Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’den istifa eden Yeneroğlu, Başkan Yardımcısı Ünal’a toplantıları hatırlattı

AKP’den istifa eden Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, kendisini eleştiren AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a cevap vererek, eleştirilerini toplantılarda da yaptığını kaydetti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın açıklamalarına yanıt verdi. İnsan hakları ve özgürlükler konusunda eleştirileri ile dikkati çeken Yeneroğlu, bulunduğu kurullarda ve toplantılarda uyarılarını yaptığını kaydetti.

“VARSA ELEŞTİRİN ORADA YAPARSIN”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Yeneroğlu’nun istifası üzerine “Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. Eleştirin varsa tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz” demişti.

“HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR”

Mahir Ünal’ın bu açıklamaları üzerine sosyal medya üzerinden yanıt veren Yeneroğlu, “Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Her şeyden önce MKYK AK Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir. Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarıda konuşup içeride söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir” dedi.

Meclis personeli memuriyette ‘saltanat’ istedi

Politika

“Bu yoldan dönün” çağrısı yapan AKP’li heyete Davutoğlu’nun cevabı: Geç kaldınız!

AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ikna etmek ve parti kurmaktan vaz geçirmek amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Davutoğlu’na bir heyet gönderdiği ortaya çıktı.

BOLD-7 Aralık Cumartesi günü AKP İl Başkanları toplantısında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Şehir Üniversitesi üzerinden Ahmet Davutoğlu’nu ve Ali Babacan’ı neden hedef aldığı anlaşıldı. Erdoğan’ın konuşmasından iki gün önce Erdoğan’ın, Davutoğlu’nu parti kurmaktan vaz geçirmek amacıyla bir heyet gönderdiği öğrenildi.

Davutoğlu’nun parti kuruluşunu ilan etmesine sadece günler kala, AKP’den gelen son dakika ikna hamlesini bizzat Erdoğan’ın isteğiyle gerçekleştiği ifade edildi. İkna için gönderilen heyetin Davutoğlu’na “Bu yoldan dönün” çağrısı yaptığı belirtildi.

DAVUTOĞLU, HEYETLE TEK BAŞINA GÖRÜŞMEDİ

T24’ün edindiği bilgilere göre, AKP’li heyetle Davutoğlu arasındaki görüşme 5 Aralık Perşembe günü gerçekleşti. Üç saat sürdüğü belirtilen görüşmede Davutoğlu’nu ikna heyetinde 4 dönem AKP milletvekilliği yapmış ve Erdoğan’a çok yakın olduğu bilinen Ekrem Erdem, eski Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, yine Erdoğan’a yakın isimlerden iş insanı Ahmet Albayrak ve eski AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Hasan Basri Yalçın, Ünal Kaçır ve Harun Karaca yer aldı. Davutoğlu’nun da gelen ‘heyetle’ tek başına görüşmeyi tercih etmediği, kendisi ile birlikte hareket eden eski AKP Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve eski AKP milletvekilleri Abdullah Başcı, Çoşkun Çakır ile eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurcu’nun da görüşmede hazır bulunduğu öğrenildi.

Davutoğlu’nu ikna etmek için gelen heyette konuşmaları ağırlıklı olarak eski AKP Milletvekili Ekrem Erdem yaptı. Erdem’in Davutoğlu’na “Tayyip beyin izni ile geldik. Gelin bu yoldan dönün” dediği belirtildi. Davutoğlu’nun AKP’li heyete yanıtı ise, “Aylarca bunu anlatmaya çalıştım, duyulmadı. Artık geç kaldınız” oldu.

KIYIKLI GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

Görüşmenin kamuoyuna yansımasının ardından HaberTürk’e konuşan Feyzullah Kıyıklık görüşmeyi doğrulasa da “Biz kimseyi vazgeçirmek için yola çıkmış değiliz. Yıllardır siyasetle uğraşan bir insan olarak bütün siyasilerimize gidip Türkiye’nin durumunu, Türkiye’deki karmaşanın gittiği yeri, bir de bildiğimiz doğruları ve onların söyleyeceği doğruları dinlemek için gittik. Girdikleri işten vazgeçirmek, onları başka bir yöne götürmek için değil” demişti.

