Bizimle iletişime geçiniz

Medya

A Haberin yalan haberinde ikinci perde: ‘Muhabirinki can da kameramanınki patlıcan mı?’

Nevşin Mengü, A Haber’in düzmece savaş haberi yapan muhabirini savunmasını; muhabiri tişörtle çeken kameraman fotoğrafıyla eleştirdi. Mengü, ‘Madem vızır vızır mermiler geçiyor, muhabirin canı can; kameramanınki patlıcan mı?’ diye sordu.

BOLD – A Haber muhabirinin Tel Abyad sınırında ‘Kurşunlar üzerimizden vızır vızır geçiyor’ diyerek yaptığı düzmece yayınla ilişkin yeni bir fotoğraf ortaya çıktı. Çelik kask ve yelek ile yerde siper alan muhabiri, aynı anda aynı yerde canlı yayına bağlanan TRT kameraları farkında olmadan deşifre etmişti. Yeni ortaya çıkan bir fotoğrafta ise A Haber muhabirini çeken kameramanın da kasksız ve yeleksiz hatta ayakta çekim yaptığı ortaya çıktı. Muhabirin ateş hattındayız dediği anda tişörtle çekim yapan kameraman sosyal medyada gündem oldu.

KAMERAMAN TİŞÖRTLE ÇEKİMDE
Gazeteci Nevşin Mengü de fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, muhabirini savunan A Haber’i eleştirdi. Mengü paylaşımında şu ifadelere yer verdi, ”Günlerdir tartışılan meseleye ait bir başka kare. Ahaber,muhabirimizi korumak suç mu diyor. Madem bulundukları yerde vızır vızır mermiler geçiyor, muhabirin canı can; kameramanınki patlıcan mı? Muhabir tam teçhizat yerlerde, kameran tshirtle çekimde”

A Haber’in yalan haberciliği TRT’de deşifre oldu: Ne mevzi nede Tel Abyad gerçek

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

“Bu Cemil’e köprü de satarlar yakında”

Televizyon yorumcusu Cemil Barlas, fizikçilerin şehir efsanesi dediği yoktan enerji üreten devr-i daim makinesini “gözlerimle gördüm” deyince sosyal medyada alay konusu oldu.

BOLD – Gazeteci Yazar Mehmet Barlas’ın televizyon yorumcusu oğlu Cemil Barlas, fizikçilerin şehir efsanesi dediği yoktan enerji üreten devr-i daim makinesini “gözlerimle gördüm” deyince sosyal medyada alay konusu oldu. Barlas paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün devridaim makinesi denen şeyi gözlerimle gördüm. İnanması çok zor ama yani yoktan enerji üreten bir alet. Şimdilik resim video paylaşmıyorum. Tam sağlamasından sonra.”

BU DEDİĞİN İMKANSIZ

Takipçileri Barlas’a böyle bir aletin olmasının mümkün olmadığını anlatmaya çalıştı. Bir takipçisi Barlas’ın iddiasına şöyle yanıt verdi, ”Bu dediğin imkansız. Olursa Dünyadaki bugüne kadarki en büyük buluş olur. Çağ kapatıp çağ Açar. Petrol, kömür çöp olur. Hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç kalmaz.”

İddiasını kanıtlamaya çalışan Barlas bir de video paylaştı. Takipçilerinden videoya da cevap gecikmedi. İşte Cemil Barlas’ın devr-i daim makinesi iddialarına gelen yorumlardan bazıları;

Okumaya devam et

Medya

Meral Akşener’den Ahmet Takan tepkisi: “Daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerek”

Ahmet Takan’a yapılan saldırıyı ‘basın özgürlüğünü kısıtlama amaçlı’ diye niteleyen Akşener, “Bu olayların önüne geçilmesi için daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerekecek” diye sordu.

BOLD – Ankara siyasetine ilişkin yayınladığı kulis haberlerle bilinen Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, dün akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradı. Saldırganların sopayla saldırdıkları Takan, bacağına aldığı darbelerle hastanelik oldu. Takan atakta tedavinin ardından karakola giderek şikayette bulundu.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMA AMAÇLI

Sosyal medya hesabından saldırıyı kınayan Akşener, ”Değerli gazetecimiz Ahmet Takan’a yapılan saldırıyı kınıyorum. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Basına yönelik, özgürlüğümüzü kısıtlama amacı güden bu olayların önüne geçilmesi için daha kaç gazetecinin saldırıya uğraması gerekecek!” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ da İBB’deki yolsuzlukları konuştuğu bir program sonrası evinin önünde saldırıya uğramış ve yaralanmıştı.

Gazeteci Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Okumaya devam et

Medya

Gazeteci Ahmet Takan, evinin önünde saldırıya uğradı

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara Dikmen’de evinin önünde yumruklu saldırıya uğradı. Saldırısı sonrası Takan, 29 Mayıs Hastanesinde tedavi altına alındı. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

BOLD-Ankara siyasetine ilişkin yayınladığı kulis haberlerle bilinen Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, akşam saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradığı öğrenildi. Saldırganın Ahmet Takan’ın arkasından gelerek bacağına sopayla vurduğu öğrenildi.

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan Takan, “Slogan atarak yaklaşan saldırganı fark ettiğimde elimdeki çantayla kendimi korudum. Çanta sayesinde sadece bacağıma vurabildi. Daha sonra uzaklaştı. Daha sonra en yakın hastaneye giderek tedavi oldum. Karakolda bir kez daha ifade verdim” dedi. Takan’ın saldırı sonrasında yapılan tedavisinde bacağındaki kaslarda ezikler meydana geldiği belirtildi.

Ahmet Takan’a yönelik gerçekleştirilen sopalı saldırıdan saatler öncesinde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın, Takan’ı hedef alan paylaşımlarda bulunması dikkat çekti.

Büyükataman, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarından “Ahmet Takan isimli boş muhabbet erbabından başka herkes görmüş ve anlamıştır ki Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli her beşer gibi hastalanmış ve başarılı bir tedavi sürecinin ardından görevinin başına geri dönmüştür” ifadelerine yer vermişti.

“İçişleri’nde bir tane Menzilci göstersinler bakanlığı bırakırım”

Okumaya devam et

Popular