Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Şenol Güneş’ten Donald Trump ve Emmanuel Macron’a gönderme

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fransa maçının ardından futbolcularımızın ‘Asker selamı’ ve Bulgaristan – İngiltere maçındaki ırkçı tezahüratlar hakkında gelen sorulara yanıt verdi.

BOLD – Bulgaristan – İngiltere maçında yaşanan ırkçılıkla ilgili soruyu yanıtlayan Şenol Güneş “Bulgaristan- İngiltere maçında ırkçı saldırı olduğu için üzgünüz. Dünya nereye gidiyor, bütün liderler ne yapıyor, bunlara bakılmalı. Bir ülkenin iyi şeyler yapmasıyla olmaz. Irkçılığın, terörün olduğu ortam herkesi vurur. Bizde bir söz vardır, ‘Komşun açken, sen tok yatamazsın’ diye. Büyük devletler, küçük devletleri anlamalı. Ülkemizle ilgili iddia edilen durumlara keşke hiç maruz kalmasaydık. Hastalık için savaşanlar, silah üretiyorsa, bu işin nedeni belli demektir.” dedi.

FUTBOL BİRLEŞTİRİCİ UNSUR

Fransa’nın da Türkiye ile olan tutumunu eleştiren Şenol Güneş, “Futbol birleştirici bir unsur. Fransa’ya bir ay evvel geldim ve rahat dolaştım. Türkler, Kürtler ve Fransızlar vardı, rahat dolaştım. Fransa ile 6 kez oynadım, 4’ü bana denk geldi. Fransa’ya futbol anlamında hayranlığımı hep söyledim ama yanlış bir şey varsa da paylaşacağız. İnşallah büyük devletler, büyük insanlar, kendilerinden küçük gördüklerine örnek olurlar ve herkes barış içinde yaşar.” diye konuştu.

ASKER SELAMINDA KÖTÜ NİYET YOK

Asker selamı hakkında da konuşan Şenol Güneş “Asker selamında kötü niyet yok, öyle bir niyetimiz de yok. Askerlerimiz gitsin de birilerini öldürsün diye yapmıyoruz Onlar bizi korumak için var. Bunları hep bana soruyorsunuz ama bunlar Donald Trump’ın ve Emmanuel Macron’un işi. Onlara gidin sorun. Ben takımı zor yönetiyorum.” ifadelerini kullandı.

Fransa Milli Takımı Didier Deschamps’a teşekkür eden Şenol Güneş “Deschamp’a teşekkür ediyorum, iyi bir oyuncuydu, bir antrenör ve iyi bir insan. Ortamı gerecek açıklamalar yapmadı. Aynı şeyi Trump için de söylemek isterim. İnsanlarımız Fransa’da çalışıyor ve yaşıyor, onların da saygısı olması lazım. Tribünlere bakıyorum, hangisi Fransız diye, onlara de benziyor bize.” açıklamasını yaptı.

Türkiye, Paris’e lider girdi, lider çıktı

Spor

Futbolcular Birliği’nden ‘Türkiye’ye gitmeyin’ uyarısı

FIFPro’dan üyesi olan futbolculara “Türkiye’ye gitmeyin” uyarısı geldi. 7 kulüp ile ilgili dikkatli olunması istenirken maaşların düşük gösterildiğine de vurgu yapıldı.

BOLD – Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), oyunculara “Türkiye’ye gitmeyin” dedi. FIFPro, maaş ödeme konusunda sıkıntılar olduğunu belirterek oyunculara “Türkiye’ye gitmeme” yönünde uyarıda bulundu. FIFPro’nun resmi sitesinden yaptığı açıklamada, son dönemde birçok kulübün oyuncuların alacaklarını ödemediği ve bunun sonucunda da birçok davanın açıldığı vurgulandı.

Antalyaspor’da uyarı alan 7 kulüpten birisi.

7 KULÜP KARA LİSTEDE YER ALDI

Oyunculardan özellikle Kardemir Karabükspor, Bursaspor, Ankaragücü, Antalyaspor, Eskişehirspor, Elazığspor ve Kayserispor’a gitmeden önce dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunan FIFPro, 2019’da FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki davaların yüzde 15’inin en yüksek oran ile Türkiye’de olduğu kaydetti.
Türkiye’deki birçok oyuncunun, ilk ay maaşlarının bile ödenmediğini ve kendilerinden destek beklendiği yönünde mesajlar aldıklarını belirten Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği, oyuncuların Türkiye’de sözleşme imzalarken kesinlikle ciddi bir destek alması gerektiğini belirtti.

