Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Engin Nurşani: Babam Timsah gözyaşlarıyla sevenlerimi dolandırdı

Gırtlak kanseri olan sanatçı Engin Nurşani, kendisi için sosyal medyadan yardım çağrısı yapan babası Aşık Ali Nurşani’yi sevenlerini dolandırmakla suçladı.

BOLD- Aşık Ali Nurşani,  kanser tedavisi gören oğlu Engin Nurşani için geçtiğimiz aylarda gözyaşları içerisinde yardım talebinde bulunmuştu. Birçok isim ünlü türkücüye yardım edeceklerini belirtirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Ali Nurşani ile görüşerek gerekli işlemlerin başlatıldığını duyurmuştu. Ancak Ali Nurşani’nin oğlu Engin Nurşani, şaşırtan bir iddiada bulundu.

DOLANDIRICI BENİM BABAM OLAMAZ

Engin Nurşani, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “Tedavimi Sağlık Bakanlığı üstlendi.  Babam sevenlerimi sahte timsah gözyaşlarıyla kandırmıştır. 3 aydır süren tedavim boyunca bir kere bile beni ziyarete gelmemiştir. Hastalığımı kullanarak sevenlerimi dolandırdı.Suç duyurusunda bulunacağım” dedi. Elinde, kendisine, eşine ve annesine yönelik, babasının gönderdiği küfürlü mesajları olduğunu söyleyen Engin Nurşani, ‘Dolandırıcı bir insan benim babam olamaz’ diye konuştu

GÖVDEMİN TEK TÜYÜ

Aşık Ali Nurşani geçtiğimiz aylarda sosyal medyadan paylaştığı bir videoyla gırtlak kanseri olan oğlu için sevenlerinden yardım talebinde bulunmuştu. Gövdemin tek tüyü, tek oğlum için yardım istiyorum diyen Nurşani gözyaşları dökmüştü.

250 bin lira maaşlı AKP’li başkandan işçi kıyımı

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Zirvede “Bayi Toplantısı” var… Boxoffice Türkiye

BKM yapımı “Bayi Toplantısı” gösterimdeki ilk hafta sonunda zirveye oturdu.

BOLD– İlk ondaki beş filmi yerli yapımların oluşturduğu haftada üç haftadır lider olan Eltilerin Savaşı ikinci sıraya indi. İşte 21-23 Şubat hafta sonunun en çok izlenen on filmi…

10. GAREZ

Hafta sonu hasılat: 213.505 TL
Hafta sonu seyirci: 11.530

9. AŞK TESADÜFLERİ SEVER 2

Hafta sonu hasılat: 279.068 TL
Hafta sonu seyirci: 14.617

8. EFSUNLU AYİN

Hafta sonu hasılat: 224.298 TL
Hafta sonu seyirci: 14.682

7.NASİPSE OLUR

Hafta sonu hasılat: 139.804 TL
Hafta sonu seyirci: 18.043

6. YIRTICI KUŞLAR

Hafta sonu hasılat: 450.764 TL
Hafta sonu seyirci: 23.061

5. VİKİNGLER BÜYÜK MACERA

Hafta sonu hasılat: 832.647 TL
Hafta sonu seyirci: 45.189

4. PARAZİT

Hafta sonu hasılat: 611.115 TL
HAfta sonu seyirci: 45.894

3. KİRPİ SONIC

Hafta sonu hasılat: 1.332.966 TL
Hafta sonu seyirci: 72.910

2. ELTİLERİN SAVAŞI

Hafta sonu hasılat: 5.633.039 TL
Hafta sonu seyirci: 309.024

1. BAYİ TOPLANTISI

Hafta sonu hasılat: 6.632.594 TL
HAfta sonu seyirci: 350.044

Okumaya devam et

Kültür

ABD’de başkan istifa ettiren Watergate skandalı dizi oluyor

Mr. Robot dizisinin mimarı Sam Esmail ABD başkanı Nixon’ın istifa etmesine neden olan Watergate skandalını diziye aktarmak için kolları sıvadı.

