Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Semra Kuytul: “Bize, bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız, dediler”

Furkan Cemaatinin tutuklu lideri Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, kendilerine yapılan teklifi ve reddettikten sonra başına gelenleri anlattı: “FETÖ yapıyor derseniz…”

BOLD – Furkan Cemaati’nin lideri Alparslan Kuytul 9 Şubat 2018’den beri tutuklu. Kuytul’un eşi Semra Kuytul, KHK TV’ye çarpıcı açıklamalar yaptı. Kuytul, üzerlerine baskı kuran polislerin kendilerine gelerek, “Bize bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız” teklifi getirdiklerini, bunu reddedince eşinin tutuklandığını söyledi.

Polisin Gaziantep’te biber gazı ve copla müdahale ettiği Furkan gönüllüleri mücadeleye devam ediyor. Furkan Vakfı’nın tutuklu başkanı Alparslan Kuytul’un eşi “Mazlumların yanında olduğumuz için bedel ödüyoruz” dedi.

Eşi tutuklandıktan sonra başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eylemlere başlayan Semra Kuytul, “İnsanlara arkamızda Amerika var bu nedenle korkmuyoruz dediğimizde inanırlar ama arkamızda Allah var bu nedenle korkmuyoruz desek inanmıyorlar” diye konuştu.

İNSANLARA HAYRI GÜZELLİĞİ TAVSİYE ETTİK

Kuytul, “Birileri bu memlekette Allah’ın dininin anlatılmasından rahatsız. Biz Allah’ın dinini savunmasaydık, mazlumların safında durmasaydık başımıza bunlar gelmeyecekti. Rabbim bize sahip çıkacaktır, buna inancımız yüzde yüz tamdır. Topluma, çevreye zarar verecek bir şey yapmadık, hatta ıslahı için çalıştık. İnsanlara hayrı, güzelliği, Allah’ın hükümlerini tavsiye ettik. Kelime-i tevhidin anlamını anlattık. Bir de mazlumları savunduk. Buna rağmen başımıza bunlar geldi.” diye konuştu.

Semra Kuytul, “Bir toplantımız iptal edilmişti. Biz de bununla ilgili bir basın açıklaması yapacaktık. O gün emniyetten biri arkadaşlarımızdan birine fısıldayarak ‘Bunu FETÖ yapıyor derseniz önünüzü açarız’ dedi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutuklanma sebebi toplumda yaşanan zulümlere tepki vermesidir. Tutuklama müzakeresinde FETÖ üyeliği yazıyor” ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınan Furkan Gönüllüleri’ne polis arabasındaki şiddet!

Aralarında çocukların da olduğu Furkan Gönüllülerine biber gazlı ve coplu müdahale

Gündem

AİHS göre, düşünce ve ifade özgürlüğü ihlallerinde Türkiye birinci sırada!

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) ifade özgürlüğünü düzenleyen 10’ncu maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davalarda Türkiye hakkında 40 mahkûmiyet bulunuyor. Bu sıralamayla birinci olan Türkiye’yi 14 mahkûmiyetle Rusya takip ediyor.

BOLD-Türkiye’nin taraf olduğu Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde (AİHS) yer alan insan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi maddeleri ihlal ettiği gerekçesiyle verilen mahkûmiyet AİHM Tarihinde zirveye ulaştı. Türkiye 2019’da 40 dava düşünce ve ifade özgürlüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle mahkûm edildi.

AİHS’nin adil yargılama hakkıyla ilgili 6’ıncı maddesinin farklı fıkralarından ihlalde verilen kararlarda ise Rusya 68 mahkûmiyetle ilk sırada yer alırken, Türkiye 53 mahkûmiyetle ikinci sırada yer alıyor.

AİHM TARİHİNDE ZİRVEDE

Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kurulduğu 1959 yılından bu yana en fazla hak ihlali kararının verildiği ülke. AİHM kurulduğu günden itibaren Türkiye 3 bin 128 hak ihlali ile zirvede. İkinci sırada Rusya, üçüncü sırada ise İtalya yer alıyor.

Tutuklu Harbiyelilerin anneleri, evlatları için yürüdükleri gerekçesiyle hakim karşısına çıkacak

Okumaya devam et

Gündem

AKP’de dolandırıcılık kavgası! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın hedefindeki Şehir Üniversitesi’nden açıklama: Kaygı duyuyoruz!

İstanbul Şehir Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Halkbank’ı dolandırdılar” suçlaması üzerine açıklama yaptı. Üniversite, bankadan alınan kredinin tamamının kampüs inşaatına harcandığını belirtti.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hafta sonu AKP İstanbul İl Başkanları toplantısında konuşmada Şehir Üniversitesini hedef almış ve üniversitenin kuruluşunda yer alan eski yol arkadaşlarını dolandırıcılıkla suçlamıştı. Başta eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile birlikte Mehmet Şimşek’i suçlayıcı ifadeler kullanmıştı.

Şehir Üniversitesinden yapılan açıklamada, “İstanbul Şehir Üniversitesi’ne Halkbank tarafından bankacılık mevzuatına uygun olarak kullandırılan yatırım kredisi, bütünüyle kampüs inşaatı için harcanmıştır” denildi.

Yapılan açıklama şöyle;

‘SİYASİ TARTIŞMALARA KURBAN EDİLMEMELİDİR’

“İstanbul Şehir Üniversitesi’ne ilişkin gündeme getirilen ve Üniversite’yi zan altında bırakan asılsız iddiaları üzülerek takip etmekteyiz. Üniversite’nin tüzel kişiliği, mensupları (öğrencileri, öğretim elemanları ve çalışanları) ve paydaşlarının hakları ile kurumsal ve bilimsel birikimi siyasi tartışmalara kurban edilmemelidir.

‘DERİN BİR KAYGI DUYMAKTAYIZ’

Üniversitemize yönelik baskı, müdahale ve siyasi tartışmaların eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini kesintiye uğratmasından, devam eden hukuki süreçleri etkilemesinden derin bir kaygı duymaktayız. Bu bağlamda öne çıkan yanıltıcı beyanlara karşı açıklamamız belgeleri ile birlikte aşağıda sunulmuştur.

  1. Dragos kampüs arazisinin İstanbul Şehir Üniversitesi’ne devri yürürlükteki yasalara uygun olarak yapılmıştır.
  2. İstanbul Şehir Üniversitesi’ne Halkbank tarafından bankacılık mevzuatına uygun olarak kullandırılan yatırım kredisi, bütünüyle kampüs inşaatı için harcanmıştır.
  3. İstanbul Şehir Üniversitesi, kredi borçlarını ödeyebilecek kapasiteye sahip olup bu süreçte borçlarının silinerek kamu tarafından yüklenilmesini asla talep etmemiştir. Üniversite’nin talebi mevcut yasalar çerçevesinde borçlarının yeniden yapılandırılmasından ibarettir.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a hodri meydan: Akrabalar da dâhil tüm mal varlıklarımız soruşturulsun!

Okumaya devam et

Popular