Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Hulusi Akar’dan ‘Barış Pınarı’ mitingi: 7 iklim 3 kıtada…

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Kayseri’de Barış Pınarı mitingi yaptı. Harekâta ilişkin konuşan Akar, “7 iklim 3 kıtada at koşturan atalarımızdan ilham alan Mehmetçik, Barış Pınarı Harekâtı’nı icra ediyor. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla her istikamette harekâta hazırız” dedi.

BOLD – Kayseri’de halka hitap eden Bakan Akar, “Biz tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız ancak sınırlarımızda bir terör koridoruna asla müsaade etmiyoruz. Dünyanın bu namertlerin gerçek yüzünü görmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Terör örgütü unsurlarının ABD ile yapılan anlaşmaya uygun olarak 120 saat içinde güvenli bölge sınırlarından çıkmamaları durumunda harekâtın devam edeceğini belirtti. Akar, “7 iklim 3 kıtada at koşturan atalarımızdan ilham alan Mehmetçik, Barış Pınarı Harekâtı’nı icra ediyor” diye konuştu.

PKK-YPG İSLAM’IN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİ

Akar konuşmasında şunları dile getirdi:

Kürtlere saldırıldığı ve sivillere zarar verildiği şeklinde saçma sapan dezenformasyon yapılıyor.

Herkes bilmelidir ki PKK-YPG İslam’ın temsilcisi değildi, olamaz. Bunun göstergesi sahada mehmetçiğin karşısında duramayan alçak teröristlerin Şanlıurfa, Mardin, Şırnak illerimizde sivil halkımızı hedef almasıdır. Harekât başlamasından itibaren bu alçakların saldırısıyla aralarında bebek ve çocukların da olduğu 20 vatandaşımız şehit oldu. 180 vatandaşımız da yaralanmıştır. Her fırsatta görüştüğümüz tüm muhataplarımıza sorduğumuz soru şu oldu; sizin ülkenizin bir şehrine bir haftada binden fazla roket ve havan atılsa, birçok vatandaşınız şehit olsa ne yaparsınız? Buna cevap veremezler. Veremiyorlar. Ama laf açıldığında insan haklarını savunduklarını söylüyorlar ve bizim harekâtımıza gölge düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Çünkü biz haklıyız, bunu onlar da biliyor. Bu caniler masumların kanı ve canı üzerinden propaganda üretmek için saldırılarını sivil halkın bulunduğu park, hastane, ibadethane gibi yerlerden yaptılar. Amaçları silahlı kuvvetlerimizin buna karşılık vermesi ve sivil kayıpların yaşanmasıydı. Ama biz bu oyuna gelmedik, bunu gördük. Dünyanın bu namertlerin gerçek yüzünü görmesini bekliyoruz.

KİMYASAL SİLAH KULLANMADIK

Bu alçaklar aynı şekilde dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanmış olayların fotoğraflarını harekât sırasında yaşanmış gibi sosyal medyada yayınladılar. Bunlara karşı dikkatli olmanız lazım. Hatta kimyasal silah kullandığı yönünde kara propaganda yaptılar. Biz hiçbir kimyasal silah kullanmadık, kullanmayız. Gururla ifade ediyorum ki bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için hiçbir devletin göstermediği hassasiyeti gösterdik. 7 iklim 3 kıtada at koşturan atalarımızdan ilham alan mehmetçik Barış Pınarı Harekâtı’nı aynı şekilde icra ediyor.

Şu anda harekâta 5 gün ara verdik. Şayet bunlar gerçekleşmezse harekât kaldığı yerden devam edecek. Bu konuda birliklerimizin hazırlığı tamdır, moralleri yüksektir, emir verildiğinde Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla her istikamette harekâta hazırız.

Muhalefetten alternatif yargı paketi

Politika

Meclis’ten ve Belediyelerden çekilme HDP’nin gündeminde

Kazandığı belediyeler tek tek alınan HDP’de Sırrı Sakık tüm belediyelerden çekilmeyi önerdi. Eren Keskin “Meclis’ten de” diyerek bir adım öteye geçti.

BOLD – HDP’nin belediyelerden ve TBMM’den çekilmesi ilk kez resmi bir ağızdan dile getirildi. HDP’li Sırrı Sakık, dört belediyesine daha kayyum atanan HDP’nin tüm belediyelerden çekilmesi gerektiğini söyledi.

