Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Suriye Ordusu kuzeyde ilerlemeye devam ediyor: Rejim güçleri Ayn İsa’ya girdi

Suriye medyası, Kürt gruplarla yapılan anlaşma çerçevesinde Suriye Ordusu güçlerinin sınıra 30 km mesafedeki Ayn İsa’ya girdiğini duyurdu.

BOLD – Suriye hükümeti güçleri, Kürtlerin öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile varılan anlaşma uyarınca, Türkiye sınırına 30 kilometre mesafedeki Ayn İsa’ya girdiklerini duyurdu.

Suriye Ordusu, daha önce de sınıra 50 kilometre mesafedeki Tel Amer’e girildiğini açıklamıştı.

Suriye medyasında hükümet güçlerinin Ayn İsa’ya girdiğine ilişkin görüntülere yer verildi.

ERDOĞAN’DAN KOBANİ VE MENBİÇ MESAJI

Suriye’de Kürt güçleri ve Şam yönetimi arasında varılan anlaşmayı değerlendiren AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’nın olumlu yaklaşımı dolayısıyla Kobani’de bir sıkıntı olmayacağını ve Menbiç konusunda ise Türkiye’nin verdiği kararı uygulama aşamasında olduğunu söyledi.

Erdoğan, Azerbaycan seyahati öncesi havaalanında yaptığı konuşmada, Münbiç boşaltıldığında oraya Türkiye’nin girmeyeceğini, oranın gerçek sahipleri olan Arap aşiretlerinin gireceğini söyledi.

AKAR: TEL ABYAD VE RESULAYN KONTROL ALTINDA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak, “Tel Abyad ve Rasulayn kontrol altında. Bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmalar devam ediyor” dedi.

AKAR: YPG, IŞİD HAPİSHANESİNİ BOŞALTMIŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin operasyon yürüttüğü bölgede IŞİD militanlarının tutulduğu bir hapishane bulunduğunu ancak bu hapishanenin YPG tarafından boşaltıldığını söyledi.

Milli Savunma Bakanı, “Bölgemizde bir tek hapishane vardı, DEAŞ hapishanesi. Onun da gittiğimiz zaman YPG’liler tarafından boşaltıldığını oradaki DEAŞ’lıların kaçırıldığını gördük. Bunları da fotoğrafla filmle tespit ettik ve ordaki ilgili muhattaplarla bunları görüştük, görüşmeye de devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin Suriye Ordusu ile karşı karşıya kalma riski artıyor: Esed güçleri Tel Tamer’e girdi

Dünya

New York’ta göstericiler Apple mağazasını böyle yağmaladılar

ABD’de, protestoların sıçradığı dünya ekonomisinin kalbi New York’da, yağmaya başlayan bazı göstericiler kapısını kırarak girdikleri teknoloji devi Apple mağazasını soyup soğana çevirdi.

BOLD- Siyahi George Floyd’un ölümüne neden olan polis şiddeti sonrası ABD’nin Minneapolis kentinde başlayarak, geniş katılımlı hükumet protestolarına dönüşen gösteriler dünya ekonomisinin başkenti sayılan New York’a da sıçradı. Sokakları ateşe veren protestocular bazı işyerlerinin de camlarını kırdı.

APPLE MAĞAZASINI YAĞMALADILAR

ABD’li teknoloji devi Apple da eylemcilerin öfkesinden nasibini aldı. Camları kırılan New York’taki mağazanın içi onlarca protestocu tarafından yağmalanarak boşaltıldı. Bir ABD’li de yağmayı sosyal medya hesabından canlı paylaştı. Görüntülerde, kapısı kırılan mağazaya dalan eylemcilerin kucaklarına doldurdukları binlerce dolarlık elektronik aletlerle mağazayı boşalttığı görülüyor.

ABD gösterilere katılan ‘Batman’ı konuşuyor

 

Okumaya devam et

Dünya

ABD gösterilere katılan ‘Batman’ı konuşuyor

ABD’deki polis şiddeti sonrası başlayan eylemlerden sosyal medyaya yansıyan bir görüntüde, fantastik kahraman Batman kılığındaki bir ABD’li göstericilerin arasında dolaşması Hollywood sahnelerini aratmadı

BOLD- Koronavirüs pandemisini dünya gündeminin ikinci sırasına iten, ABD’deki polis şiddeti sonrası başlayan protesto gösterileri tam gaz devam ediyor. Gösterilerde çekilen ilginç videolar da, sosyal medya aracılığıyla tüm dünyada yankı buluyor. O videolardan biri de Hollywood’un fantastik film kahramanı Batman yer alıyor. Batman kılığındaki bir ABD’li de göstericiler arasında boy gösterdi. Film sahnesini andıran görüntülerde, göstericiler arasında yürüyen Batman’ı görenler kısa süreli şaşkınlığa uğruyor.

Anonymous , Amişler ve cadılardan sonra Batman’ın da kendi taraflarında yer aldığını söyleyen göstericilerden sosyal medyada birbirinden esprili paylaşımlar geldi. Görüntüler sosyal medyanın yanı sıra ABD medyasında da geniş yer buldu.

Eylemcilere ok atan ABD’linin hazin sonu

Okumaya devam et

Dünya

Eylemcilere ok atan ABD’linin hazin sonu

Okunu ve yayını alarak Minneapolis’deki göstericilerin karşısına dikilen, orta yaşlı beyaz bir Amerikalı, onlarca göstericiden yediği dayak sonrası hastanelik oldu.

BOLD- ABD’nin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan olaylar hız kesmeden devam ediyor. Eylemcilere tepki gösteren bir ABD vatandaşı okunu ve yayını alarak eylemcilerin karşısına çıktı. Yürüyüş yapanlara ok atan adam bir anda onlarca eylemcinin arasında kaldı. Eylemcilerden dayak yiyen kan içindeki ABD’li soluğu hastanede aldı. Hastane önünde Kanal 13 muhabirine konuşan adam, başına gelenler yüzünden göstericileri suçladı.

ABD’de ‘George Floyd’ protestosu: 25 kentte sokağa çıkma yasağı kararı

Okumaya devam et

Popular