Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Mehmet Metiner’den Arınç’a: “İstifa onurluların tavrıdır. Herkese nasip olmaz”

Bülent Arınç’ın ‘KHK faciadır’ sözlerinin ardından yapılan ilk YİK toplantısında, kulislere yansıyan Arınç’ın istifası iddiaları ile ilgili Mehmet Metiner’den ilginç bir çıkış geldi.

BOLD Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, AKP’li Bülent Arınç’ın bir Youtube kanalına verdiği mülakatta KHK’lılara ile ilgili sözlerin yankıları devam ediyor. Arınç’ın ‘KHK’lılara acıyorum, merhamet ediyorum, KHK faciadır’ sözleri hem KHK’yı savunanların hem de KHK’lıların tepkisini çekmişti. AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan da Arınç’ın açıklamalarını ‘Esefle karşıladım’ sözleriyle kınadı.

ARINÇ’IN KOLTUĞU DEĞİŞTİ

Devam eden bu tartışmaların gölgesinde, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısı dün yapıldı. YİK üyeleri İsmail Kahraman, Köksal Toptan, Bülent Arınç, Yıldırım Akbulut, Cemil Çiçek ve Mehmet Ali Şahin’in yanı sıra İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ile Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan katıldı.

Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya ilişkin yayınlanan fotoğrafta Arınç’ın yerinin değişmesi dikkat çekti. Toplantı masasında sağdan üçüncü sırada oturan Arınç, Ekim’deki toplantıda ise Erdoğan’ın sol tarafında yer bulmuştu.

İSTİFA İDDİASI

Toplantının devam ettiği sırada kulislere Arınç’ın istifa ettiği iddiaları yansıdı. Ancak toplantıdan sonra yapılan açıklamalarda istifa haberlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. YİK toplantısı sonrası İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yazılı açıklama yaptı. Açıklamada Arınç’ın sözlerine üstü kapalı gönderme yapılarak, mücadeleyi zafiyete uğratma potansiyeli taşıyan tutum ve davranışlara asla izin verilmeyeceğinin belirtilmesi dikkat çekti.

METİNER’DEN İMALI PAYLAŞIM

Bülent Arınç ile arası iyi olmayan AKP’li Metin Metiner Twitter hesabından istifa iddialarına ilişkin paylaşımda bulundu. Arınç’ın istifa etmeyeceğini ima eden Metiner, “İstifa etmek, onurlu ve erdemli insanların tavrıdır. Herkese nasip olmaz” diye konuştu.

HAREKAT 1 MİLYON OY GETİRİRSE, ARINÇ 2 MİLYON KAYBETTİRİR

Metiner’in istifa çıkışı takipçilerinin de ilgisini çekti. Arınç’ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen bir AKP’li seçmene ait hesaptan ‘Harekat 1 milyon oy getirirse Arınç 2 milyon kaybettirir’ yorumu geldi.

Dört kardeş topluca intihar etti; ikisi işsiz, öğretmen kardeşin maaşına haciz konduğu ortaya çıktı

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

AKP ‘cami’ ile borç ödeme uygulaması başlattı

Güneştepe Camii, Esenler Belediyesi borçlarına mahsuben Hazine’ye devrediliyor. CHP’li Meclis üyesi Şahin, karara, “Pandemiyi fırsat bilip oldubittiye getirdiler. İbadet yerini satmak kabul edilemez” diye tepki gösterdi.

BOLD – İstanbul Esenler Belediyesi, Kemer Mahallesi Güneştepe Camii’nin de bulunduğu 3 bin 922 metrekarelik araziyi vergi borcuna mahsuben 33 milyon 341 bin 8 lira bedelle Maliye Hazinesi’ne devir kararı aldı. Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, önceki gün olağanüstü toplanan belediye meclisinden bir taşınmazın satışı için yetki istedi. Gündem maddelerinde satış hakkında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi vardı. Ancak konu ile ilgili toplantı öncesi meclis üyelerine bilgi verilmedi.

SATILAN YERİN İBADET ALANI OLDUĞUNU SONRADAN ÖĞRENDİM

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meclis üyesi Kemal Şahin, “Normalde gayrimenkul satışı yapılırken komisyon raporu hazırlanır ve meclis üyelerine iki gün önceden verilirdi. Pandemi sürecini fırsat bilip oldubittiye getirdiler. Toplantı sonrası araştırmayla satılan yerin ibadet alanı olduğunu gördüm” dedi.

