Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘İş için 450 bin liramı aldılar, sonra beni tanımadılar’

Selim Şimşek’in mektubunda, Antalya Büyükşehir Belediyesinde, AKP yönetiminde atanan bir daire başkanı ve yardımcısının, kendisine iş verme vaadiyle 450 bin lira rüşvet aldığını yazdığı ortaya çıktı.

BOLD- Antalya’da, uzun süredir işsiz olduğu için bunalıma giren ve eşi ile 2 çocuğunu siyanürle öldürdükten sonra aynı yöntemle intihar eden bilgisayar teknikeri Selim Şimşek’ten geriye bir buçuk sayfa, bilgisayarda yazılmış bir mektup kaldı. Şimşek’in mektubundaki dikkat çeken rüşvet iddialarının yer aldığı bir bölüm basına yansıdı.

Yaşadığı sıkıntıları mektubunda uzun uzun anlatan Şimşek, ailesi ve kendisini toplu intihara sürükleyen nedenleri bir bir anlattı. Mektupta yazılanlara göre, Şimşek ekonomik sıkıntılarından kurtulmak için bir hayli çaba sarf etmiş. Şimşek, mektubunda uzun süre intihar etmemek için direndiğini, ancak çaresiz kaldığını belirtti.

MEKTUBUNDA SORUMLULARI YAZDI

Selim Şimşek mektubunun son kısmında ise ölümlerinden sorumlu tuttuğu 2 kişinin ismini verdi. Cinayetle yargılanmalarını istediği bu iki isim Antalya Büyükşehir Belediyesine AKP döneminde atanan bir daire başkanı ve yardımcısı. Şimşek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Mali Hizmetler Daire Başkanı Selahattin Artun’un ve yardımcısı Fuat Pınar’ın isimlerini vererek, bu isimlerin ölümlerinden sorumlu olduğunu savundu. Şimşek’in mektubundaki o kısım ise şöyle, “Gel gelelim belediyedeki ş…, baş ş…. Selahattin Artun ve yardımcı ş… Fuat Pınar. Bu iki isim 4 kişinin ölümünden direk sorumlu olup, bu isimlerin cinayetten yargılanmasını yüce Türk adaletinden talep ediyorum. Benden iş verecekleri vaadiyle 450 bin TL’den fazla para aldılar. Sonrasında ise beni tanımamaya başladılar. Bu ş….. hesap sorulmasını sizlerden rica ediyorum. Belediyede icra müdürlüğünde çalışan Recep Aktürk diye birisine en son 19 bin TL gönderdim. Bu parayı Selahattin Artun’un talimatıyla gönderdiğim hesap kayınvalidemin adına olan Garanti Bankası hesabıydı. Ayrıca Selahattin Artun, özel idarede çalıştığı dönemde de benden çok defa yüklü meblağlarda paralar almıştır.”

İDDİALAR DOĞRUYSA CEZAYI ALIRLAR

Cumhuriyet gazetesine konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığından bir yetkili, “Selim Şimşek’in 31 Mart sonrası bizim dönemimizde aldığı bir iş görünmüyor. Daha önce almış olabilir. Daire Başkanı bizim atadığımız bir kadro değil. Önceki dönemden atanmış görevini sürdürüyor” dedi.
Gazeteye konuşan belediye yetkilisi hala görevde olan daire başkanı ve yardımcısı için, “Adı geçen kişi gerçekten böyle şey yaptıysa soruşturma sonucu ortaya çıkar ve gerekli cezayı alır” diye konuştu.

İDDİALARI REDDETTİ

Hakkındaki iddiaları reddeden Antalya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Selahattin Artun, intihar eden Selim Şimşek’in psikolojik bir bunalım içerisinde olduğunu belirterek kendisini savundu. Şimşek’in seçim öncesi belediye ile çalıştığını anlatan Artun, “Kendisinin herhangi bir alacağı kalmadı. Bunalımda olduğu süreçte gelip iş istedi. Biz zaten iş vermiyoruz. Öyle de bir gücümüz yok” dedi. Savcılığın iddiaları araştırdığı öğrenildi.

“Erdoğan varsa ben de varım” demişti, bugün toprağa verildi

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

‘Çoklu baro’ teklifinin kılık kıyafet maddesinde değişiklik yapıldı

Avukatlık Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile büyükşehirlerde birden fazla baro kurulmasının önünü açan 28 maddelik kanun teklifinin 12 maddesi kabul edildi. Teklifin kılık kıyafet maddesinde değişiklik yapıldı.

BOLD – Avukatlık Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile büyükşehirlerde birden fazla baro kurulmasının önünü açan 28 maddelik kanun teklifinin Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri devam etti. 28 maddelik teklifin birinci bölümü üzerinde görüşmeler tamamlanarak 12 madde kabul edildi.

