Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Hulusi Akar: Elimize geçen 200 DEAŞ’lı var, uygun şekilde kontrol ediyoruz

Barış Pınarı Harekâtı sürecinde en çok merak edilen YGP’nin elindeki IŞİD militanlarının durumunun ne olacağıydı. Askeri harekât sürecinde serbest kalan IŞİD’lilar hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Elimize geçen 200 DEAŞ’lı var, uygun şekilde kontrol ediyoruz” dedi.

BOLD-Türkiye ile Rusya arasında Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen askeri harekat ile ilgili gerçekleştirilen görüşmelerde yer alan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Reuters haber ajansına bölgedeki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN 750 IŞİD’LİNİN SERBEST BIRAKILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekâtı’nın gerçekleştiği bölgelerde serbest kalan IŞİD’lilerin durumuna ilişkin “Elimize geçen 200 DEAŞ’lı var, uygun şekilde kontrol ediyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “YPG’nin 750 kadar teröristi serbest bıraktığını” söylemişti.

Ayrıca Bakan Akar, Suriye’deki 12 gözlem noktasının bulunduğunu belirterek “Gözlem noktalarının kurulması konusunu değerlendiriyoruz, sahadaki duruma göre sayı artıp azalabilir” dedi. Türkiye’nin düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili “Harekât alanı dışında herhangi bir operasyona ihtiyacımız yok” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin NATO müttefikleri tarafından anlaşılmak konusunda zorlandığını belirten Bakan Akar F-35 programıyla ilgili “F-35 programı konusundaki anlaşmazlıkların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Amerika’nın Türkiye’ye yönelik yaptırımlarının geçici olacağına inanıyorum.” dedi.

Almanya’nın Güvenli Bölge sözleriyle ilgili “Almanya’nın Güvenli Bölge konusundaki önerisini dinleyeceğiz” deyip Türkiye’nin Patriot alabileceğini ekledi.

Erdoğan: Kamışlı’da bizimle karşı karşıya gelmek istemiyorlar

Politika

Kılıçdaroğlu’dan şiirli Gezi paylaşımı: ‘Teslim olmamakta bütün mesele!’

Gezi eyleminin 7. yıl dönümünde sosyal medya hesabından paylaştığı 3 dakikalık videoda Kılıçdaroğlu, Gezi’yi ve olaylar sırasında hayatını kaybedenleri okuduğu şiirle andı.

BOLD- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu 7. yıl dönümü dolayısıyla Gezi Parkı ile ilgili sosyal medya hesabından 3 dakikalık bir görsel paylaştı. Videoda, 2013 yılında başlayan eylemlerde çekilen görüntüler yer aldı.

GEZİ 7 YAŞINDA

Görüntülere Kılıçdaroğlu, Zülfü Livaneli’nin ‘Ey Özgürlük’ ezgisiyle şiir okuyarak eşlik ediyor. Videoda Gezi eylemlerinde hayatını kaybedenler de anılıyor. Kılıçdaroğlu videoyu, ”Mesele esir düşmekte değil, teslim olmamakta bütün mesele! Gezi 7 Yaşında” notuyla paylaştı.

JİTEM davası avukatı: Dargeçit’te bulunan kafatasları faili meçhulleri aydınlatabilir

Okumaya devam et

Politika

Yeni partiler, üçüncü ittifak tartışması başlattı

AKP’den ayrılan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın kurduğu yeni partiler, üçüncü ittifak tartışması başlattı. AKP’li bir siyasetçi, yeni partilerin amacının İyi Parti ve Saadet ile üçüncü bir sağ ittifak kurmak olduğunu savundu. CHP’de ise yeni bir ittifakın Erdoğan’a yarayacağı görüşü hakim.

BOLD – AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan’ın DEVA Partisiyle ilgili tartışmalar sürüyor.

Gazete Duvar’da yer alan kulis haberde, AKP içinde Davutoğlu için daha çok “kişisel hırs içinde” yorumları yapılırken, Babacan için de “amacı ağabeyini (eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül) Cumhurbaşkanı adayı yapmak” yorumu yapılıyor. Birçok AKP’linin seçimlerde her iki partiye de şans tanımadığı belirtilirken, AKP’li bir siyasetçi yeni partilerin amacının İyi Parti ve Saadet Partisi ile 3. bir sağ ittifak kurup AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ikinci tura bırakmak olduğunu belirtiyor. Aynı isim, böyle bir sonuç çıkarsa da Erdoğan’ın ikinci turda mutlaka kazanacağını savunuyor.

3’NCÜ İTTİFAKTAN BAHSEDENLER SARAYDAN SUFLE ALIYOR

Muhalefet cephesinde ise yeni kurulan partilerle birlikte üçüncü bir ittifak olasılığı konuşulmaya başlandı. CHP ile birlikte Millet İttifakını oluşturan İyi Parti’nin, DEVA ve Gelecek Partisi ile 3. bir ittifak kurabileceği iddiaları var. Başarı için mevcut ittifakın sürmesini, yeni partilerle de genişlemesi gerektiğini düşünen CHP’de ise bunun tartışılmasına dahi tepki gösteren isimler bulunuyor. Üçüncü bir ittifakın iktidara yarayacağını savunan bir CHP’li yönetici, “3. ittifaktan bahsedenler saraydan sufle alıyordur” değerlendirmesi yaptı.

AKP’nin yeni partileri seçime sokmama planı: Seçimden sonra 1 kez parti grubu kurulabilecek

Okumaya devam et

Politika

Ekrem İmamoğlu’dan AKP’ye Şeyh Edebalili Gezi eleştirisi

Yedinci yılında sosyal medya hesabından, Gezi ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulunan İmamoğlu, Osmanlı’nın kuruluşunda önemli yeri olan Şeyh Edebali üzerinden hükumeti eleştirdi.

BOLD- Bir grup çevrecinin, İstanbul Taksim’de bulunan Gezi Parkındaki ağaçların kesilmesini protesto etmesiyle başlayan ve günlerce süren Gezi Parkı olayları 7 yaşında. Çevreci bir eylem olarak başlayan Gezi, sert polis müdahalesinin ardından kısa sürede geniş katılımlı hükumet protestolarına döndü.

Günler sonra polisin bastırdığı Gezi olaylarından, faiz lobisini sorumlu tutan dönemin Başbakanı Erdoğan’ın hedef göstermesinin ardından eyleme katılan bir çok sanatçı, oyuncu ve iş adamı hakkında soruşturma başlatılmıştı.

ŞEYH EDEBALİ İLE HÜKUMETİ ELEŞTİRDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu 7’inci yılında sosyal medya hesabından, Gezi ile ilgili ilginç bir paylaşımda bulundu. Osmanlı’nın kuruluşunda önemli bir yeri olan Şey Edebali örneğini veren İmamoğlu paylaşımında, ”Şeyh Edebali’nin “Ey Oğul” seslenişi yöneticiler için anlamlı bir kılavuzdur. Kılavuzun şaştığı zamanlar oldu. Şehrin yeşiline ve demokrasisine saygı göstermeyenlere karşı milyonların derin bir nefes alışı oldu Gezi. Kaybettiğimiz canları rahmetle anıyorum.

“Sokağa çıkma yasağında kesilen cezalarla ekonomideki açığı kapatmaya çalışıyorlar!”

 

Okumaya devam et

Popular