Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Meclis TV, Erdoğan’ın konuşmasını kesip HDP’nin grup toplantısını yayınladı

Meclis TV, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Meclis’te canlı yayınlanan konuşmasını kesip HDP grup toplantısını bağlandı. Pervin Buldan’ın konuşmasını yayınladı.

BOLD – Erdoğan’ın grup toplantısı saat 12.00 civarında başladı. Kürsüden partililere seslenen Erdoğan’ın konuşmasının son bölümleri ise saat 12.45’te başlayan HDP grup toplantısının başlangıcına denk geldi. Grup toplantılarını canlı olarak yayınlayan TBMM televizyonu ise bu sırada Erdoğan’ın konuşmasını kesip HDP grubu adına konuşma yapan HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın konuşmasını yayınlamaya başladı.

Arınç’ın ‘KHK faciadır’ açıklamasına Erdoğan’dan cevap: Esefle karşıladım

Politika

Hükumetin 15 Temmuz vurgunu: Ne vakıf var ortada ne de toplanan 309 milyon

CHP’li milletvekilleri mahkeme tescil belgelerinde de yer alan 15 Temmuz Yardımlaşma Derneğine gitti. Vakfın resmi adreste olmadığını gören vekiller, hükumete; toplanan 309 milyonun akıbetini sordu.

BOLD – CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve beraberindeki CHP’liler, mahkeme tescil kayıtlarında yer alan, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için kurulan vakfın adresine gitti. CHP’li heyet, resmi kayıtlarda, Kale Mahallesi, Işıklar Caddesi 6 numarada görülen vakfı bulamadıklarını açıkladı.

Emir, söz konusu adreste bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi, ‘Mahkemede yalan beyan düzenlenerek suç işlenmişti. Biz bunu tespit etmek üzere buraya geldik. Bu vakıf üzerinden 309 milyon lira 3 yıl önce toplandı. Bu para nasıl değerlendirildi bilmiyoruz. Bu paradan gazi ve şehit yakınlarına henüz bir kuruş dahi ödenmiş değil’ dedi.

Bakanların, toplanan paranın hazineye aktarıldığını söylediğini anlatan Emir, ‘Biz bunun da takipçisi olacağız’ diye konuştu. Açıklamasının devamında vakfın nerede olduğunu soran Emir iktidara, ‘Bu zamana kadar bu vakfı neden kurmadınız? Ve biriken bu paraları niye hakkeden gazi ve şehit yakınlarına dağıtmadınız?’ sorularını yönetti. Murat Emir CHP olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını dile getirdi.

“Bundan sonra ‘din kardeşliği’ söylemi AKP’yi kurtaramayacak”

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun yerine düşündüğü CHP’li ile Saray’da görüştü

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, CHP’den bir ismin Saray’a gittiğini ve AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazdı. Erdoğan’ın o ismin CHP’nin başına geçmesini istediğini savundu.

BOLD – Gazeteci Rahmi Turan, Saray’a yakın bir haber kaynağına dayandırdığını “Yargı Reformu (?)” başlıklı bugünkü yazısında çarpıcı bir iddiayı aktardı. Turan şunları dile getirdi:

Saray’a yakın olan haber kaynağım “Sana müthiş bir haber vereceğim. Bomba gibi bir haber” dedi.

“Bomba gibi müthiş haberler, doğru olsa bile, çoğu zaman tekzip edilir. Bu da yalanlanacak cinsten olmasın?” dedim.

Haber kaynağım ısrar ederek:

“Hayır, yüzde yüz doğru ve tekzip edilmesi mümkün değil!” dedi ve anlattı:

“9 Kasım akşamı çok önemli bir siyasetçi sizin ‘Saray’ bizim ‘Külliye’ dediğimiz yerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıktı.

CHP’li olduğu belirtilen o önemli kişi Külliye’ye kendi aracıyla değil, değişik plakalı başka bir araçla girdi. Kapıdaki görevliler talimat aldıkları için bilinmeyen plakalı aracın Külliye’ye girmesine izin verdiler.

“BAŞKAN OLMAN GEREKİR”

Önemli kişi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la bir süre sohbet ettikten sonra yine değişik plakalı başka bir araçla Külliye’yi terk etti.

CHP’li önemli kişinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile memleket meselelerini konuştuğu, Erdoğan’ın ona:

“Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” dediği belirtildi. CHP’li siyasetçinin önce ses çıkartmadığı, sonra itiraz eder gibi bir ifadeyle:

“Engellerim var” şeklinde cevap verdiği ifade edildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise:

“Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” şeklinde yanıt verdiği belirtiliyor.

KİM BU ÖNEMLİ CHP’Lİ?

Şimdi “Kim bu önemli CHP’li?” diye soracaksınız değil mi?

Külliye’ye, yani Saray’a yakın haber kaynağım bana önemli bir CHP’linin adını söyledi. Ben de bunu sormak için o kişiyi aradım fakat tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım.

Onayını almadığım için de hiçbir isim açıklamıyorum.”

Dünya Çocuk Hakları Gününde Türkiye’deki durum vahim

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin yaptırdığı ankette İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi!

AKP tarafından yaptırılan “En beğendiğiniz siyasetçi kim?” anketinde birinci sıra Erdoğan, ikinci sıra İmamoğlu ve üçüncü sıra ise Demirtaş çıktı.

BOLD-Her ay kamuoyu yoklaması yapan AKP, en son yaptırdığı ankette katılımcılara “En beğendiğiniz siyasetçi kim?” sorusu yöneltildi. Katılımcıların verdiği cevaplar doğrultusunda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birinci çıktı. İkinci sırada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, üçüncü sırada ise HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yer aldı.

Tarafsiz Haber Ajansı’ndan yer alan habere göre, anket sonuçlarına ilişkin bilgi veren AKP’li bir yetkili, Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki makasın anketlere göre Erdoğan lehine giderek açıldığını öne sürdü.

AKP’li yetkilinin aktardığına göre; Demirtaş’ın ardından MHP lideri Devlet Bahçeli geliyor. Bahçeli’yi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener izliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 7 ve 8. sıralarda yer alıyor.

“Beğendiğiniz siyasetçi kim” sorusunda listeye AKP’den iki isim girdi. Yetkili, Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun listenin üst sıralarında olduğunu belirtti.

Anket sonuçlarına ilişkin Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan AKP’li yetkili, “Daha iyiyiz. Daha iyi olacağız” ifadesini kullandı.

HDP, sine-i millet kararı verirse İstanbul dahil 30 ilde ara seçime gidilecek

Okumaya devam et

Popular