KULÜPLER MAAŞLARI DÜŞÜK GÖSTERİYOR

Öte yandan FIFA’da birçok davası olan Türk kulüplerinin, maaşları düşük göstererek bonuslara yöneldiği ve bu konuda dikkatli olunması gerektiği söylendi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun da UEFA’nın talebine rağmen oyuncuların sözleşmelerinin korunması konusunda yeni standartlar belirleme konusunda da eksik kaldığı paylaşıldı.

Okumaya devam et

Spor

TFF başkanı açıkladı, Süper Kupa 4 takımla oynanabilir

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni projelerle ilgili açıklama yaptı. Özdemir, Süper Kupa’nın 4 takımla oynanabileceğinin sinyalini verdi. Türk futbolunun 2 milyar dolar hacme ulaştığını söyledi.

BOLD – Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’in izlenme oranını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını açıklarken, Süper Kupa için ise yeni bir formül hazırladıklarını duyurdu. Şampiyonlar Ligi’ne ülke olarak iki takım göndermek zorunda olduklarını ifade eden Özdemir futbolda 2 milyar dolarlık bir hacme ulaştıklarını belirtti.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE İKİ TAKIM GİTMELİYİZ

A Milli Futbol Takımı’nın 2020 Avrupa Şampiyonası’na (EURO 2020) katılma hakkı elde etmesinin futbol ekonomisine önemli bir katkısı olacağını vurgulayan Nihat Özdemir, “Avrupa’da birçok kulüp UEFA Şampiyonlar Ligi gelirleriyle ayakta durmaktadır. Bunun için Avrupa kupalarına istikrarlı katılım ve başarının şart olduğuna inanıyoruz. Şampiyonlar Ligi’ne 2 takım göndermeliyiz. 12 yıldır tek takımla katılabiliyoruz. Son yıllarda arzuladığımız sonuçlardan uzağız. Bu tabloyu tersine çevirmek için var gücümüzle çalışmalıyız.” diye konuştu.

SÜPER KUPA 4 TAKIMLA OYNANABİLİR

Süper Kupa için de yeni bir statü düşündüklerini açıklayan Nihat Özdemir “Marka değerinin artması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı ile sık sık bir araya geleceğiz. Yapısal anlamda yapmamız gereken birçok iş var. Ortak hedefimiz için omuz omuza vermeliyiz. Futbol pastasını büyütmeliyiz. Süper Lig’in izlenme oranının artmasını sağlamalıyız. Yeni pazarlar yaratmalıyız. Gerekirse Süper Kupa’nın statüsünü değiştirip, 4 takıma çıkararak yurt dışında düzenlemek Türk futboluna önemli bir değer katacaktır. Güçlü ekonomi için gençlere mutlaka yatırım yapmamız gerekiyor. Ocak’tan sonra ekonomik şartları yerine getirmeyenler için daha ağır şartlar gelecek, puan silme, transfer yasağı hatta küme düşme olacak.” dedi.

AVRUPA’DA 6. SIRADAYIZ 2 MİLYAR DOLAR HACİME ULAŞTIK

Nihat Özdemir, Türkiye’nin dünya ekonomisinde söz sahibi bir ülke olduğunu belirterek, “Futbol ekonomisinde Avrupa’da 6. sıradayız. Futbolda 2 milyar dolara varan gelir hacmine ulaştık. Bu tabloda kuşkusuz en büyük gelir kalemini yayınlar oluşturuyor. Tribün, futbolcu satışı, sponsor ve reklam gelirleri de azımsanmayacak boyutta. Ana hedefimiz futbolun ekonomik gücünü en yüksek seviyeye çıkarmak. Bunu sportif başarı ve marka değerini artırmamız sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Spor

Şenol Güneş: Bana paracı diyenler ülkeyi soyuyorlar

Şenol Güneş, kendisine paracı diyenlerin ülkeyi soyduğunu söyledi. Dışarıya oyuncu satınca döviz geldiğini belirten tecrübeli çalıştırıcı, “hani Türk ekonomisini koruyorduk” dedi. Beşiktaş’ta Kagawa’yı istemediğini açıkladı.

