Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı subay: Eşimi ‘evliliğiniz hayatın olağan akışına aykırı’ diye tutukladılar

15 Temmuzdan bir gün sonra düğünü olduğunu söyleyen KHK’lı subay öğretmen Ferit Balcı, evliliğinin 14 günü ayrıldığı eşiyle 3 buçuk yıldır bir araya gelemediğini anlattı.

BOLD- Yaklaşık 5 yıl önce girdiği Türk Silahlı Kuvvetlerinden 18 ay sonra KHK ile ihraç edilen 14 günlük evli Ferit Balcı yaşadıklarını KHK TV’ye anlatı. 15 Temmuz nedeniyle işinden atıldığını ve cezaevine girdiğini anlatan Balcı, “Hiçbir şekilde onaylamadığımız ve içinde bulunmadığımız bir darbe girişimi yüzünden 19 ay cezaevinde kaldım” diye konuştu.

DARBE OLSA SENDEN Mİ ÖĞRENİRİM

Darbe girişimi yaşandığında düğün izninde olduğunu anlatan Balcı, kendisini abisinin arayıp haber verdiğini anlattı. Abisine inanmadığını söyleyen Balcı “Darbe olsa senden mi öğreneceğim deyip telefonu kapattım. Televizyonu açınca da hayatımın şokunu yaşadım” diye konuştu. Evliliğinin 14. gününde tutuklandığını belirten Balcı, ‘Asker olduğumuz için hemen geri çağırdılar. Evliliğimin 10 günü mesaide ve nöbette geçti” dedi.

GÖZALTINDA İNSANLIK DIŞI MUAMELE

Bir arkadaşının yemek davetinde iken polis tarafından arandığını söyleyen Balcı, gözaltına alındıktan sonraki süreci anlattı. Birçok il gezdiğini anlatan Balcı, 18 gün gözaltında kaldığı Diyarbakır ve Mardin’de insanlık dışı muamele gördüğünün söyledi. 18 günde 12 kilo verdiğini söyleyen Ferit Balcı, “Türbanlı 2 bayanı bizimle aynı yere koydular” diye konuştu. “Nezarethanenin tuvaletinin kapısı yerden 15-20 santim yüksekti” diyen Balcı, “Kadınlar tuvalete girdiğimizde tüm erkekler arkasını dönerdi” dedi.
AKRABASI ŞİKAYET ETMİŞ
Bir akrabasının, düğününden 2 gün sonra yaptığı ihbar üzerine açığa alındığını aktaran Balcı, yaşadığı gözaltı sürecini şöyle anlattı, ‘Mardin’in rekor kıran yaz sıcaklarında, günde bir buçuk litre su ve yarım ekmek arası bir dilim domatesle günü idare etmeye çalışıyorduk. 5 metrekarelik bir alanda 15 kişi kalıyorduk. Hep cenin pozisyonunda uyuyorduk. Ayaklarımız nasır bağladı. Halı ve battaniye olmadığı için yerle temas eden her yerimiz pul pul döküldü. Gündüz sıcağa gece soğuğa maruz kalıyorduk.’ Havasız bir ortamda yaklaşık 80 kişi kaldıklarını anlayan Balcı, tansiyon ve şeker hastası olanların çok zorluk çektiklerinden bahsetti.
PKK’LININ ANLATTIKLARI
Balcı gözaltında kaldığı süre içerisinde yanlarına PKK’lı bir kişinin daha getirildiğini söyledi. PKK mensubunun neden kendilerine kızgın olduğunu anlatan Balcı, ”Nezarethaneye getirilen bir PKK şüphelisi bize, ‘Siz bizim ekmeğimize taş koydunuz, siz olmasaydınız biz buraya her düştüğümüzde kebaplarla, lahmacunlarla beslerlerdi. Sizin yüzünüzden kuru ekmeğe muhtaç olduk’ dedi” diye konuştu. Nezarete getirilen terör şüphelisinin ”Tutuklanırsak cezaevinde temiz çarşaflı yataklarımız, markalı spor ayakkabılarımız ve eşofmanlarımız hazır olacak’ iddialarının doğruluğunu bizzat cezaevinde gördüğünü anlatan Balcı, daha sonra geçirdiği sorgu sürecine dair bilgiler paylaştı.

EVLİLİĞİNİZ HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI

İşkencelerle dolu gözaltı sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ferit Balcı 19 ay cezaevinde kaldı. Tutukluluğunun 6. ayında görüşe gelmeyen eşinin de tutuklandığını anlatan Balcı, ‘eşim, benim TSK’dan ihraç olmam ve yaptığımız evliliğin hayatın olağan akışına aykırı olması’ gerekçesiyle ceza aldığını söyledi. Eşinin kendisi ile ilgili suçlamalardan 35 aydır tutuklu olduğunu anlatan Balcı, eşiyle kavuşacağı anı beklediğini söyledi.

Gündem

Türkiye günlük korona tablosu: Can kaybı 19, 1148 yeni vaka!

Korona salgını nedeniyle Türkiye’de son 24 saat içerisinde 19 kişi hayatını kaybetti. Yapılan test sonuçlarında 1148 kişide vaka tespit edildi.  

 BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından açıkladığı Türkiye’nin günlük korona salgını tablosunda 19 cay kaybıyla birlikte vefat eden kişi sayısının 5 bin 225 çıktığı belirtildi. 46 bin 414 kişi uygulanan test sonuçlarında 1148 yeni vaka tespit edildi. Böyle vaka sayısı 205 758’e yükseldi.  

Bakan Koca, yaptığı açıklamada “Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, ‘Bugün vefat eden sayısı’ kanıksanacak tablo değil.” dedi.  

115 MASAK çalışanı ‘Erdoğan’ın T.C’siyle sorgulama yapmak’ suçlamasıyla gözaltında!

Okumaya devam et

Gündem

Barolar, Adalet Komisyonuna düğme ve cübbe gönderdi

Avukatlar, baroları bölme planı olarak da bilinen Avukatlık Kanunundaki değişiklik teklifinin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu üyelerine düğme ve cübbe hediye etti.

BOLD- Günlerdir Avukatlık Kanunundaki değişiklik teklifine karşı yaptıkları protestolarla gündemde olan baro başkanları, teklifinin görüşüldüğü Meclis Adalet Komisyonu üyelerine ilginç hediyeler gönderdi.

Gönderdikleri düğme ve cübbelerle teklifi Meclis’e sunan AKP ve MHP’Li milletvekillerini protesto eden avukatlardan, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, ”Adalet Komisyonu üyelerine düğme ve avukatlık cübbesi hediye ettik. Cübbeye düğme dikmeye çok arzulu iseler buyursunlar. Biz düğmesiz, iliksiz ve cepsiz cübbelerimizle bu mesleği icra etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

CÜBBELİ DÜĞME TEKLİFİ

Avukatların gönderdiği cübbe ve düğmeleri hükumet ortağı milletvekillerini masasına bırakan CHP’li Gamze Taşçıer de yaptığı paylaşımında, ”Adalet Komisyonu’nda AKP ve MHP sıralarına avukat cübbeleri, düğme ve iplik bıraktık. Çünkü çoklu baro teklifi, düğmeli cübbe teklifidir!” dedi.

Yargıtay ‘Babacan tavır’ dedi, cinsel saldırı kararını bozdu

Okumaya devam et

Gündem

Kaşıkçı cinayetinde kan donduran detay: Tandırı yakmam istendi

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ‘tandır’ detayı mahkemede dinlenen tanık ifadesinde tekrar gündeme geldi.  

BOLD – 2 yıl önce Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı davasının görüldüğü İstanbul 11’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada ‘tandır’ iddiası yine gündeme geldi. Geçen yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan almanakta “Tandırı yaktılar” başlığıyla Kaşıkçı’nın cesedinin yakılmış olabileceği belirtilmişti.  

Konsolosluk çalışanı Zeki Demir’in dün mahkemede verdiği ifade bu iddiaları kuvvetlendirdi. Demir, “Tandırı yakmamı istediler. Bir panik havası vardı. Daha sonra hemen gitmem istendi” dedi. 

MERMER PARÇALARI RENK DEĞİŞTİRDİ 

İfadesinin devamında tandır kapağının altındaki mermerin kırıldığını belirten Demir’in, “Etraftaki mermer parçalarının renginin değiştiğini gördüm. Kimyasal maddeyle yıkanmış olabileceğini düşündüm” demesi, Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin yakılmış olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi. 

EMNİYET’İN ALMANAĞINDA YER ALMIŞTI 

Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin yakıldığı iddiası ilk kez İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Almanak 2019’unda yer almıştı. Kaşıkçı cinayetiyle ilgili “Tandırı yaktılar” ifadelerinin yer aldığı almanakta, DNA kalıntılarının bulunmamasının aslında bir delil olduğu ima edilmişti. 

DNA’DA TEK BİR ZERRE BIRAKMAYACAK KADAR GÜÇLÜ 

Tandırın çok yüksek ısıda yakıldığı için tüm DNA delilerinin yok edilmiş olabileceği ifade edilmişti. Editörlüğünü gazeteci Şenol Gezer’in yaptığı almanakta şu ifadeler yer almıştı: 

Konutta üç kuyu bulunuyor, ikisi su kuyusu, diğeri ise doğalgaz ve odunla ateşlenen bir tandır. Çifte ateşle ısı değerini bine yükselten bir tandır. O ısıda DNA’dan tek bir zerre bırakmayacak bir tandır. 

“DNA VAR VEYA YOK” DİYEBİLECEK BİR UZMAN 

Üstelik ekipte yüksek lisans tezini “Kemikten elde edilen DNA analizi” üzerine yapmış bir uzman da (Salah Mohammed A Tubaigy) bulunuyor. Çürüyen, yakılan kemikler üzerinde “DNA var veya yok” diyebilecek bir uzman. 

32 PORSİYON PİŞMEMİŞ ET SİPARİŞ ETMİŞLER 

Yine bölgede yapılan araştırmalar, infaz timinin Cemal Kaşıkçı’yı öldürdükten sonra konuta ünlü bir restorandan 32 porsiyon pişmemiş et sipariş ettiğini gösteriyor. İster istemez akıllara birçok soru daha takılıyor. Tandırda et pişirmek önceden yapılan planların bir parçası mıydı? 

115 MASAK çalışanı ‘Erdoğan’ın T.C’siyle sorgulama yapmak’ suçlamasıyla gözaltında!

Okumaya devam et

Popular