Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Apple Card sahipleri 24 ay taksitle iPhone satın alabilecek, faiz ödemeyecek, yüzde 3 nakit kazanacak

Apple CEO’su Tim Cook, bu yılın sonundan itibaren Apple Card ile 24 ay taksitle bir iPhone satın alınabileceğini açıkladı.

Cook ayrıca, kullanıcıların herhangi bir faiz ödemeyeceğini ve ödedikleri toplam tutarın yüzde 3 kadarını nakit olarak geri kazanacaklarını belirtti.

BOLD – ABD’deki kullanıcılar, Apple’ın sunduğu ‘iPhone Yükseltme Programı’ sayesinde satın alacakları yeni bir iPhone’un maliyetini önemli oranda finanse etme şansı yakalıyor.

Bugünden itibaren yeni bir iPhone sahibi olmak için Apple Card’ın yeteneklerinden de faydalanılabilecek.

Apple CEO’su Tim Cook, bu yılın sonundan itibaren Apple Card ile faizsiz 24 ay taksitle bir iPhone satın alınabileceğini açıkladı. Kullanıcıların ödedikleri toplam tutarın yüzde 3 kadarını nakit olarak geri kazanacaklarını söyleyen Cook, ödemelerin ve kazanılan puanların iPhone’lardaki Cüzdan uygulamasından kontrol edilebileceğini belirtti.

ABD’li teknoloji devi zaten Apple Card sahiplerine kendi mağazalarında alışveriş yaptıklarında yüzde 3 para iadesi teklif ediyor. Kullanıcılar ayrıca T-Mobile, Walgreens ve Uber’den de ödedikleri tutarın yüzde 3’ü oranında nakit kazanıyor. Bu puanlar daha sonra Cüzdan uygulamasında yer alan Apple Cash adındaki karta tanımlanıyor.

Apple’ın, çok uluslu bir ABD yatırım bankası olan Goldman Sachs ile birlikte geliştirdiği Apple Card, piyasadaki diğer kredi kartlarından oldukça farklı. Titanyum malzemeden üretilen kartın üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu gibi bilgiler yer almıyor.

Ayrıca Apple Card’ı kaybettiğinizde telefonunuzdan saniyeler içinde kilitleyebiliyorsunuz. Şu an için yalnızca ABD’de piyasaya sunulan Apple Card’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Whatsapp’ta “son görülme” özelliği kalkıyor

Dünya

Putin’den Elazığ için taziye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Putin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Elazığ’da yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini iletti.

BOLD – Kremlin basın servisi tarafından yayınlanan taziye telgrafında “Rusya, bu felakette yakınlarını kaybeden ailelerin acı ve üzüntülerini paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyor” ifadeleri kullanıldı.

Enkaz altında kurtarma görevlisi ile konuşan Azize kurtarıldı

Okumaya devam et

Dünya

Yunanistan: “Arama kurtarma ekiplerimiz yardıma hazır”

Elazığ Sivrice merkezli depremin ardından Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, geçmiş olsun mesajı yayınladı. Yunan arama kurtarma ekiplerinin yardıma hazır olduğunu belirtti.

BOLD – Yunan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası taziye mesajı yayınladı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, “Türkiye’yi vuran yıkıcı depremin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkına en içten duygularımı iletirim. Arama kurtarma ekiplerimiz yardıma hazır.”

Abdullah Gül’den AKP’ye deprem mesajı

Okumaya devam et

Dünya

Azil yargılamasında ‘diktatör olarak tanımlandı, dış ilişkileri kendi çıkarları için kullanmakla suçlandı

ABD Başkanı Trump, azledilmesiyle ilgili yargılamada ‘diktatör’ olarak tanımlandı. Trump’ın dış ilişkileri kendi çıkarlarına göre organize ettiği vurgulandı. Ancak azil yöneticileri, Cumhuriyetçi senatörleri etkileyemedi.

BOLD – ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden azli istemiyle başlatılan soruşturmanın yargı sürecinde ilk hafta geride kaldı. Yargılamada savcı olarak görev yapan azil yöneticileri, üç günlük sunumum kapanışında Trump’ı ‘diktatör’ olarak tanımladı.

HASSAS İTTİFAKLARI BOZDU

Azil yöneticileri, Trump’ın gücünü kötüye kullanması sonucunda ABD’nin hassas ittifaklarının bozulmaya başladığını ve başkanın dış ilişkileri kendi çıkarlarına göre organize ettiğini söyledi.

Baş azil yöneticisi olan Demokrat Temsilciler Meclisi Üyesi Adam Schiff, ABD liderinin 2016 kampanya sloganına göndermede bulunarak, “Trump ABD’yi her şeyden öne koymuyor, kendini koyuyor. Bunun sonuçları şu ana kadar ülkemiz için çok kötü oldu ve bu odadakiler buna dur demezse kötü olmaya da devam edecek” dedi.

Schiff, açıklamalar için ayrılan sürenin sonunda yargı için ek kanıt ve tanık sunulmasını engelleyen Cumhuriyetçi senatörlere çağrıda bulunarak, “Size yalvarıyorum. ABD’ye adil bir dava verin. O bunu hak ediyor” diye konuştu.

YETERİNCE KONUŞTUNUZ!

Senato’daki en yetkili üçüncü Cumhuriyetçi John Barrasso bu çağrıya, “Yeterince konuştunuz” diyerek karşılık verdi.

ABD basınında yer alan “Senatörlere ‘Trump’ın görevden alınması için oy kullanırsanız kafanızı kazığa geçiririz’ denildi” iddialarına değinen Schiff, “Umarım bu gerçek değildir” dedi. Senatörler ifadeleri duruşma sırasında yalanladı.

BU DURUM DEVAM EDEMEZ

Bir başka azil yöneticisi olan Jerrold Nadler de, “Trump bir diktatör. Bu durum devam edemez” dedi.

Yöneticiler ortak olarak Trump’ın “Ukrayna’ya uyguladığı baskıdan sonra Kongre soruşturmasını engellemesinin daha önce eşi benzeri görülmemiş bir durum olduğunu” vurguladı.

Trump’ın görevden alınması için yargı sürecinin sonunda en az 67 senatörün Başkanın suçlu olduğu yönünde oy kullanması gerekiyor. Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’da bu olasılık çok düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

Okumaya devam et

Popular