Sakık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi: “HDP’li belediyelere kayyum rutinleşip normalleşirken kendine demokrat(!) diyen hiçbir kesimden ve şahıstan bir beklentim yok. Ancak HDP’den beklentim yereldeki bu çıkmazdan kurtulmasıdır. Şahsi fikrim kalan belediyelerin hep birlikte çekilmesidir” ifadelerini kullandı.

Sakık’ın sosyal medya takipçilerinden bazıları bu öneriye destek verirken bazıları da karşı çıktı.

EREN KESKİN’DEN DESTEK

Sakık’ın belediyelerden çekilme önerisine Eren Keskin’den destek geldi. Keskin HDP’nin Meclis’ten de çekilmesi gerektiğini belirtti.

HDP’nin yerel seçimlerden önce 96 belediyesine kayyum atanmıştı. Yerel seçimlerden sonra da başta Diyarbakır ve Mardin olmak üzere HDP’li belediyelere peş peşe kayyum atanmaya başlandı. Halen HDP’nin eski eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile onlarca HDP’li siyasetçi tutuklu durumda.

Okumaya devam et

Politika

“Su yok desinler” diye mahkumlar suyu bilerek döküyormuş!

Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevlerinde mahkumların çektiği su sıkıntısını gündeme getirdi. Bu konuda bilgilendirdiği bir AKP milletvekilinin söyledikleri ise akıllara durgunluk verdi.

BOLD – İnsan hakları aktivisti ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevindeki mahkumların yaşadığı sıkıntıları gündeme taşımaya devam ediyor. Hak ihlallerini genellikle Mecliste düzenlediği basın toplantılarıyla gündeme taşıyan Gergerlioğlu, iktidar mensuplarını da bilgilendirerek ihlallerin giderilmesini sağlıyor.

AKP’LİDEN SKANDAL SÖZLER

En son cezaevlerindeki mahkumların çektiği su sorununu gündeme getiren Gergerlioğlu, konu hakkında bilgilendirdiği bir AKP Milletvekilinden duyduklarını sosyal medyada paylaştı. Gergerlioğlu’nun paylaşımı şöyle: “Cezaevlerinde su sıkıntısı var, diyorsun, hakikaten çoğunda var… Ak Partili vekil; yok, yok onlar su yok diye söylensin diye bilerek suyu döküyorlardır, diyor. Vicdan olmazsa, ne yapsan boş..!”

Gergerlioğlu’nun paylaşımına eski mahkumlardan da çok sayıda yorum geldi. Cezaevinde kalanlar yaşadıkları su sıkıntılarını anlattı.

“Kapalı görüşte camın arkasından bebeğimizi eşime gösterirken gardiyan ağlıyordu”

Okumaya devam et

Politika

CHP’li Mahmut Tanal: “TBMM Biri Bizi Gözetliyor Evi’ne döndü”

CHP’li Tanal, geçen hafta Meclisteki kulislere güvenlik kameraları yerleştirildiğini hatırlatarak “Ben milletvekili olarak neden izleniyorum, neden fişleniyorum” diye sordu.

BOLD – İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sadece milletvekillerinin girebildiği, Meclisteki balkonların kulislerine geçen hafta konulan güvenlik kameralarını genel kurul gündemine taşıdı. “TBMM, BBG Evi’ne döndü” diyen Tanal, güvenlik kameralarının ne amaçla konulduğunun Meclis Başkanlığınca açıklanmasını istedi. Milletvekillerinin bu yolla birilerince fişlenebileceğini ileri süren Tanal, görüntü alan kameraların ses kaydı da yapıp yapmadığını sordu.

NEDEN FİŞLENİYORUM?

Meclis Başkanlığından geçen hafta konan kameraları bir an önce kaldırmasını talep eden Tanal, “Bu bir fişlemedir, bu bir izlemedir. Güvenlik kaygısı ile telem hak ve özgürlükler bu kadar feda edilemez. Ben milletvekili olarak neden izleniyorum, neden fişleniyorum” dedi.

Diyanetten 295 bin liralık kısa film savunması

Okumaya devam et

Popular