Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Sinemalarda 5 yeni film var

Türkiye’deki sinemalarda bu hafta 3’ü yerli 5 yeni film gösterime giriyor.

BOLD– Ron Howard imzalı biyografik belgesel “Pavarotti” ve “Onun Adı Petrunya” haftanın dikkat çeken filmleri. İşte 8 Kasım Cuma günü Türkiye’de vizyona giren filmler.

PAVAROTTI

2002’de “Akıl Oyunları” ile en iyi yönetmen Oscar’ı alan Ron Howard’ın yönettiği belgesel yapım 12 yıl önce aramızdan ayrılan ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti’nin yaşamının bilinmeyenlerine ışık tutuyor.

ONUN ADI PETRUNYA

Kuzey Makedonya’da Teofanya Bayramı’nda rahip bir haçı kutsar ve suya atar. Onlarca erkek de suya atlayarak onu bulmaya çalışır. Haçı bulan kişinin o yıl çok mutlu olacağına inanılır. Peki ya daha önce hiç görülmemiş bir şekilde bir kadın suya atlayıp da haçı bulursa neler olur? Petrunya, haçı geri almaya çalışan erkeklerle, kolluk kuvvetleriyle ve medyayla uğraşırken bu sorunun cevabına ilk elden tanık olacaktır.

YARALI KEKLİK

Veysel, hasta kız kardeşi Hicran’a yaralı olarak buldukları kekliği iyileştireceğine söz verir. Fakat keklik ortadan kaybolunca Veysel için yeni ve farklı bir mücadele başlar.

HAPŞUU

TRT Çocuk animasyonlarından Hapşuu şimdi de beyaz perdede. Hapşu ve arkadaşları Meli, Vızz, Taka Tuka’nın yepyeni maceraları misafirleri Lemi’nin de katılımıyla yaşanıyor.

RECEP İVEDİK 6

Konya’da kuru fasulye festivaline davet edilen Recep İvedik bir dizi talihsizlik sonucu KOnya yerine Kenya’ya giderse ne olur? Şahan Gökbakar’ın filmi haftanın gişe lideri olmaya aday!

Okumaya devam et
Reklamlar

Sinema

Sinema endüstrisinin dayattığı zinciri kıran kadın: Scarlett Johansson

Hollywood yıldızı Scarlett Johansson, sinema endüstrisini sert şekilde eleştirdi. Gençlik yıllarında kendisine hep aynı roller verildiğini belirtti. “Zor da olsa zinciri kırmayı başardım” dedi.

BOLD – Dünyaca ünlü aktris Scarlett Johansson, gençlik yıllarında film sektöründe yaşadıklarını Hollywood Reporter’a anlattı. Çocukluğundan beri oyunculuk yapan Johansson, kendisine sürekli “baştan çıkarıcı”, “şuh”, “ayartıcı” kadın rolleri verildiğini belirtti. Aşırı derecede “cinselleştirildiğini” söyleyen oyuncu, bunun herkes tarafından normal görüldüğünü de sözlerine ekledi.

UZUN ZAMAN ALDI

Johansson, üzerine yapışan bu etiketten kurtulmasının uzun zaman aldığını vurguladı. “20’li yaşlarımın başında, hatta daha da gençken aşırı derecede cinselleştirildim, cinsel obje olarak görüldüm ve sadece bu tip roller aldım. Bu durum herkes tarafından normal karşılandı, olması gereken buymuş gibi” diye konuştu.

Sektörde kalıcı olamayacağından endişe ettiğini söyleyen Scarlett Johansson, zor da olsa bu zinciri kırmayı başardığını ve bunun için mutlu olduğunu kaydetti.

Ak Saray kara deliğe dönüştü

Okumaya devam et

Kültür

Ben Affleck’in yeni filmi “The Way Back”in ilk fragmanı yayınlandı

Akademi ödüllü Ben Affleck’in yeni filmi The Way Back’in ilk fragmanı sonunda yayınlandı.

BOLD Daha önce “The Accountant” filminde birlikte çalışan yönetmen Gavin O’Connor ve Affleck’i tekrar bir araya getiren film tipik bir “ayağa kalkma mücadelesi” öyküsü.

Ben Affleck ve Gavin O’Connor “Accounant” filminin çekimleri esnasında

THE WAY BACK’İN KONUSU
Gavin O’Connor’ın aynı zamanda senaryosunu da Brad Ingelsby ile birlite yazdığı film, gelecek vaad eden bir basketbolcu iken yetişkinlik yıllarında trajik bir kayıp ve alkol bağımlılığı nedeniyle hayatı alt üst olan Jack Cunningham’ın hikâyesini anlatıyor. Mezun olduğu lisenin basketbol koçunun ölmesinin ardından takımın başına geçen Jack, bu beklenmedik iş sayesinde hayatını düzene koymak için bir fırsat yakalar.

VİZYON BİLMECESİ

Filmde Ben Affleck’in yanı sıra Al Madrigal, Michaela Watkins, Janina Gavankar, Glynn Turman, Hayes MacArthur, Lukas Gage ve Rachael Carpani gibi oyuncular rol alıyor. Daha önce duyurulan Ekim 2019’daki gösterimi ertelenen filmin vizyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor.

Okumaya devam et

Kültür

Hasan Ali Toptaş: Hep birlikte acıyı seyrediyoruz, müdahil olmuyoruz

Yazar Hasan Ali Toptaş, Türkiye’de yaşanan acılara dikkat çekerek toplumu ve kendini eleştirdi. “Hep birlikte acıyı seyrediyoruz, müdahil olmuyoruz” dedi.

BOLD – Günümüz Türk edebiyatının önemli yazarlarından Hasan Ali Toptaş, Everest Yayınlarından çıkan son romanı ‘Beni Kör Kuyularda’ hakkında gazeteduvar’dan Anıl Merrt Özsoy’un sorularını cevapladı.

“Hep birlikte acıyı seyrediyoruz” diyen Toptaş, “Roman insandaki seyir merakı, bu merakın yol açtığı acımasızlık ve tahribat üzerinden yan hikayelerle yürüyen bir hikaye. Çağımızda seyir merakı, teknolojinin gelişimi ve onun el vermesiyle birlikte büsbütün köpürmüş, coşmuş halde. Hep birlikte acıyı seyrediyoruz, müdahil olmuyoruz. Hatta o seyir anını da teknolojinin imkanlarıyla kayıtlara geçiriyoruz” dedi.

HER ŞEYDEN RAHATSIZ OLDUĞUMUZ İÇİN YAZIYORUZ

Toplumsal hafıza oluşturma ya da çağının sorumluluğunu alma noktasında edebiyatın durduğu yeri de anlatan Toptaş, “Ben romanı birçok amacın bir araya gelmesiyle romanı yazdım, tek bir amaçla değil. Hiçbir şeyden rahatsız değilsek yazmanın da anlamı yok. Yazma eylemi bir şeylerden rahatsız oluşumuzun neticesi” ifadelerini kullandı.

Orhan Pamuk: tahammül edemedikleri Altan’ın sözleri değil, cesur tutumu ve kararlılığı

Cezaevinde tedavisi yapılmadığı için kötürüm oldu

 

Okumaya devam et

Popular