Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Eylül’ün ölümündeki ihmaller: Bu kaza değil cinayet!

İstanbul Avcılar’da okul bahçesinde servis aracının ezdiği 8 yaşındaki Eylül’ün ölümüne ilişkin konuşan veliler, okul müdürünü suçladı. Acı olayın bir kaza değil cinayet olduğunu belirttiler.

BOLD – İstanbul Avcılar’da önceki gün servis aracının okul bahçesinde bir öğrenciye çarpması sonucu, 8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu hayata veda etti. Kazaya isyan eden veliler, okul müdürünün sorumluluğuna dikkat çekti.

Birgün’den Merve Atıcı’nın haberine göre, veliler ambulansın çok geç geldiğini öne sürdü. “Bu kaza değil, cinayet” diyen veliler, bahçeye giren servis aracının tehlike oluşturduğunu ancak şikâyetlerinin okul yönetimi tarafından dikkate alınmadığını kaydetti. Veliler, okul müdürü Umur Buğa’yı da ihmalle suçlayarak ‘güvenliklerinin sağlanmadığı gerekçesiyle’ dün çocuklarını okula göndermedi.

AMBULANSA BİNDİĞİNDE NABZI ATIYORDU

Velilerden S.S. ambulansın çok geç geldiğini ifade etti. “Ambulansı ilk olarak 12.30’da aradım, yirmi dakika boyunca gelmeyince 12.50 de tekrar aradım ‘yoldayız geliyoruz’ dediler. Gelmeleri yarım saatten fazla sürdü. Çocuk ambulans geldiğinde hâlâ yaşıyordu. Ambulansa bindiğinde nabzı atıyordu. Zamanında gelse belki de yaşayacaktı” dedi.

Okulun ana kapısının müdür tarafından kapatıldığını belirten S.A. isimli bir başka öğrenci velisi de, servis araçları ve ana sınıfı öğrencilerinin aynı kapıdan içeri girdiğini, okul bahçesinde hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını ve uzun zamandır bunun mücadelesini verdiklerini söyledi.

ARKASINA GÜVENİYORMUŞ

S.A. adlı veli, okul müdürü Buğa’nın devamlı “Nereye şikâyet ederseniz edin, benim arkam kuvvetli” dediğini iddia ederek şöyle konuştu: “Yıllardır kullanılan okulun ana kapısını kapattılar, arka kapının açılması için talep var dediler ama yok öyle bir şey, veliler zaten ana kapı kapatıldığı için tepki gösterdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve CİMER’e şikâyet ettik hiçbir sonuç alamadık. Ana sınıfı kapısı ve servisin giriş kapısı yan yana arada bariyer yok, öğrencilerin güvenliği yok. Bu kaza değil, resmen cinayet ne işi var servisin okul bahçesinde.”

“BANA HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

Kazanın ardından konuşan velilerden A.A ise, şikâyet dilekçelerinin müdür tarafından umursanmadığını söyledi. A.A., “Özel araçlar, servisler, hepsi okul bahçesine giriyor, 2 senedir bunun mücadelesini veriyoruz. Her gün görevlilere çocuk kilidini takın, camları kontrol edin diye uyarı yapıyoruz. Müdür, açık açık kime isterseniz şikâyet edin, benim arkam sağlam, bana hiçbir şey olmaz diyor” diye konuştu.

Okul müdürü Umur Buğa ise velilerin iddiasına ilişkin açıklama yapmak istemedi.

SERVİS SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI

İstanbul Avcılar’da bulunan Mehmetçik İlkokulunun bahçesinde servis aracı şoförü Hüseyin Y. manevra yaptığı sırada 2’nci sınıf öğrencisi Eylül Mirzaoğlu’na çarptı. Aracın altında kalan Eylül kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından gözaltına alınan servis şoförü Hüseyin Y. dün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir siyanür dehşeti daha: Antalya’da 4 kişilik ailenin cansız bedenleri bulundu

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Toplam vaka sayısı 161 bine, ölü sayısı ise 4 bin 500’e yaklaştı

Koronavirüs nedeniyle dün Türkiye’de 30 kişi daha yaşamını yitirdi. Toplam ölü sayısı 4 bin 461’e, toplam vaka sayısı ise 160 bin 979’a ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından koronavirüs salgınına ilişkin son verileri paylaştı. Toplam vaka sayısı ise 160 bin 979’a çıkarken 30 yeni ölüm rapor edildi. Buna göre ölenlerin sayısı 4 bin 461’e ulaştı.