BOLD– Sam Esmail, tarihi henüz netleşmeyen ama “Gaslit” ismini taşıyacağı öğrenilen dizi için etkileyici bir kadroyu bir araya getirmeyi de başarmış gibi görünüyor.

İstifa eden tek ABD başkanı Richard Nixon

WATERGATE NEDİR?

Watergate ABD’nin başkenti Washington’da bulunan bir otel ve iş merkezinin adıdır. Skandal bu binada ortaya çıktığı için “Watergate skandalı” ya da kısaca “Watergate” adıyla anılır. 17 Haziran 1972 günü 5 hırsız Watergate iş merkezindeki bir büroya girerken polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

Bu olayı sıradan bir hırsızlıktan farklı kılan ise Watergate Ofis Binasında ABD’nin o zamanki ana muhalefet partisi olan Demokratik Parti’nin Demokratik Ulusal Komite (DNC) genel merkezinin bulunmasıydı. Basın olayın üstüne gittikçe hırsızlık girişiminde bulunanlarla Nixon yönetimi arasında bağlantılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Nixon ve ekibi iddiaları reddetse de faillerin üzerinde ele geçirilen nakit ile Nixon yeniden seçim kampanyası komitesi tarafından kullanılan bir rüşvet fonu arasında bir bağlantı basın ve Adalet Bakanlığı tarafından kanıtlandı.

Çığ gibi büyüyen soruşturma Nixon’ın savcıları görevden almaya varan müdahalesine rağmen çoğu Nixon yönetiminde görevli üst düzey yetkili 48 kişinin suçlu bulunmasıyla sonuçlandı. Başkan Nixon 9 Ağustos 1974’te istifa etmek zorunda kaldı.

GASLİT İÇİN ETKİLEYİCİ KADRO

Mr. Robot ile sistem eleştirisine esaslı bir giriş yapan Sam Esmail, Julia Roberts’ın ilk TV dizisi olan Homecoming ile bu alanda daha çok şey söylemek istediğinin işaretini vermişti. Gaslit için yine Julia Roberts’la çalışacak olan Esmail ayrıca Oscar ödüllü Sean Penn, Armie Hammer, Joel Edgerton gibi isimlerden oluşan esaslı bir kadroyu bir araya getirmeyi başardı.

Dizide Julia Roberts, skandalı esnasında açık sözlü yorumlarıyla dönemin politik gündeminde adından söz ettiren Martha Mitchell’i canlandırırken; Sean Penn ise Martha Mitchell’in başsavcı olan eşi John N. Mitchell’e hayat verecek. Armie Hammer, Beyaz Saray avukatı John Dean’i canlandıracağı yapımda Joel Edgerton ise Nixon ile birlikte çalışan FBI ajanı G. Gordon Liddy’i oynayacak.

Okumaya devam et

Kültür

Berna Laçin’e AKP’li belediyeden sansür

Berna Laçin’in sahneleyeceği ‘Hayal Satıcısı’ oyunu için tahsis edilen salona AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından veto geldi. Oyun 9 Martta Doğa Kolejinde sahnelenecek.

BOLD- Berna Laçin’in sahneleyeceği ‘Hayal Satıcısı’ oyunu için tahsis edilen salona AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesinden müdahale geldi. Belediyenin engellemesi yüzünden oyunun, Atakum ilçesinde bulunan Doğa Kolejinde sahneleneceği öğrenildi.

Muhalif kimliğiyle tanınan Berna Laçin, son olarak Elazığ depreminden sonra sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle AKP’ye yakın hesapların saldırısına maruz kalmıştı. Daha önce de muhalif sanatçılardan Levent Üzümcü, Barış Atay, AKP’li belediyelerce engellenmişti.

Gerçek bir yaşam hikayesinden yola çıkarak kadınlığın ezberlenmiş söylemlerini eleştiren ‘Hayal Satıcı’ oyunu, 9 Mart Pazartesi günü Atakum’da bulunan Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde perde açacaktı. Belediyenin müdahalesinin ardından oyun, Atakum Doğa Kolejinde sahne alacak.

Depremin vurduğu Van’ın Elbis köyünden ilk görüntüler

Okumaya devam et

Popular