GÖKSU ÇOK TAŞINMAZ SATTI İLK DEFA İBADET ALANI SATILDI

Olağanüstü oturum sırasında gayrimenkule ait ada parsel numarasının hızlıca okunup onay istendiğini belirten Şahin, bu bilgileri verdi: “AKP’li meclis üyeleri dahil hiç kimse, neresinin satıldığını bilmiyordu. Dini tesis alanının satıldığını bilseler belki karşı çıkarlardı. Göksu, borç ödemek için bugüne kadar belediyeye ait çok sayıda taşınmazı sattı. İlk kez ibadet alanı da satıldı. İbadet mekanını ticari mantıkla borç ödemesine konu etmek etik değil. İbadet yerini satmak kabul edilemez.”

10’lu vaka sayısı için 4-6 hafta, maskeyi bırakmak için 4-6 ay var

Okumaya devam et

Politika

Fahrettin Altun ile sosyal medyayı zamanında ve doğru kullanma kılavuzu

Cumhurbaşakanlığı İletişim Başkanlığı, ‘Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu’ hazırladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye’de sosyal medyanın manipülatif kullanımı konusunda ne yazık ki pek çok örneğe şahitlik edebiliyoruz” diyerek kılavuzu savundu.

BOLD – ‘Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu’nun hazırlanma gerekçelerini açıklayan Cumhurbaşakanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, temiz bilgi, temiz sosyal medya ve temiz iletişim için ulusal ve küresel çapta faaliyetler yürüttüklerini öne sürdü. Altun şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de sosyal medyanın manipülatif kullanımı konusunda ne yazık ki pek çok örneğe şahitlik edebiliyoruz. Terör örgütleri başta olmak üzere Türkiye düşmanları sosyal, siyasal ve ekonomik hayatı hedef alan saldırılarını, yalan haberleri ve kaos amaçlı pek çok içeriği sosyal medya üzerinden servis ederek algı operasyonları yürütüyor.”

Hürriyet’ten Özgür Altuncu’nun haberine göre, hazırlanan kılavuz sosyal medyanın avantaj ve dezavantajlarına işaret ettiğini anlatan Altun, kılavuzda başarılı bir kullanıcı profilinin nasıl oluşturulacağına yönelik tavsiyeler bulunduğunu; öğrenciler, çocuklar, gençler ve ebeveynler için sosyal medya kullanım önerileri ile sosyal medya hesaplarının ve içeriklerinin güvenliğine dair bilgilerin yer aldığını ifade etti.

“Sosyal medyanın zamanında ve doğru kullanımıyla birçok toplumsal olay ve provokatif unsurların bertaraf edildiğini de gördük” diyen Altun, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişiminde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın canlı yayına çıkarak birlik mesajı vermesini örnek gösterdi.

Sosyal medyanın provokasyon için kullanıldığını söyleyen ve Gezi Parkı eylemlerini işaret eden Altun, “Gezi olaylarında, terörle mücadelede, sınır dışı askeri operasyonlarımızda Türkiye ile uzaktan yakından alakası olmayan görüntüler ülkemizle ilişkilendirilerek algı operasyonları yürütüldü” dedi. Sosyal medyanda dönen asparagas haberlerden de duyduğu rahatsızlığı belirten Altun, “Temiz ve doğru bilgi sunumuna, içerik oluşturulmasına öncülük etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Politika

Enkazda vurgun yaptılar: Fotoğrafı çekimi için 415 bin TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Elazığ depreminde yıkılan binalara ait enkaz kaldırma çalışmalarının fotoğraf çekimini, 415 bin TL karşılığı AKP Ankara İl Başkan yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün şirketine yaptırıldığı ortaya çıktı.

BOLD – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, 24 Ocak’ta meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği, bin 607 kişinin de yaralandığı Elazığ depreminden sonra fotoğraf ve video çekimi yaptırdığı AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün şirketine 415 bin TL ödedi.

İHALE AKP’Lİ YÖNETİCİNİN ŞİRKETİNE VERİLDİ

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Deprem nedeniyle hasar gören, yıkılan binalarda hasar tespit ve enkaz kaldırma çalışmaları esnasında ‘fotoğraf ve video’ çekilmesi” için 18 Mart’ta ihale düzenlendi. İhale kapsamında Elazığ ve Malatya’da 60 gün süreyle fotoğraf ve video çekimi yaptırılacağı belirtildi. İhaleyi, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün sahibi olduğu Netvizyon Mediapark İletişim Ticaret Anonim Şirketi 415 bin TL teklifle kazandı.

KAMU ARAZİSİ DE TAHSİS EDİLMİŞ

2019 Aralık ayı sonunda Ankara Bilkent’teki 35 bin metrekarelik kamu arazisinin imar planı değişikliğiyle Türkiye Verimlilik Vakfı’na tahsis edildiği ortaya çıktı. Ankara Kent Konseyinde de yer alan ve başkanlığını Cemalettin Kömürcü’nün yürüttüğü vakfa yapılan arsa tahsisi yargıya taşındı.

Restoranlar ve plajlar açılıyor: Sokağa çıkma yasağına devam

Okumaya devam et

Popular