Bizimle iletişime geçiniz

Medya

A Haber’in yalan haberciliği TRT’de deşifre oldu: Ne mevzi nede Tel Abyad gerçek

A Haber muhabirinin Suriye sınırında, “Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor” diyerek yaptığı düzmece haberi, aynı anda bölgeden yayın yapan TRT kameraları deşifre etti.

BOLD-Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’ndan canlı yayın yapan A Haber’in yalanı TRT farkında olmadan deşifre etti. Tel Abyad’tan A Haber’e bağlanan kanalın muhabiri, bir duvarın arkasında yere çömelmiş halde “Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor” diye konuştu.

Muhabirin bu halleri, hemen arkasında çekim yapan TRT kameralarına yansıdı. A haber muhabiri ile aynı yerde yayın yapan TRT muhabiri ise kasksız ve ayakta yayın yapıyordu.

A Haber muhabirinin “Kurşunlar vızır vızır üzerimizden geçiyor” dediği an canlı yayında olan TRT, A Haber’in yalanını farkında olmadan ortaya çıkardı. A Haber’in sınır fiyaskosu sosyal medyayı da salladı.

Cizre’de polis basın açıklaması yapmak isteyen HDP’lilere müdahale etti

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

“Bu Cemil’e köprü de satarlar yakında”

Televizyon yorumcusu Cemil Barlas, fizikçilerin şehir efsanesi dediği yoktan enerji üreten devr-i daim makinesini “gözlerimle gördüm” deyince sosyal medyada alay konusu oldu.

BOLD – Gazeteci Yazar Mehmet Barlas’ın televizyon yorumcusu oğlu Cemil Barlas, fizikçilerin şehir efsanesi dediği yoktan enerji üreten devr-i daim makinesini “gözlerimle gördüm” deyince sosyal medyada alay konusu oldu. Barlas paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün devridaim makinesi denen şeyi gözlerimle gördüm. İnanması çok zor ama yani yoktan enerji üreten bir alet. Şimdilik resim video paylaşmıyorum. Tam sağlamasından sonra.”

BU DEDİĞİN İMKANSIZ

Takipçileri Barlas’a böyle bir aletin olmasının mümkün olmadığını anlatmaya çalıştı. Bir takipçisi Barlas’ın iddiasına şöyle yanıt verdi, ”Bu dediğin imkansız. Olursa Dünyadaki bugüne kadarki en büyük buluş olur. Çağ kapatıp çağ Açar. Petrol, kömür çöp olur. Hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç kalmaz.”

İddiasını kanıtlamaya çalışan Barlas bir de video paylaştı. Takipçilerinden videoya da cevap gecikmedi. İşte Cemil Barlas’ın devr-i daim makinesi iddialarına gelen yorumlardan bazıları;

Okumaya devam et

Medya

Meral Akşener’den Ahmet Takan tepkisi: “Daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerek”

Ahmet Takan’a yapılan saldırıyı ‘basın özgürlüğünü kısıtlama amaçlı’ diye niteleyen Akşener, “Bu olayların önüne geçilmesi için daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerekecek” diye sordu.

BOLD – Ankara siyasetine ilişkin yayınladığı kulis haberlerle bilinen Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, dün akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradı. Saldırganların sopayla saldırdıkları Takan, bacağına aldığı darbelerle hastanelik oldu. Takan atakta tedavinin ardından karakola giderek şikayette bulundu.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMA AMAÇLI

Sosyal medya hesabından saldırıyı kınayan Akşener, ”Değerli gazetecimiz Ahmet Takan’a yapılan saldırıyı kınıyorum. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Basına yönelik, özgürlüğümüzü kısıtlama amacı güden bu olayların önüne geçilmesi için daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerekecek!” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ da İBB’deki yolsuzlukları konuştuğu bir program sonrası evinin önünde saldırıya uğramış ve yaralanmıştı.

Gazeteci Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara Dikmen’de evinin önünde yumruklu saldırıya uğradı. Saldırısı sonrası Takan, 29 Mayıs Hastanesinde tedavi altına alındı. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

BOLD-Ankara siyasetine ilişkin yayınladığı kulis haberlerle bilinen Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradığı öğrenildi. Saldırganın Ahmet Takan’ın arkasından gelerek bacağına sopayla vurduğu öğrenildi.

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan Takan, “Slogan atarak yaklaşan saldırganı fark ettiğimde elimdeki çantayla kendimi korudum. Çanta sayesinde sadece bacağıma vurabildi. Daha sonra uzaklaştı. Daha sonra en yakın hastaneye giderek tedavi oldum. Karakolda bir kez daha ifade verdim” dedi. Takan’ın saldırı sonrasında yapılan tedavisinde bacağındaki kaslarda ezikler meydana geldiği belirtildi.

Ahmet Takan’a yönelik gerçekleştirilen sopalı saldırıdan saatler öncesinde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın, Takan’ı hedef alan paylaşımlarda bulunması dikkat çekti.

Büyükataman, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarından “Ahmet Takan isimli boş muhabbet erbabından başka herkes görmüş ve anlamıştır ki Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli her beşer gibi hastalanmış ve başarılı bir tedavi sürecinin ardından görevinin başına geri dönmüştür” ifadelerine yer vermişti.

“İçişleri’nde bir tane Menzilci göstersinler bakanlığı bırakırım”

Okumaya devam et

Popular