Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lıların dilekçe verme hakkı da ellerinden alındı: “Bizi Vatandaşlığa Alın!”

Nüfus Müdürlüğü’ne “bizi vatandaşlığa alın dilekçesi verdirilmeyen KHK’lılar: “Ege’de boğulmayacağız, ülkemizi terketmeyeceğiz, buradayız ve vatandaşlık haklarımızı geri alana kadar mücadeledeyiz.”

BOLD – İstanbul KHK Platformu, ellerinden alınan vatandaşlık haklarının geri verilmesi “Bizi vatandaşlığa alın” dilekçesi vermek istedi ancak KHK’lıların dilekçe verme hakları da ellerinden alındı.

Polis ablukası altında dilekçe vermeleri engellenen grup adına basın açıklaması yapan İstanbul KHK’lılar Sözcüsü Münir Korkmaz, tüm KHK’lıları kendileriyle dayanışmaya çağırdığı açıklamasında, mücadelelerinin işlerini geri alıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

İstanbul İl Nüfus Müdürlüğü’ne “Bizi Vatandaşlığa Alın!” dilekçesi vermek için giden KHK’lılar polis engeliyle karşılaştı. Polisler yaklaşık 1,5 saat KHK’lıları dilekçenin tam olarak nereye vermeleri gerektiği konusunu netleştirmek için bekletti.

Tepki gösteren KHK’lılar, kendilerinin dilekçeyi hangi şartlarda ve nereye vermeleri gerektiğini bildiklerini söylediler. Ancak uzun bekleyişin ardından KHK’lıların dilekçe verme hakları da engellendi. Engellemeye rağmen binaya giren KHK’lılara görevliler “dilekçeyi alamayacaklarını” belirttiler.

BİZ EGE’DE ÖLMEYECEĞİZ

İl Nüfus Müdürü’ne yönlendirlen KHK’lılar, polisin “Nüfus müdürü dilekçenizi almayacak, dışarı çıkın” diyerek KHK’lıları zorla dışarı çıkardı.

Bir vatandaşlık hakkı olan dilekçe verme hakkının engellendiğini belirten KHK İstanbul Platformu Sözcüsü Münir Korkmaz şöyle konuştu: “Kuruluşumuzdan beri yaptığımız bütün eylemler engelleniyor. Seyahat özgürlüğümüz dahil. Bugün en doğal hakkımız vatandaşlık hakkımız olan dilekçe hakkımız engellendi. Bizi vatandaş olarak görmüyorlar. Tarih bunu yazsın. Bu hukuksuzluğu yapanlar tarihin önünde hesap vereceklerdir. İstanbul KHK’lılar platformu her geçen gün büyüyor. Siyasi iktidara, anamuhalefete ve muhalefetin tamamına çağrı yapıyoruz; Suskunsanız bu suça ortaksınız. Sessiz kalanlar bu suça ortaktır. Sizleri affetmeyeceğiz. Biz Ege’de ölmeyeceğiz, biz ülkemizi terketmeyeceğiz. Biz bu ülkemizin asli vatandaşıyız. Söke söke haklarımızı almaya devam edeceğiz.”

Nadira Kadirova’nın avukatı: “Şirin Ünal sanık olmalı”

Gündem

20 yeni ölüm daha rapor edildi: “Vakaların azalma seyri yavaş”

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de hayatını kaybedenlerin sayısı 20 kişi artarak 5 bin 206’ya yükseldi. Sağlık Bakanı Koca, “Vakaların azalma seyri yavaş” dedi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına ilişkin son verileri paylaştı. Son 24 saatte 20 kişinin daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini bildirdi. Bugün kaydedilen bin 154 yeni vakayla birlikte Türkiye’de kayıtlara geçen vaka sayısı 204 bin 610 oldu. Bugün iyileşen kişi sayısı bin 214, yoğun bakımdaki hasta sayısı bin 93, entübe hasta sayısı da 378 olarak açıklandı.

Fahrettin Koca yaptığı açıklamada iyileşenlerin sayısına dikkat çekti. “İyileşen toplam hasta sayımız 180 bine yaklaştı. İyileşme sürecindeki hasta sayısı 20 bin civarında. Yoğun bakım hasta sayımızda, önceki günlerden devam eden bir artış var. Vakaların azalma seyri yavaş. Bugün iyileşenlerin sayısı yeni vakalardan 60 fazla” diye konuştu.

