Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Davutoğlu’ndan Gül ve Babacan’a mesaj: Siyasi ilişki her zaman kurulur

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve yeni partiyle ilgili konuştu. Davutoğlu, “Siyasi hareketleri birlikte yürütmüş arkadaşlarız. İnsani ilişki kurulursa siyasi ilişki her zaman kurulur” dedi.

BOLD – Yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Davutoğlu, Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. Saadet Partisi genel merkez binasında gerçekleşen görüşme sonrası soruları yanıtlayan Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e üstü kapalı bir mesaj yolladı.

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre Davutoğlu, “Ali Babacan’la bütün siyasi hareketleri birlikte yürütmüş arkadaşlarız. İnsani ilişki kurulursa siyasi ilişki her zaman kurulur. Ama siyasi ilişki için insani ilişkileri feda ederseniz siyasetin özünü kaybedersiniz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı için de söylüyorum. Her iki cumhurbaşkanı için söylüyorum” dedi.

İSTERDİK Kİ BERABER OLUNABİLSİN

Ali Babacan ile ortak hareket etmek için çok çaba sarf ettiklerini söyleyen Davutoğlu, “İsterdik ki ve çok çaba sarf ettik ki beraber olunabilsin ama bizim cihetimizden herhangi bir engel görmememize rağmen bu mümkün olmadı. Bu mümkün olmayış üzerine uzun uzun tartışma yapmaktansa doğru olanı yapmak gerekir. Biz de doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. İleride ne olur onu zamanın akışı gösterir ama şu anda bizim için kendi partimizin oluşumu tek hedefimizdir ve başka hiçbir birleşme, ayrışma gündemimiz yok” ifadelerini kullandı. Davutoğlu, “Genel başkan vesaire meselesi bizim için hiçbir zaman önemli olmadı” dedi.

KURUCULAR KURULU LİSTESİ HAYAL

Kuracağı partinin kurucular kurulu üyeleri iddiasıyla basında yayınlanan listeyi hayal ürünü olarak tanımlayan Davutoğlu, “Ağzımızdan resmi olarak telaffuz edilmediği sürece hiçbir liste dikkate alınmamalıdır.” dedi. Partinin program, tüzük ve kurucular kurulu üyelerinin oluşturulmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü ifade eden Davutoğlu, “Büyük ihtimalle yıl sonuna gelmeden süreç tamamlanmış olur” dedi.

KARAMOLLAOĞLU, TEŞEKKÜR ETTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise “Genelde ittifak ettiğimiz konuların çok fazla olduğunu gördük. Bundan dolayı da memnuniyet duyuyoruz” dedi. Karamollaoğlu, ziyaret için Davutoğlu’na teşekkür etti.

‘SAADET’E GELSİNLER, YENİ PARTİYE İHTİYAÇ YOK’ DEMİŞTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti çalışmalarıyla ilgili duyumlar geldiğini belirterek “Yeni bir partiye ihtiyaç yok. Siyaseti Saadet Partisinde yapabilirler” demişti.

Prag Büyükelçisi olarak atanan Egemen Bağış, geçiş dönemi yaşıyormuş!

Politika

Sakarya’daki facianın ardından havai fişekleri yasakladılar

Sakarya’da meydana gelen havai fişek faciasının ardından CHP’li belediyeler, çok önemli bir karara imza attı. İzmir, Edirne, Muğla, Rize, Samsun ve İstanbul’dan havai fişek kullanımının yasaklandığı haberleri geldi.

