Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

AKP’nin Süleymancı vekili yurt olayında kendi cemaatini suçladı

Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu AKP’li Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun partisi ile cemaatinin arasını açan olaylı yurt yıkımı hakkında konuştu. Kendi cemaatini haksız buldu.

BOLD – Fatih Süleyman Denizolgun, geçen hafta İstanbul Kağıthane’de gerçekleşen olaylı yurt yıkımı hakkında açıklamada bulundu. Yıkım olayını araştırdığını söyleyen AKP’li Denizolgun, cemaatin idarecilerine “Kağıthane Belediyesinde beni mahcup ettiniz” dedi. AKP yönetimindeki Kağıthane Belediyesinden bilgi alan Tunahan’ın torunu Denizolgun cemaatinin çürük binaya öğrencileri taşıyarak, çocukların hayatlarını riske attığını ileri sürdü. Denizolgun’un olaylı yıkım sonrası cemaatini suçladığı açıklama şöyle:

BELEDİYE YİNE KIYAK YAPMIŞ

“En çarpıcı bilgiyi paylaşayım; cemaatimizin bazı idarecileri bu binanın çürük olduklarını bildikleri için ve ne kadar uzatırsa uzatsınlar, eninde sonunda mahkeme kararıyla yıkılacağını çok iyi bildikleri için, yıkılan binanın yan parselinde yeni bir yurt inşa ediyorlar. Yeni yapı olarak yapıyorlar. Ve şu anda faal. Orası da hazine arazisiydi. Belediye, devlet diğer bina kesinkes yıkılacağı için bu araziyi satın almanız için kolaylık sağlıyor ve yeni yurt binasının yapılması, açılması için her türlü kolaylığı sağlayıp, tüm izinleri veriyor.”

TAHRİK KİN VE NEFRET TOHUMU EKİLİYOR

“Bu kadar hakikatin ters yüz edilmesi hangi saiklerle yapılmaktadır” diye soran Denizolgun, gerçeklerin cemaatin tabanından saklandığını savundu. Tahrik, kin ve nefret tohumlarının ekildiğini vurguladı.

Geçen hafta Süleymancılara ait Kağıthane’deki yurt, belediyenin aldığı kararla yıkıldı. Öğrenciler ve idarecilerin içerisindeyken başlayan yıkım sırasında, polis yıkımı engellemek isteyen cemaat mensuplarına biber gazıyla müdahale etti.

Meksika’da Mormon katliamı: 9 ölü

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Polisler, yeni doğum yapan anneyi gözaltına almak için kapıda bekliyor

İzmir’de yeni doğum yapan Burcu Kara’yı gözaltına almak için hastaneye gelen İzmir Emniyeti’nde görevli polisler, kapıda beklediği öğrenildi.

BOLD-Sabah saatlerinde doğum yapan Burcu Kara, hakkındaki arama ve gözaltı kararı nedeniyle İzmir Mali Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmak için hastane kapısında bekleniyor. Yoğum bakımda olduğu öğrenilen Burcu Karaca’nın yeni doğan bebeğiyle gözaltına alınmak istenmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

“Bir bebek daha cezaevine girmesin” diyen sosyal medya kullanıcıları, Burcu Kara ve bebeğine uygulanan gözaltı kararından yetkililerin biran önce vaz geçmesini istedi.

KHK’lı akademisyenlerden ‘yeni bir dünya’ belgeseli

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye, beşik gibi sallanıyor; Marmaris’de 5,4 büyüklüğünde deprem!

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Akdeniz’de Marmaris açıklarında saat 18.38’de 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir” denildi.

BOLD-Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde gerçekleşen son artçı depremin ardından Akdeniz’de Muğla’nın Marmaris ilçesi ile Yunanistan Dodecanese açıklarında 5,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz’de Yunanistan Dodecanese’nin 68,54 kilometre, Marmaris ilçesinin ise 142,11 kilometre açıklarında saat 18.38’de 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İyi Partili Türkkan: Deprem yeterli tedbirlerin alınmadığını gösterdi

Okumaya devam et

Gündem

İyi Partili Türkkan: Deprem yeterli tedbirlerin alınmadığını gösterdi

AKP iktidarının deprem konusunda gerekli tedbirleri almadığını belirten İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, meydana gelen Elazığ depreminin bunu bir kere daha gösterdiğini ifade etti.

BOLD – İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Elazığ depremi ile ilgili AKP iktidarını eleştirdi. Marmara depremi sonrasına iktidara gelen AKP’nin yaşanan acılardan ders çıkarmadığını ve gerekli tedbirleri yeterince almadığını Elazığ depreminde görüldüğünü söyledi.

MARMARA DEPREMİNDEN DERS ALINMAMIŞ

TBMM Genel Kurulunda konuşan Türkkan, deprem sonrasında milletin kenetlenip tek yürek olduğunu belirterek, “AFAD ve çalışmalara katılan tüm arama kurtarma ekiplerimiz olağanüstü iş yaptılar. Gece gündüz çok zor şartlarda canla başla çalışan tüm kurtarma ekiplerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ancak 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, yaşanan acılardan ders çıkarmadığımızı ve gerekli tedbirleri yeterince almadığımızı bir kere daha gördük” dedi.

İSTANBUL DEPREMİNİN UYARISI NİTELİĞİNDE

Elâzığ depreminin İstanbul’da beklenen büyük Marmara depremi öncesinde bir uyarı olduğunu belirten Türkkan, “Depreme ne kadar hazırız? Bu sorunun cevabını verebiliyor muyuz veya ne kadar verebiliyoruz? Ülkemizin deprem bölgesinde olduğunu ve depremin ülkemiz için her an tehdit olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Özelikle bilim adamlarının dikkat çektiği deprem bölgelerinde, depreme dayanıklı kentsel dönüşümler bir an önce tamamlanmalı, binaların depreme uygunluğu ciddiyetle tespit edilmelidir” dedi.

 

BM İnsan Hakları Konseyi’nde Türkiye’ye eleştiri yağmuru

 

Okumaya devam et

Popular