Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Ahmet Altan, hakkında yakalama kararı! Tahliyesine yapılan itiraz kabul edildi

Yargıtay’ın bozma kararının ardından tekrar yargılandığı mahkeme tarafından tahliye edilen Ahmet Altan hakkında yakalama kararı çıkartıldığı iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tahliyeye yaptığı itirazın İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği öğrenildi.

BOLD-Geçtiğimiz hafta Yargıtay’ın bozma kararının ardından Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak gibi gazetecilerin tutuklu bulunduğu dava İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar görülmüştü. 3 yıldır Silivri Cezaevinde tutuklu Ahmet Altan ile Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan Nazlı Ilıcak, yargılamanın sonunda tahliye olmuştu.

Mahkeme heyeti ‘Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan yargılanan Ahmet Altan’a 10 yıl 6 ay ve Nazlı Ilıcak’a da 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti. Heyet, tutuksuz sanık Mehmet Altan’ın beraatına hükmetmişti. Mahkeme heyeti, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyesine karar vermişti. Karar ardından Ilıcak ve Altan cezaevinden çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 10 yıl 6 ay ‘Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan ceza alan Ahmet Altan’ın tahliyesine yönelik mahkeme kararına 6 Kasım günü itiraz etti.

MAHKEME HEYETİNDEN SABAH’A SON DAKİKA SERVİS

AKP’ye yakın Sabah’ta yer alan son dakika haberine göre, tahliyeye yapılan itiraz İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirildi. Mahkeme heyeti, savcılığın itirazını kabul ederek Ahmet Altan hakkında verilen tahliye kararını kaldırdı. Altan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Altan’ın tahliye edilmesine yönelik kararı kaldırdı.

Altan’ın avukatı Figen Çalıkuşu, “gözünün önünde yazılan ancak kendisine verilmeyen kararı Sabah gazetesinin internet sitesinden öğrendiğini, 3 yıllık dosyaya başkanı dün atanan mahkemenin tutukluluk kararı vermesinin hukuku çiğnemek olduğunu” söyledi.

Ahmet Altan: “Binlerce masumu ve kâğıt flütüyle Selman’ı o duvarların ardında bıraktım”

Medya

Celal Şengör canlı yayında uyuya kaldı

Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör canlı yayında uyuyakaldığı görünütler sosyal medya da viral oldu.  Program Sunucusu Fatih Altaylı, “Uykunuzu aldınız mı, Celal Bey?” sorusu komik anlara neden oldu.

BOLD-Habertürk TV’de yayınlanan Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” özel programında izleyicilerin dikkatini çeken anlar yaşandı. Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör canlı yayında uyuyakaldı. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuşması esnasında uyuyakalan Şengör’e sunucu Fatih Altaylı, “Uykunuzu aldınız mı, Celal Bey?” diye sordu. Celal Şengör ise, “Ben İlber Bey’i ilgiyle dinliyordum aslında” diye cevap verdi.

Programın konukları Şengör ve tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, salgınların tarihini konuştu. İlber Ortaylı’nın konuştuğu anlarda Prof. Şengör’ün uyuya kaldığı görüldü. Gözleri kapalı bir şekilde hiç tepki vermeyen Şengör’ü gören Fatih Altaylı da kendini gülümsemekten alamadı.

Şirin Payzın’ın ‘koç yumurtası’ sosyal medyayı karıştırdı

Okumaya devam et

Medya

Şirin Payzın’ın ‘koç yumurtası’ sosyal medyayı karıştırdı

“Biz de koç yumurtası yiyoruz” diyerek vahşi hayvan yiyen Çinlileri savunan Şirin Payzın, sosyal medyanın gündemine oturdu. Türklerin yemek kültüründe Çinliler gibi pandemiye neden olan vahşi hayvan yeme olmadığı söyleyen vatandaşlar, Payzın’ın karşılaştırmasının zorlama bir yaklaşım olarak eleştirdi.

BOLD – Pandemiye neden olan Covid-19 virüsünün Çin’in Wuhan kentindeki bir vahşi hayvan pazarından dünyaya yayıldığının ortaya çıkmasının ardından, Çinlilerin yemek kültürü tüm dünyada konuşulur hale geldi. Gazeteci Şirin Payzın ise Çin yemek kültürüne haksızlık yapıldığı görüşünde. Payzın, vahşi hayvan yiyen Çinlilerle, Türklerin yediklerinin karşılaştırınca sosyal medyanın diline düştü.

‘BİZ DE PAÇA İŞKEMBE KOKOREÇ YİYORUZ’

Payzın paylaşımında, ”Çinlilerin yediği acayip hayvanlar dert oldu.Evet acayip şeyler yiyorlar ama bu kültürel bir mesele.Nereden baktığına bağlı. Başka yerden bakana göre de biz paça, işkembe, mumbar, koç yumurtası, kokoreç yiyen bir milletiz. Korona ile mücadele için kelle yiyin önerisi bile var” ifadelerini kullandı.

ZORLAMA BİR YAKLAŞIM

Türk yemek kültürünü Çinlilerin kültürü ile karşılaştıran Payzın’a takipçilerinden yanıt gecikmedi. Sosyal medya kullanıcıları Payzına, Türk mutfağından saydığı yiyeceklerin tek bir hayvana ait olduğunu hatırlattı. Türklerin Çinliler gibi pandemiye neden olan vahşi hayvan yemediğini söyleyen vatandaşlar, Payzın’ın karşılaştırmasının zorlama bir yaklaşım olduğu görüşünde.

 

Polisten ‘yasa dışı’ tıraş yapan berbere suçüstü: “Yasak değil mi beyler?”

Okumaya devam et

Medya

Müge Anlı’nın ekibine salgın kıyımı: 50 kişi tazminatsız kovuldu

Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert programının yapımcısı Mavi Klaket adlı şirket, koronavirüs yüzünden banttan verilen yayında çalışan 50 kişiyi tazminatsız kovdu.

BOLD – Koronavirüs yüzünden iptal edilen programlara Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert de eklendi. Bu hafta başından itibaren bant yayınlarına geçen programdaki tüm çalışanlarla yollar ayrıldı. Programın yapımcısı Mavi Klaket adlı şirket, 50 kişilik ekibe iş akitlerinin feshedildiğine dair resmi açıklamayı da dün yaptı.

SESSİZ KALMASI ELEŞTİRİLDİ

Tazminatsız şekilde kovuldukları öğrenilen çalışanların, Koronavirüs günlerinde geçimlerini nasıl sağlayacağı ise belirsiz. Ekibi tazminatsız kovulan Müge Anlı’nın da sessiz kalması da sosyal medyada eleştiri konusu oldu..

Diyarbakır’da odun toplamaya giden köylülere PKK’nın saldırdığı açıklandı: 5 sivil can verdi

 

Okumaya devam et

Popular