STAJDA KIYAFET ZORUNLULUĞU GETİRİLEMEYECEK

Avukatların resmi kılık ve kıyafetini düzenleyen 7’nci maddede AKP ve MHP değişiklik önergesi verdi. Teklifin söz konusu “Avukatlar, mahkemelere Türkiye Barolar Birliği tarafından şekli belirlenen cübbeyle çıkmak zorundadır” şeklindeki ifadesinden sonra gelmek üzere maddeye, “Avukatlara staj dönemi dahil olmak üzere, baro ve birliğin iş ve işlemleri ile mesleğin icrası kapsamında kılık kıyafetle ilgili herhangi bir zorunluluk getirilemez” eklemesi yapıldı.

CHP’Lİ AYDOĞAN: RİSKİ ORTADAN KALDIRMAYACAK

Değişiklik önergesinin gerekçesinde, “Değişiklikle avukatlara, staj dönemi dahil olmak üzere, baro ve birliğin iş ve işlemleri ile mesleğin icrası kapsamında kılık kıyafetle ilgili herhangi bir zorunluluk getirilemeyeceği hükme bağlanmaktadır. Böylece serbest bir meslek olan avukatlık mesleği, niteliğine uygun olarak özgür şekilde icra edilebilecektir” denildi. CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, değişiklik önergesi ile staj sırasında kılık kıyafetle ilgili yaşanabilecek bir sorunun da ortadan kaldırılmaya çalışıldığını ama bunun CHP olarak dikkat çektikleri riski ortadan kaldırmadığını söyledi.

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de 18 kişinin daha koronavirüs salgını nedeniyle öldüğünü açıkladı. Testi pozitif çıkan bin 24 yeni vakanın olduğunu bildirdi.

BOLD – Koronavirüs salgınına ilişkin son verileri paylaşan Fahrettin Koca, 18 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirtti. Bakan Koca, yaptığı açıklamada bin 24 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verdi. Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de toplam 5 bin 300 kişi yaşamını yitirirken, vaka sayısı 209 bin 962’e yükseldi. Son 24 saatte iyileşen sayısı 2 bin 879 oldu.

Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi: “Yoğun bakım hasta sayımızdaki artış eğilimi yavaşladı. Entübe hasta sayımız 7 azaldı. İyileşen hasta sayımız, yeni tanı konanların iki katından fazla. Maske ve mesafe kuralına uyumdaki artışa bağlı olarak, vaka sayılarında küçük azalmalar devam ediyor.”

Okumaya devam et

Gündem

Uzmanlardan patlayıcıların taşınmasına tepki 

Patlamanın olduğu havai fişek fabrikasındaki patlamayan havai fişek ve diğer patlayıcıların imha edilmek için taşınmasına uzmanlar tepki gösterdi. Patlayıcı uzmanı Süleyman Polat, malzemenin gerekli önlem alınarak olduğu yerde imha edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

BOLD – Sakarya’nın Hendek ilçesinde 3 Temmuz’da patlama yaşanan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda patlamayan malzemeleri imhaya götüren kamyonda patlama yaşandı ve 3 asker şehit oldu. Patlayıcı uzmanları, patlayıcıların imha için taşınmasına tepki gösterdi.

OLDUĞU YERDE İMHA EDİLMELİYDİ

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan patlayıcı uzmanı Süleyman Polat, olayın bir ihmal sonucu gerçekleştiğini belirterek, “Yangının yaşandığı fabrikadan çıkan patlayıcılar ‘güvensiz patlayıcılar’ olarak nitelendiriliyor. Bu fabrikadan çıkan patlayıcılar olduğu yerde gerekli önlemler alınarak imha edilse can kayıpları olmazdı” dedi.

KALIN ÇELİK KASALARLA TAŞINMALIYDI

Polat, “Eğer illa taşıyacağız diyorlarsa bunu da güvenli ambalajlarla yapmaları gerekiyordu. Örneğin, bomba imhaya giden araçların arkasında cüzi miktarda patlayıcı alan çelik kasalar vardır. Çok kalın çelik kasadır ve içerisinde patlarsa da güvenli bir şekilde götürülür. Ama böyle bir şey yapılmadığı gözüküyor. Bu tarz patlayıcılar nakledilirken taşıma sırasında fazla sayıda insan olmaz” dedi.

YETERİNCE SOĞUTULMALIYDI

Bu tarz tehlikeli malzemelerin kamyonla taşınmaması gerektiğini belirten Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Ali Uğurlu ise, “Yangının ardından bu malzemelerin yeterince soğutulmuş olması gerekiyordu. Yönetmelikler kapsamında özel önlemlerle, bu konuda eğitimli kişilerle taşımanın yapılması gerekiyordu. Bunlar herkesin yapabileceği ve taşıyabileceği ürünler değil. Siz bu maddeleri kamyonla taşıyamazsınız, özel araçlarla bunların taşınması gerekiyor” diye konuştu.

 

Türkiye’de 18 kişi daha koronavirüsten öldü: Bin 24 yeni vaka tespit edildi

Okumaya devam et

Popular