Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Meral Akşener, Erdoğan’ın şikayetçi olduğu şehit anasını mahkeme kapısında karşıladı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sarılarak karşıladığı Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, Erdoğan’ın avukatlarının şikayetlerini geri çekmesiyle beraat etti.

BOLD – İstanbul Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba’nın, 2017 yılında bir etkinlikte “Açılım sürecini” eleştirdiği konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla, yargılandığı dava Ankara’da görüldü. Avukatlarıyla mahkeme salonuna gelen Akbaba’yı kapıda İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener karşıladı. Akşener ve Akbaba birbirlerine sarıldılar. 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı İYİ Parti ve CHP’den çok sayıda milletvekili izledi.

YANLIŞ BİR ŞEY KONUŞMADIM

Duruşma salonuna bastonuyla gelen ve asliye ceza hakiminin, “oturabilirsiniz” demesine rağmen ayakta duran Pakize Akbaba, kimlik tespiti sırasında, “6 çocuğum var. İkincisi şehit oldu, sizlere ömür” dedi. Pakize Akbaba mahkemede yaptığı savunmada, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Makama da kanuna da saygım var. Asla hakaret etmedim. Tamamen kişisel sorunlarımı, herkesin bildiği şeyleri bir anne olarak sordum. Yanlış bir şey konuşmadım. Bir şehit anasının öğrenmek istediği konulardır. Bütün dünyanın bildiği şeyleri tekrarladım.

ACABA SORAR MI?

Mahkemeye gelirken yoldaki düşüncelerini anlatan Akbaba, ‘Acaba çocuğumun nasıl şehit düştüğünü, kaç çocuğu olduğunu, neler çektiğimi sorar mı?’ diye. Bunları sormanızı beklerdim” diye konuştu.

BERAAT ETTİ

Duruşmaya katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı şikayet dilekçesini sehven gönderdiklerini söyledi. Mahkeme Pakize Akbaba hakkında suçun unsurları oluşmadığı için beraat kararı verdi. Karar alkışlarla karşılandı. Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba’nın aldığı beraat kararı sosyal medyada da gündem oldu. Yapılan yorumlarda Cumhurbaşkanının bir şehit anasını hakaret suçuyla dava açmasına tepkiler vardı.

Cemal Kaşıkçı cinayetinde yeni gelişme: İki eski Twitter çalışanı Suudi Arabistan’a bilgi sızdırmış

Gündem

Lösemi tedavisi gören Akif’in anne ve babası tahliye edilmedi

Çocukları Akif’in lösemi tedavisiyle ilgilenirken yarım saat arayla tutuklanan Şenay ve Mustafa Daştan çiftinin tutukluğa itirazı, “kaçma şüphesi” gerekçesiyle reddedildi.

BOLD – Lösemi tedavisi gören 6 yaşındaki Akif Daştan’ın anne ve babasının tutuklanmasına itiraz reddedildi. Tedavi nedeniyle ev ve hastane arasında mekik dokuyan çiftin “kaçma şüpheleri” bulunuğu gerekçesiyle tutukluluklarının devamına karar verildi.

Şenay Daştan ve Mustafa Daştan çifti Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yarım saat arayla 15 Kasım günü tutuklanmışlardı. Kayseri 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin, Akif’in lösemi raporlarını ve tedavi sürecinde annesinin yanında olması gerektiğini gözönüne almadan verdiği karara ailenin avukatları tüm bu unsurları gözönünde bulundurarak itiraz etti.

Delillerin toplandığı, Akif’in devam eden ağır tedavisi nedeniyle kaçma şüphesinin bulunmadığı belirtilse de Kayseri Adliyesi’nden çıkan karar “tutukluluğun devamı” yönünde oldu.

Kemoterapi nedeniyle aşırı hijyen altında yaşaması gereken Akif’in, 2,5 yaşından beri hijyen sorunu nedeniyle yalnız büyüdüğünü, hiç arkadaşı olamadığını, sürekli kendisinin bakması nedeniyle annesine aşırı bağımlı olduğunu aktaran yakınları, Akif’in durumunun iyiye gitmediğini belirttiler.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, babaannesiyle görüştüğünü, “Akif’in günlerdir yemek yemediğini ve sürekli annensini istediğini” dile getirdi.

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan ailesinin yaptırım korkusu!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ABD’de aldığı lüks evi, sattığı ortaya çıktı. Bilal Erdoğan, 2005 yılında yaklaşık 262 bin dolara aldığı lüks evi 71 bin dolar zarar ederek sattı. Erdoğan’ın ABD yaptırımından çekindiği için evi sattığı belirtiliyor.

Okumaya devam et

Gündem

Tosuncuk’u getirene 350 bin dolar ödül

Çiftlik Bank’ın Tosuncuk lakaplı kurucusu Mehmet Aydın’ın Ukrayna’da görüldüğü iddiası mağdurları harekete geçirdi. Afiş bastıran alacaklılar, Aydın’ın yakalanmasına yardım edenlere para ödülü vaat etti.

BOLD – İnterpol’ün en çok arananlar listesindeki Çiftlik Bank’ın kurucusu ve bir numaralı sanığı firari Mehmet Aydın’ın Ukrayna’da olduğu ileri sürülüyor. Başkent Kiev’de olduğu iddia edilen Aydın’ın yakalanması için mağdurlar ödül koydu. Basılan afişlerde, Aydın’ın yakalanmasına yardım edenlere 350 bin dolar ödül vaat edildi

KİEV’DE GÖRÜLDÜ İDDİASI

Mehmet Aydın Çiftlik Bank dolandırıcılığı ile 132 bin 222 kişiden topladığı 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lirayla yurt dışına kaçmıştı. Çiftlik Bank mağdurları onu her yerde arıyor. İnterpol’ün de peşinde olduğu ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın Ukrayna’nın başkent Kiev’de görüldüğü iddiası alacaklıları harekete geçirdi. Ödül vaat edilen afişler Ukrayna’nın her yerine asıldı.
Henüz bir gelişme sağlanamadığını belirten mağdurlar, Aydın’ın Ukraynalı emniyet yetkililerine rüşvet verdiği ve bu sayede rahat hareket edebildiğini düşünüyor.

Sevgilisini katledip ölüm saatini sosyal medyadan paylaştı: “Ömrü kısa, sevgisi sonsuz kelebeğim…”

Okumaya devam et

Popular