olmayan ülkeyseniz medeni olmaktan bahsedemezsiniz.
  • Hizmete açtığımız Gebze-İzmit kesimi, aynı zamanda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolundaki yükü de azaltacaktır. Bu durum İstanbul-Ankara güzergahının en sıkışık kesiminin rahatlaması anlamına geliyor.
  • Türkiye salgından en az etkilenen ülkelerden biri oldu.
  • Suriye’den Libya’ya Doğu Akdeniz’den Karadeniz’e kadar geniş bir alanda verdiğimiz mücadelenin başarıya ulaşması hayati bir öneme sahiptir. Türkiye’yi yeniden kendi iç meseleleriyle boğuşan bir hale getirerek asırlık uyanışımızı önlemeye çalışıyorlar.
  • Biz 18 yıllık hükümetlerimiz döneminde, Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların 10 katı eseri ülkemize kazandırdık.
  • Sağladığımız uygun finansın etkisiyle, konut ve otomobilde rekorlar ardı ardına geliyor
  • 10 yıl önce 2023 hedefleriyle milletimizin huzuruna çıktığımızda birilerinin tek derdi birkaç ay sonra yapılacak seçimlerdi. Aradan geçen bunca zamana rağmen karşımızda halen ufku yapılacak ilk seçimleri geçemeyen bir siyaset anlayışı var.
  • Yılın üçüncü çeyreğinde üretmeye devam ederek salgının etkilerinin önemli bir kısmını geride bıraktık.
  • Önümüzdeki dönemde istihdam daha da artacak. İnşallah 3. çeyreği her kesimi memnun eden bir büyüme oranıyla kapatacağız.
  • Türkiye’yi Afrika’nın Güney Amerika’nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz.

Okumaya devam et

Popular