Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sokakta sohbete polis gözaltısı: “Siz gideceksiniz biz geliyoruz!”

Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya, KHK ile ihraç edilen memurlar Cemal Yıldırım ve Mahmut Konuk, bugün eylem için değil sohbet için buluştu. Ne bir slogan atan ne de bir pankart taşıyan üçlü, polis tarafından yaka paça gözaltına alındı.

BOLD – Ankara’da Sakarya caddesinde bir araya gelen KHK’lı memurlar Cemal Yıldırım ve Mahmut Konuk ile Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya, sokak ortasında sohbet ediyordu. Bu sırada sivil bir polis, kendilerine yaklaşarak yakalama işlemi yapacağını söyledi. Cemal Yıldırım’ın “Ne için yapacaksınız” sorusuna “Öyle bir şey yok” diyen polis, daha önce de “Birlikte hareket etmek yok” diye söylediğini dile getirdi. Ardından “Uyarıyoruz burayı terk edin” diyerek tehditler savuran polis, hemen sonrasında kadın polislere “Kızlar” diye seslenerek Melek Çetinkaya’yı gözaltına aldırdı. Yıldırım ve Konuk da karga tulumba polis aracına bindirildi.

ZAFER DİRENEN EMEKÇİNİN OLACAK

Cemal Yıldırım, yaşananları @cemalyldrm adlı Twitter hesabından duyurdu. Yıldırım şunları dile getirdi: “Sabah Veli Saçılık ve Kenan Akbaba katıldılar. Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya ve Mahmut Konuk ile her hafta eylemi bitirirken yaptığım açıklamayı yapacakken gözaltına alındık. Elimizde döviz yok, pankart yok; ki bunların olması dahi gözaltı sebebi değil. Neden korkuyorsunuz bu kadar, devletin temellerini mi sarsıyoruz? Hükumetinizi mi yıkıyoruz? Üç kişi bir açıklama yaparken kamu düzeni mi bozuluyor? Ama ben neyin bozulduğunu iyi biliyorum… AKP’nin yıllarca kutuplaştırıp, yan yana gelmelerini istemediğiniz insanlar yan yana gelip hak mücadelesi veriyor ve vermeye devam edeceğiz. Tüm hukuksuzluklarınıza, tüm keyfiyetinize karşı birleşe birleşe, direne direne kazanacağız. Siz gideceksiniz biz geliyoruz. Zafer direnen emekçinin olacak.”

Vatandaş ekonomiden ümidi kesti Erdoğan oyunu artırıyor

Gündem

Türkiye’de 122 bin 500 kişi karantina altında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs salgını kapsamında 180 ayrı yerleşim yerinde toplam 122 bin 500 kişinin karantina altında olduğunu açıkladı.

BOLD-Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de uygulanan karantina uygulamalarından bahseden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, videokonferansla katıldığı bir canlı yayında, “Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle birlikte 138 bin karantinada olan var” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs önlemleriyle ilgili konuşan Bakan Soylu, “Büyükşehirlerde hayat hafta içi yüzde 85-90 oranında tam anlamıyla kendisini evine çekmiş durumda. 26 bin kişiye adli ve idari ceza kesildi. Şu anda 180 ayrı yerleşim yerinde 122 bin 500 vatandaşımız karantinada, yurtlardakilerle 138 bin karantinada olan var” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu ayrıca, şu anda günlük 10 milyon maske üretilerek dağıtıldığını, yakın zamanda bu sayının 20 milyon ve üzerine çıkacağını aktardı.

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 96 artarak toplamda 908’e çıktı!

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat eden kişi sayısı 96 artarak toplamda 908’e çıktı!

Koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde 96 kişi daha hayatını kaybetti. Türkiye’de virüs nedenli vefat eden sayısı 908’e çıktı.

BOLD-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son 24 saat içerisinde yaşanan gelişmeleri paylaştı. 28 bin 578 kişiye test uygulandığı ve bu uygulamadan 4 bin 56 kişinin sonuçlarının pozitif çıktığı vurgulandı.

Türkiye’de toplam vaka sayısı son açıklama ile 42 bin 282 kişiye çıktı. Son 24 saat içerisinde 296 kişinin iyileştiği ve taburcu olduğu belirtilen açıklamada toplam iyileşen kişi sayısı 2 bin 142 kişiye çıktı.

Koronavirüs Günlüğü: Dünyadaki vaka sayısı 1,5 milyonu geçti

Okumaya devam et

Gündem

Karantinadakilerin GSM takibi başladı: İlk mesajlar atıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı Pandemi İzolasyon Takip Sistemi hayata geçti. TRT Haber’in son dakika haberinde vatandaşlara atılan mesajlardan bir ekran görüntüsü paylaşıldı.

BOLD – Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurusunu yaptığı Pandemi İzolasyon Takip Sistemi faaliyete geçti.

TRT Haber, geçtiği son dakika haberinde kimi vatandaşlara gönderilen mesajların ekran görüntüsünü paylaştı.

Proje, kanuni yetki çerçevesinde gerekli izinler alınarak Sağlık Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ve GSM operatörlerinin iş birliğiyle uygulamaya alındı.

YAYILIMI ÖNLEYİCİ ANALİZLER YAPILMASI PLANLANIYOR

Proje kapsamında pozitif vakaların, kendilerinin, yakınlarının ve bütün toplumun sağlığı için gerekli izolasyon kuralına uyup uymadıklarının takibi planlanıyor. Böylelikle karantinadakilerin ve bölgelerin hareketliliği gözlemlenebilecek, yayılımı önleyici analizler yapılabilecek.

Karantinadan kaçanlar, GSM ile takip edilecek

Okumaya devam et

Popular