Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’li Yeneroğlu: On binlerce insan haksız yere cezaevinde

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, adaletsizliğe ve toplumun bunu kanıksamasına isyan etti. On binlerce insanın haksız yere cezaevinde olduğunu vurgulayan Yeneroğlu, bu hukuksuzlukların kanıksandığını ve vicdanların köreldiğini kaydetti.

BOLD – KHK ile ihraç edilmesinin ardından 16 ay hapis yattıktan sonra beraat eden gittiği askerde şehit düşen Zekeriya Altunok’la ilgili AKP’li vekil Mustafa Yeneroğlu, dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

HUKUKSUZLUKLAR ARTIK KANIKSANDI

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Yeneroğlu, “Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmesi küçük kıyametimiz olması gerekirken bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, onbinlerce insan haksız yere cezaevinde ve/veya ihraç edilmiş. Artık hukuksuzluklar kanıksandı, vicdanları köreltti, toplumu kemiriyor” dedi.

SANKİ HESAP GÜNÜ YOKMUŞ GİBİ

İnsanların bu duruma duyarsızlaştığına vurgu yapan Yeneroğlu, “‘İdarenizde bulunduğumdan beri kimin sırtına vurmuşsam, işte sırtım, gelsin vursun, kimin malını almışsam, işte malım, gelsin alsın’ diyen Peygamberin ümmeti değiliz sanki, adaletle emrolunmamışız, bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten üstün değilmiş, sanki hesap günü yokmuş gibi…” dedi.

ALLAH NEDEN RAHMET EYLESİN

Yeneroğlu, Zekeriya Altunok ile ilgili paylaşımlarını şöyle sürdürdü: “Şehit Zekeriya Altunok’a Allah rahmet eder, şehidin bizim duamıza ihtiyacı yok, peki haksızlığı görüp de düzeltmeyene, en azından haykırmayana, olanları görmemezlikten gelene, kurunun yanında yaş da yanabilir diyen her bir kişiye adalet emreden Allah neden rahmet eylesin?”

 

MHP’den af açıklaması: ilk etapta 93 bin, toplamda 129 bin kişi çıkacak

Gündem

CHP’li Ayşe Kaya koronavirüsle mücadelesini kaybetti

CHP Kadıköy Kadın Kolları Yönetimi’nde yer alan Ayşe Kaya, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kaya’nın ölüm haberini CHP’li Barış Yarkadaş verdi.

BOLD – CHP Kadıköy Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ayşe Kaya’nın, koronavirüs nedeniyle hayattını kaybettiği haberini CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş duyurdu.

Yarkadaş paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “CHP Kadıköy Kadın Kolları Başkan Yardımcısı sevgili Ayşe Kaya’yı kaybettik. İstanbul Kadıköy’de ikamet eden 50’li yaşlardaki Kaya, Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdi. Büyük ailemize, dostlarına, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Okumaya devam et

Gündem

Koronayı çözemediler: “72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptı”

Aşı için çalışan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüsle ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını ancak sebebini henüz bilmediklerini açıkladı.

BOLD – Koronavirüse karşı aşı ve tedavi çalışmaları yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, “Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Çözmeye çalışacağız” dedi.

Korona virüsüne karşı tedavi ve aşı için çalışma yürüten akademisyenler arasında Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarları Sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı da bulunuyor.

Prof. Dr. Ovalı, çalışmalarıyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunup görüntü ve fotoğraf paylaştı.

Ovalı dün attığı tweet’te ekibiyle laboratuvar çalışmalarına başladıklarını belirtti. “Aşı için son çalışmalarımızı yaptık ve içeri girdik” dedi.

Ovalı, “Bugünden itibaren Acıbadem’in bize sağladığı bu yerde 45 gün süre ile karantinaya giriyoruz. Neden mi? Aşı üretimi için gerekli, herkesin kaçtığı Kovid – 19 virüsünden 10 milyar PFU üretmeye başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarla ilgili görüntü de paylaşan Ovalı, “Saat 23. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Neden? Çözmeye çalışacağız. Sonuç: Test tekrarı…” bilgisini verdi.

Ovalı risk nedeniyle bir hafta boyunca tek başına çalışacağını da belirtti. Ovalı’nın sunduğu plazma tedavisi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştı.

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul Metrosu’nda termal kamera dönemi: Ateşi olan binemeyecek

Korona önlemleri kapsamında İstanbul’da üç metro istasyonuna termal kamera yerleştirildi. Ateşi olan hastalar tespit edilip metroya binmeleri engellenecek ve sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro istasyonlarında termal kamera uygulamasına geçti. Yeni uygulamayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından duyurdu.

Ekrem İmamoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Metro istasyonlarımızda termal kamera uygulamasına geçtik. Yüksek ateş tespiti yapılan yolcular toplu ulaşım araçlarına alınmıyor ve sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor. Yenikapı, Üsküdar, Kirazlı’dan sonra kısa sürede diğer istasyonlara da termal kameralar yerleştirilecek.”

Okumaya devam et

Popular