BOLD – Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’nda konuşan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ilgniç açıklamalarda bulundu. Futbol ekonomisine de değinen Güneş, Arda Turan’ı bitirip tükettiklerini kaydetti. Kendisine paracı diyenlerin ülkeyi soyduğunu belirterek futbolcu yetiştirmek için akademi denilen fabrikaları kurmak zorunda olduklarını söyledi. Şenol Güneş’in konuşmaları şöyle:

HEP BİRLİKTE ARDA TURAN’I BİTİRDİK

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Arda Turan hakkında kendisine yöneltilen bir soru üzerine açıklamalarda bulundu. Arda Turan’ın kariyerinde geldiği durumun sadece kendisinin suçu olmadığını ifade eden Güneş, “Arda Turan kendi kendine bitmedi, biz hep beraber, el birliği ile dünya markası olan Arda Turan’ı bitirdik, tükettik. Barcelona’da Arda’nın evine gidip yatan kalkanlar, bugün başka şeyler söylüyorlar” dedi.

HANİ BİZ TÜRK EKONOMİSİNİ KORUYORDUK?

Daha fazla Türk futbolcunun Avrupa’ya transfer olması gerektiğini ifade eden Güneş, ”Üretimde sıkıntımız var. Yeni nesil futbolcular üretebilmek, yetiştirebilmek için akademi dediğimiz fabrikaları yapmak zorundayız.”Cenk 20 küsür milyona gitti, Yusuf 10 küsür milyona gitti. Her giden döviz getiriyor sana. Sonra yabancı yerli konuşuyoruz. Bu gidince döviz geliyor, yabancı gelince döviz veriyorsunuz. Hani biz Türk ekonomisini koruyorduk? Korumak istiyorsanız, üretin dışarı gönderin” şeklinde konuştu.

EN İYİ PARAMI ŞİMDİ ALIYORUM

A Milli Takım’ın bugününde Fatih Terim’in de Mircea Lucescu’nun da payının olduğunu dile getiren Güneş, “Bizim asıl hedefimiz 2022 Dünya Kupası’na katılmak, oradaki finallere gitmek. Milli Takım’ın başarısı hepimizin başarısıdır. Başarı için adam aranıyor. Hep birlikte başardık. Futbolu zenginleştirmek lazım ama sadece parayla değil. Şenol mu yaptı, Fatih mi yaptı, Lucescu mu yaptı? Milli takımda bir başarı varsa ‘ben yaptım’ değil ‘biz yaptık’.

Gariban biri varsa onu iyi dinlemek lazım. Sosyal sorumluluk projemi de böylece yerine getirmiş oluyorum. Değer kazanmak lazım. Değer kazanınca para zaten geliyor. Bir insan çalıştığı yerde mutluysa başarılı olur. Ben şu an mutlu olarak çalışıyorum. Benim elimden paramı da aldılar 2 yılımı da aldılar ama ben işime devam ettim. En iyi paramı da şimdi alıyorum. Bana paracı diyenler ülkeyi soyuyorlar” ifadelerini kullandı.

Yeni tranfer Shinji Kagawa’nın lig tarihine geçtiği maçta Beşiktaş Antalyaspor’u 6-2 yendi.

KAGAWA’YI BEN İSTEMEDİM, PARASINI VERMEZSENİZ YABANCI OYNAMAZ

Beşiktaş döneminde yapılan transferler hakkında da çarpıcı örnekler veren Güneş, “Ben çalıştırdığım kulüplerde, para bana kirli geldiği için, para işine girmeden sadece fikrimi söyledim. Oyuncu, hoca, başkan düzenini korumalıyız. Bu düzenin bozulmaması lazım. Beşiktaş’ta da yüksek maaşlı oyuncuları satabilirsiniz ama kalanların parasını ödeyin dedim.

Kagawa alınırken de transfer yapıyoruz ama içeridekilerin maaşı ödenmemiş. Kagawa’nın alınmasını çok istediler, ben istemedim ve futbolcuların paralarının ödenmesini istedim. Bir takım elbiseniz var, bir tane daha pantolon alıyorsunuz, onun yerine gömlek alın, gömleğiniz yok. Parayı vermezsen, yabancı futbolcu zaten oynamaz. Yönetimlere de hak veriyorum. Kamuoyunu susturmak için fırsat gelince değerlendiriyorlar. Sonrasında hak da verdim onlara ama sezon sonu yine alınmadı” dedi.

Tottenham’da Pochettino’nun görevine son verilmesini de yorumlayan Güneş, “Pochettino, Tottenham’da harika işler yaptı, çok iyi bir takım kurdu ancak Pochettino’nun Tottenham’dan neden ayrıldığını ben biliyorum, siz de araştırın, bulursunuz” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Popular