Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Devlet Bahçeli’nin linç timleri tekrar sahnede!

Gündem

LGS sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçlarını internet sitesinden açıkladı. Birinci nakil dönemi başvuruları 10-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

BOLD – Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile “sonuc.meb.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek.

İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek. Bu kapsamda 10-14 Ağustos’ta yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları, 17 Ağustos’ta açıklanacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları, 17-21 Ağustos’ta yapılabilecek. İkinci nakil sonuçlarının 24 Ağustos’ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Beyin kanseri Selman’ın babası gece yarısı oğluna kavuştu, ancak yanında 1,5 saat kalabildi

Okumaya devam et

Gündem

Beyin kanseri Selman’ın babası gece yarısı oğluna kavuştu, ancak yanında 1,5 saat kalabildi

Babasından 39 aydır uzak olan beyin kanseri Selman Çalışkan dün gece babasına kavuştu. Cezaevinden özel izinle evine gelen Rasim Çalışkan oğlunun yanında sadece 1,5 saat kalabildi.

BOLD – Bir yıldır beyin kanseri mücadele eden 6 yaşındaki Selman Çalışkan’ın durumu önceki sabah kötüleşti. Defalarca kez dilekçe vererek oğlunu görmek isteyen tutuklu babası Rasim  Çalışkan’a ise dün gece yarısı izin çıktı. Rasim Çalışkan, insan hakları aktivisti Natali Avazyan’ın uğraşları sonucunda Manisa E Tipi Cezaevi’nden, yine aynı şehirde yaşayan hasta oğlunu görmeye gece yarısı 23.30 sularında götürüldü.

“MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI”

Güzel haberi sosyal medya hesabından duyuran Avazyan, “Şuraya mutluluğun fotoğrafını bırakayım. Selman babasıyla. Tanrım teşekkür ederim, beni aracı olarak kullandığın için.” diyerek duyurdu ve Selman ile babasının kavuştuğu ana dair 4 fotoğraf paylaştı. Ancak Rasim Çalışkan’ın oğlunun yanında kalmasına sadece 1,5 saat izin verildi. Tekrar cezaevine gönderilen baba karantinaya alındı.

“ÇOK MUTLU OLDU, OĞLUMUN GÖZLERİ PARLADI”

Bold Medya’da konuşan Selman’ın annesi Emine Çalışkan, “Çok şükür, 1,5 saat de olsa görüşebildiler. Selman babasını görünce çok sevindi. Gözleri parladı. Bugün infaz savcısından izin istemeye gideceğim.” dedi. Kemoterapi tedavisine geçen ay doktorların son verdiği Selman, önceki gece sabaha karşı kan kusmuştu. Anne Emine Çalışkan, eşinin oğlunu görebilmesi için yetkililerden yardım istemiş, sosyal medya hesabından oğlunun videolarını paylaşmıştı. Nefes almakta zorlanan Selman’ın belki de son anları olduğu ifade edilen o görüntüleri herkesi çok etkilemişti. 

Manisa Erkek İmam Hatip Lisesi görev yapan, 17 yıllık edebiyat öğretmeni Rasim Çalışkan 672 sayılı KHK ile ihraç edildi ve Cemaat soruşturmaları kapsamında 17 Mayıs 2017’de tutuklandı. 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Çalışkan’ın dosyası Yargıtay tarafından da onaylandı. HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na iki kez mektup yazarak oğlunun durumunu anlatan ve sesini duyurmak uğraşan Rasim Çalışkan, daha önce de defalarca Manisa 3. ve 4. Ağır Ceza Mahkemesine dilekçe yazmıştı. 5275 Sayılı Ceza İnfaz Kanunu’nun 20. maddesine göre 1. derecede yakını hasta olan tutukluların cezası bir yıl ertelenebilir. Fakat bu kanun Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklananlara uygulanmıyor.

Babası tutuklu kanser hastası Selman’ın durumu kritik

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de toplam vaka sayısı 240 bini geçti!

 Korona salgını nedeniyle Türkiye’de 15 kişi daha vefat etti. Toplam can kaybı 5 bin 844’e ulaştı.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük korona tablosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan tabloda 1182 yeni vaka tespit edildiğini açıklandı. Böylece toplam vaka sayısı 240 bin 804’e yükseldi. Son 24 saat içerisinde 15 kişinin vefat ettiği belirtilen tabloda toplam can kaybı 5 bin 844 olarak ifade edildi.  

Korona tablosuna ilişkin açıklama yapan Bakan Koca: “Test sayımız, salgın boyunca en yüksek olduğu dünkü seviyenin biraz altında. Yakın zamanlarda vaka sayılarının en çok arttığı illerimizden Gaziantep’te, son bir hafta içinde, ortalama vaka sayıları %10 düştü. 25 İLİMİZDE son 2 gündür entübe hastamız yok.” dedi.  

Okumaya devam et

Popular