BOLD – Sakarya’nın Taşkısığı bölgesinde, 3 Temmuz’daki fabrika faciasında patlamayan havai fişekler ile diğer patlayıcıların imha edilmek üzere yüklendiği kamyonda patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2’si patlayıcı madde imha timinden 3 jandarma personelinin şehit olduğunu açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi etkinliklerinde havai fişek gösterilerine yer vermeme kararı aldı. Başkan Tunç Soyer, “Bizler kutlamalarımızı tüm görkemiyle sürdüreceğiz. Ancak 5 dakikalık bir gösterinin bize vereceği keyif yüzünden canlıların ölmesine, insanların zehir solumasına, havamızın, suyumuzun ve toprağımızın kirlenmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi. İzmir’in ilçe belediye başkanlarına da seslenen Başkan Soyer, “İlçe belediye başkanlarımızı da buradan etkinliklerinde havai fişek kullanmamaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, kişisel Twitter hesabında ilçe genelinde havai fişek kullanımının yasaklandığını duyurdu. Kararın belediye meclisinde oy birliğiyle alındığını ifade eden Kerimoğlu, “Her canlının yaşam hakkına saygılı olmalıyız” diye konuştu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Sakarya’da meydana gelen havai fişek faciasının ardından belediyenin hiçbir etkinliğinde havai fişek kullanmayacaklarını duyurdu. Muğla Datça, Rize Fındıklı ve Samsun Atakum belediyelerinden de havai fişek kullanmayacaklarına dair açıklama geldi.

Okumaya devam et

Politika

İktidar yanlısı yazar Basri Yalçın, ısrara dayanamadı Erdoğan’ın yerine geçecek iki ismi açıkladı

Sabah yazarı Hasan Basri Yalçın, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan sonra Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ın genel başkan olabileceğini açıkladı.

BOLD – CNN Türk televizyonunda dün akşam yayınlanan “Akıl Çemberi” programında dikkat çeken bir tartışma yaşandı. Programında konukları arasında yer alan, hükumete yakın Sabah gazetesinin iktidar yanlısı yazarı Hasan Basri Yalçın ve Atatürk’e ettiği hakaretlerle bilinen Niyazi Birinci’nin (Yavuz Bahadıroğlu) oğlu Mücahit Birinci, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i eleştirdi.

Programın son bölümünde söz alan avukat Hüseyin Ersöz, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Devlet Bahçeli’nin, Meral Akşener’in alternatiflerini düşünebiliyoruz. Peki şu soruyu sormak lazım; Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın alternatifi kim? Var mı öyle bir alternatif” diye sordu.

Avukat Ersöz’ün bu sorusu üzerine Basri Yalçın ve Birinci, uzun süre bu soruya yanıt vermekten çekindi. İkili soruyu cevapsız bırakınca Ersöz sorusunu tekrarladı.

Bunun üzerine Yalçın, Erdoğan’dan sonra AKP’ye lider olacak aday isimler için “Burada da var bir sürü. Süleyman Soylu’yu sayarsınız, Berat Albayrak’ı sayarsınız” dedi.

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan siyasi parti liderlerine kurultay mektubu

37. Olağan Kurultay öncesi 24 siyasi partinin genel başkanlarına mektup gönderen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Kurultayımıza sizleri davet edemiyor olmaktan büyük üzüntü duyuyorum” dedi.

BOLD – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek 37. Olağan Kurultay öncesi, 24 ayrı siyasi partinin liderlerine mektup gönderdi. Kılıçdaroğlu, mektubunda salgın nedeniyle kurultaya parti liderlerini davet edememenin üzüntüsünü yaşadığını kaydetti.

SALGIN NEDENİYLE ERTELENMİŞTİ

“28-29 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız 37. Olağan Kurultayımızı, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarihte yapmak üzere iptal etmiştik” diyen Kılıçdaroğlu “Ülkemizde salgının etkisinin yavaşlamaya başlamasıyla, Yüksek Seçim Kurulu’nun siyasi parti kongrelerinin yapılabileceğine yönelik kararı sonrası, Sağlık Bakanlığı’nın da (Kovid-19 kapsamında alınması gereken tedbirlerle) Kurultayımızın gerçekleşmesi yönünde olumlu görüş belirtmesi üzerine, 37. Olağan Kurultayımızı toplama kararı aldık” dedi.

“DAVET EDEMİYOR OLMAKTAN ÜZÜNTÜ DUYUYORUM”

“Açık havada ve seyircisiz olarak, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Bilkent Odeon’da 37. Olağan Kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak gerçekleştirmek zorunda olduğumuz Kurultayımıza sizleri davet edemiyor olmaktan büyük üzüntü duyuyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Ülkemizin ve tüm dünyanın bir an evvel bu zorlu süreci geride bırakarak normale dönmesini umuyor, sizlere sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

Salih ve Melih’in babası cezaevindeydi şimdi de anneleri tutuklandı

Okumaya devam et

Popular