Kiziroğlu Ahmet Hoca’dan dolandırıcı Ahmet Hoca’ya! Türk Siyaseti bu dönüşünü kaldıramaz’

Okumaya devam et

Politika

Bütçe görüşmesine damga vuran rakamlar…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2020 Meclis Bütçe görüşmelerinde 2 milyon 136 bin kişinin aylık 2020 liranın altında maaş aldığını açıkladı.

BOLD – 2020 yılı Meclis Bütçe görüşmelerinde önemli bilgiler paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bin liranın altında dul yetim aylığı alan 847 bin 643 kişi olduğunu söyledi. “Kişi başına aylık geliri 673 liranın altında olan kaç kişi var: 8 milyon 647 bin 283 kişi. 2 bin liranın altında emekli aylığı alan 6 milyon 850 bin 513 kişi” diye konuştu. 2 milyon 136 bin kişinin aylık 2020 liranın altında maaş aldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu şu bilgileri paylaştı:

ZAMDAN FAYDALANAMIYORLAR

“Bin liranın altında şimdilik emekli aylığı alan yok. Doğru ama sizin emeklilere yaptığınız zamdan bunlar faydalanamıyor. Çünkü onların emekli aylıkları çok düşük yapılan zam bin lirayı doldurmadığı için onlar bu zamlardan faydalanamıyor. Bundan haberiniz var mı kardeşim? Bin liranın altında emekli aylığı yok dediniz. Şimdi dul ve yetim aylığı 847 bin kişi. Ben söylemiyorum, gidersiniz SGK’ya internet sitesine girerseniz oradaki rakamları görürsünüz. Devlet borç batağında yetki verdiniz ama borç batağında. Borç alan emir alır doğrudur. Zaten emir alınıyor. 2002-2019 döneminde yabancılara ödenen faiz 173 milyar 55 milyon dolar. Londra’daki bir avuç tefeciye faiz ödediler. Sizin vicdanınız kabul ediyor mu? Benim vicdanım kabul etmiyor niye bu kadar faiz ödüyoruz. Hangi gerekçeyle veriyoruz. Faiz ödemelerini çıkardım. Ne zamandan biliyor musunuz? 2019’un başından şimdiye kadar. 1 saniyeden ödenen faiz 596 dolar. TL karşılığı 3 bin 362 lira” dedi.

Kiziroğlu Ahmet Hoca’dan dolandırıcı Ahmet Hoca’ya! Türk Siyaseti bu dönüşünü kaldıramaz’

Okumaya devam et

Politika

Kiziroğlu Ahmet Hoca’dan dolandırıcı Ahmet Hoca’ya! Türk Siyaseti bu dönüşünü kaldıramaz’

İyi Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi üzerinden partisinin en parlak döneminin kurmaylarını ‘dolandırıcılıkla’ suçlamasını ‘AKP’deki inanılmaz ilkesel savrulma’ olarak niteledi.

BOLD – İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Babıali Tv’den Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı. Ağıralioğlu, hafta sonundan bu yana siyasetin gündemindeki, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şehir Üniversitesi üzerinden yeni parti çalışmaları yapan eski partidaşları için sarf ettiği sözleri değerlendirdi.

BU ÜSLUP YAKIŞMIYOR

AKP’nin en parlak dönemindeki kurmaylarını eleştirdiğini söyleyen Ağıralioğlu, ”Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kiziroğlu Ahmet Hoca, Stratejik Deha Ahmet Hoca… En son, dolandırıcı Ahmet Hoca! Bu dönüş hızını Türk Siyaseti de kaldıramaz; biz de bu kadarını kaldıramayız. Buraya kadar gelen bu üslup siyasetimize de yakışmıyor!” dedi.

AKP’DE İNANILMAZ İLKESEL SAVRULMA

Ağıralioğlu, Erdoğan’ın, kendisinin de bir dönem övündüğü ekonominin başında bulunan Babacan, Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Cumhurbaşkanlığı yapmış Abdullah Gül ve Başbakan Ahmet Davutoğlu gibi AKP’nin eski kurmayları hakkında söylediği sözleri ilkesel savrulma olarak niteledi.

Davutoğlu’nun yeni partisi cuma günü kuruluyor: Bir Parti mi Bizim Parti mi?

Okumaya devam et

Popular