Okumaya devam et

Gündem

MHP Lideri Bahçeli’den eylem yapan avukatlara Gezi uyarısı

İktidar ortağı MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli, çoklu baro düzenlemesi için eylem yapan avukatları uyardı. Bahçeli, “Hiç kimse Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır” dedi.

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, baroların çoklu baro ile ilgili düzenledikleri eylemleri eleştirerek, hiç kimsenin Gezi benzeri bir kalkışmaya özenmemesi gerektiğini söyledi.

MECLİS KAPISINDA YAPILAN EYLEM İLKELLİK

Baroların eylemleri ile ilgili yazılı bir açıklama yayınlayan Bahçeli, kendi çıkarları olunca demokrasiyi hatırlayıp, olmayınca despotluk suçlaması yapan baronların Meclis kapısında sergilediklerinin “talihsizlik”ve “lkellik” olduğunu ifade etti.

GEZİ’YE ÖZENMEYİN, SONUÇLARI AĞIR OLUR

MHP lideri, “Savunmayı savunuyoruz, bahanesiyle sokaklara dökülen baronlaşmış bazı baroların kanun dışı yol ve zorlamalara tevessül etmeleri Türkiye’nin belini bükmeyi amaçlayan çevrelere koz vermektir. Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş Sarı Yelekliler’in eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır” dedi.

BAROLARI KENDİ ÇİFTLİKLERİ HALİNE GETİRENLER SORGULANMALI

Baro yönetimlerini eleştiren Bahçeli, “Yıllardır baroları kendi çiftlikleri haline getirenlerin, ideolojik saplantılarla dar kadroculuk yapanların gayri ahlaki ayrıcalıkları sorgulanmalı, nihai olarak sonlandırılmalıdır. Demokrasi baro yönetimlerine kusursuz şekilde hakim olmalıdır. Savunma kavramı Türkiye’ye saldırı ve suikast kılıfı haline getirilmemelidir. Aklıselimin öne çıkıp anlaşma ve uzlaşma dinamiklerinin egemen olması temennimizdir” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Patlamada kaybolan işçilerin aileleri fabrika sahibine öfkeli

Patlamada kaybolan biri için patronun “cenazeniz yolda geliyor” diye haber göndermesi ailenin tepkisine yol açtı. Aile, “Devlet bilmiyor, patron nereden biliyor? Cenaze mi kaçırıyorsunuz?” diye tepki gösterdi.

BOLD – Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden işçilerin kimliklerinin tespitleri için DNA örnekleri alınmaya başlandı.

KAYBOLAN KİŞİLERİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Patlamanın meydana geldiği fabrika bölgesine çok sayıda itfaiye, sağlık, AFAD, polis ve jandarma ekibi kayıp olduğu belirtilen kişilerin bulunması için görev yapıyor. Yakınından haber alamayanlardan biri de Avukat Gülşen Uzuner. Twitter hesabından yaptığı açıklamada dayısının patlamada yaşamını yitirdiğini belirterek, DNA testi için örnek verildiği bilgisini paylaştı.

“CENAZE Mİ KAÇIRIYORSUNUZ?”

Patronun dayısının cenazesi ile ilgili haber göndermesine tepki gösteren Uzuner, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı: “Fabrika sahibi görevinin başında dedi ülkedeki en yetkili ağızı. Benim bildiğim gözaltında olması gerekiyor onun. Suç delillerini karartmaması, örtbas etmemesi, kaçmaması için! Dayımı Hendek’teki patlamada kaybettik. DNA testi için örnek verildi; henüz sonuç yok. Yaralı ve ölüm kayıtlarında adı yok, bedeni yok. Ama aileyi arayıp diyor ki muhtar cenazeniz yolda geliyor, patron demiş. Devlet bilmiyor, patron nereden biliyor? Cenaze mi kaçırıyorsunuz?”

20 yeni ölüm daha rapor edildi: “Vakaların azalma seyri yavaş”

Okumaya devam et

Popular