Koca, test sayısının düne göre 1,6 oranında arttığını belirtti. Yeni vaka sayısının öngörülebilir seviyede olduğunu aktardı. İyileşen hasta sayısının dünden 290 fazla olduğunu açıkladı. Koca, “Gelecek günler, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Hamile kadını ‘araba pislenir’ diye taksiden indirdi

Kocaeli Çayırova’da, hamile kadını aracından indirdiği öne sürülen taksici gözaltına alındı. Kadının kocası Mahmut Haşim, “Eşim binerken sancısı arttı. Araba pislenir, diye şoför çok sinirlendi” dedi.

BOLD – Sancıları başlayan hamile Ayşe Haşim ve eşi Mahmut Haşim, hastaneye gitmek için taksi çağırdı. Kocası ile aracına binen kadının doğum yapmak üzere olduğunu gören taksici M.B, ikiliyi arabadan indirdi. Haşim çiftine ambulans çağırmalarını söylen taksici olay yerinden uzaklaşırken, evine dönmeye çalışan kadın, bina merdivenlerinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Komşuları Haşim Ailesi’nin yaşadıklarını an be an kaydetti.

Doğumdan yaklaşık 2 dakika sonra olay yerine gelen 112 ekipleri anne ile yeni doğan bebeği kontrol etti ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne götürdü. Sağlık problemi bulunmayan anne ve bebek taburcu edilip evlerine gönderildi. Suriye’den Türkiye’ye 6 yıl önce gelen Mahmut ve Ayşe Haşim’in üçüncü çocuğu bebeğe Ömer ismi verildi.

Haşim Ailesi’nin yeni doğan Ömer harici 2 çocuğu daha var.

Balkonlardan olayı izleyen komşularca çekilen görüntülerin sosyal medyada yer alması sonrası Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü, şoför M.B.’yi gözaltına aldı. Emniyet ifadesinde, kadının kanlar içinde olmasından korktuğu için arabaya almak istemediğini söylediği öğrenilen M.B., adliyeye sevk edildi.

ARAÇTAN İNDİRMESİNE RAĞMEN 10 LİRA ALDIĞINI SÖYLEDİ

Baba Mahmut Haşim ise olayı şöyle anlattı: “Eşim binerken sancısı arttı. Araba pislenir diye şoför çok sinirlendi. Sonra bizi dışarı çıkarıp ‘2 dakika sonra ambulans gelecek’ dedi. Sonra ambulans geldi. Bebeği ve eşimi alıp hastaneye gitti.” Haşim, taksicinin kendilerini arabadan indirmesine rağmen 10 lira ücret istediğini, parayı alarak olay yerinden ayrıldığını ileri sürdü.

Erdoğan’a ‘psikososyal destek’ tavsiyeli korona raporu

Okumaya devam et

Gündem

Korona tetikledi 5 stratejik alanda çalışma başlatıldı

Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunun gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbi cihaz ile ilaç ve aşı alanlarında çalışma başlattığı duyuruldu.

BOLD – Koronavirüs sürecinde ve sonrasında, tedbir alınması gerekli stratejik konulara dair AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan talimatıyla çalışma başlatıldığı ilan edildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yazılı açıklamasına göre bu başlıklar şu şekilde: gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbi cihaz ile ilaç ve aşı.

TIBBİ CİHAZ, İLAÇ VE AŞI SAĞLIK VE GIDA İLE KOORDİNASYON HALİNDE

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulunca yürütülecek çalışmalar için akademisyenler, özel sektör temsilcileri ve ilgili kamu kurumu yetkililerinin yer aldığı 80 kişilik 5 farklı grup oluşturulduğu bilgisi verildi. Tıbbi cihaz, ilaç ve aşı faaliyetlerinin Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu koordinasyonuyla yürütüldüğü aktarıldı.

YAZ SONUNDA ERDOĞAN’A SUNULMASI PLANLANIYOR

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği yönde çok değerli akademisyenler, iş dünyasının temsilcileri ve kamu yetkilileri ile çalışmalarımıza hızla başladık. Yaz sonunda Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmayı planlıyoruz” dedi.

Hindistan’da açlıktan ölen annesini uyandırmaya çalışan çocuğun görüntüleri yürek burktu

Okumaya devam et

Popular