Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Eski MİT’çi Mehmet Eymür, Hiram Abas cinayetinden Perinçek’i suçladı

MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür, suikasta uğrayan eski MİT personeli Hiram Abas’ı Doğu Perinçek’in hedef gösterdiğini açıkladı.

BOLD – Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk televizyonunda yayınlanan Türkiye’nin Nabzı adlı programa katıldı. Perinçek, MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür hakkında açıklamalar yaptı. Bunun üzerine Eymür, programa telefonla bağlandı.

Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu canlı yayında, Eymür ile Perinçek arasında sert bir tartışma yaşadı. Perinçek, Mehmet Eymür’ü “12 Eylül’de 12 Mart’ta sizi işkencehanelerden tanıyoruz. Sizi bütün solcular, devrimciler, vatanseverler işkencehanelerdeki yüzünüzden tanıyor” sözleriyle işkence yapmakla suçladı. Perinçek ayrıca Eymür için Amerikancı ve Gladyocu tabirlerini kullandı.

HİRAM ABAS’I HEDEF GÖSTERDİ

“İspat edemedikten sonra bu kalıp lafların önemi yok” diyen Mehmet Eymür, Perinçek’in iddialarına Hiram Abas cinayetiyle cevap verdi. Eymür, Perinçek’in yaptırdığı haberlerle eski MİT personeli Abas’ın adres, telefon, resim ve kimlik bilgilerini paylaşarak hedef gösterildiğini öne sürdü. Eymür şunları anlattı: “Perinçek için ‘fabrikatör’ lafı bir istihbari terimdir. Yalan haber yayanlara verilir. Türkiye’de 2 tane Amerikan casusu yakalandı. Bunların bir tanesi Sabahattin Savaşman bir tanesi de Turan Çağlar’dır. Bunların ikisine de sahip çıkan Perinçektir. Acaba buna ne diyor.”

BERABER CIA’E ÇALIŞTILAR

Perinçek ise “Yalan söylüyor. Yalan söylediğinizi söylüyorum. Sabahattin Savaşman ile beraber CIA’e çalıştılar. Sabahattin Savaşman’ın itiraflarını da biz Aydınlık olarak kitap olarak yayınladık. CIA’ya nasıl çalıştıklarını biz deşifre ettik” diyerek cevap verdi. Bu kez, “Turan Çağlar yazı kurulunda değil miydi onların” diye soran Eymür’e Perinçek, “Hayır efendim yalan söylüyorsunuz. Turan Çağlar’ın bizim yayın kurulu ile ilgili ne alakası var. Öyle adamlar bizim yayın kurullarımıza giremez. Sizin mesai arkadaşlarınız” şeklinde bir yanıt verdi.

KHK TV muhabiri gözaltına alındı

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

AKP, Ceren Özdemir cinayeti için günah keçisi arıyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ceren Özdemir’in öldürülmesinin siyasetler üstü bir durum olduğunu savunarak, infaz kurumunun bir ihmalinin olup olmadığının kontrol edildiğini söyledi.

BOLD – AKP MKYK toplantısı sonrası açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ceren Özdemir’in öldürülmesinin siyasetler üstü bir durum olduğunu savunarak, infaz kurumunun bir ihmalinin olup olmadığının kontrol edildiğini söyledi.

GEREKLİ MEKANİZMALAR DEVREYE SOKULACAK

AKP Sözcüsü Çelik Ceren’in öldürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ceren’i kaybederken hepimiz insanlığımızdan bir parça kaybettik. Gerekli infaz kurumunun bir ihmali var mı kontrol ediyoruz. Bu siyasetler üstü bir durumdur. Gerekli mekanizmalar devreye sokulacak, kültürel hassasiyetin pekiştirilmesi, kadına yönelik şiddeti engellemeye yönelik bir hassasiyet oluşturulmalı. Her çocuğumuz Neşet Ertaş’ın şiarıyla ‘Kadınlar insandır ve biz de insanoğluyuz’ anlayışıyla yetiştirilmeli” dedi.

GÖREVDEN ALINDI

Güngören Belediyesinde ayağa kalkmadığı için tuvalet önünde nöbet tutması istenen personelle ilgili de açıklama yapan Çelik, “Enes’e sesleniyorum. Seni gözlerinden öpüyorum. Bu davranış çok yanlıştır. İlgili belediye başkan yardımcısı görevden alınmıştır. İstifa eden şahıs aynı zamanda Belediye Meclis üyesi. Bunu doğru bulmuyoruz, görevden ayrılmasını istiyoruz” dedi.

KATİL DÜZENLEMEDEN YARARLANMIŞ

“Ceza infaz düzenlemesinin sonucu Cerenler öldüğü” iddialarıyla ilgili Çelik, “Çok ayıp. Cumhurbaşkanımızı hedef alıyor. Bu yasal düzenlemeleri eleştirebilir ama böylesi mantık silsilesi yanlış. Bu acının istismarıdır. 15 Temmuz sonrası yapılan bir kerelik değişiklikle kapalı ceza infazından açığa geçmiş. Bu katil de öyle. Ama böyle bir mantık kurarsanız kanun çıkamazsınız” dedi.

AKP-MHP ARASINDA SORUN YOK

“İnfaz düzenlemesinde MHP-AKP arasında farklılık mı var? sorusuna Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli konusunda görüşmede sorun yok, güçlü bir nokta var. Cumhur İttifakı’nın gücünü ve uyumunu koruması noktasında biz de hassasız. Bazı durumlarda tam mutabakat, bazılarında azami mutabakat bulunabilir ama çatlama söz konusu olamaz” dedi.

 

Erdoğan NATO toplantısı öncesi neden kriz çıkardı toplantıda neden tüm talepleri kabul etti

Okumaya devam et

Gündem

BM’den Hizmet Hareketi mensuplarının iadesini engelleyecek emsal karar

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Gülen Cemaati üyesi olduğu gerekçesi ile Mustafa Önder’in Fas’tan Türkiye’ye iade edilmesi işlemini iptal etti. Karar diğer ülkelerdeki iade taleplerine de emsal teşkil edecek.

BOLD – Birleşmiş Milletler, Gülen Cemaati üyelerinin Türkiye’ye iadesini engelleyecek emsal bir karar verdi. BM, bir hizmet hareketi mensubunun iadesiyle ilgili Türkiye’ye iade edilmesi halinde işkenceye maruz kalacağı gerekçesi ile iade işlemini iptal etti.

TÜRKİYE FAS’TAN İADE TALEBİNDE BULUNMUŞTU

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, İngilizce adıyla United Nations High Commissioner for Human Rights, Türkiye Devleti’nin Gülen Cemaati üyesi olduğu gerekçesi ile Mustafa Önder’in Fas’tan Türkiye’ye iade edilmesini karara bağladı.

BM İADE İŞLEMİNİ İPTAL ETTİ

Komite Hizmet Hareketi mensubu olan/olduğu iddia olunan kişilerin Türkiye’ye iade edilmesi halinde işkenceye maruz kalacağı gerekçesi ile iade işlemini iptal etti. Karar farklı ülkelerde iadesi istenen Gülen Cemaati üyeleri için emsal teşkil edebilecek.

Erdoğan NATO toplantısı öncesi neden kriz çıkardı toplantıda neden tüm talepleri kabul etti

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

AKP’nin sosyal adaleti yok: Sondan ikinci olduk!

Türkiye ve dünya gündeminin öne çıkan haberleri Safa Kalender ile Bold Medya Ana Haber’de… Türkiye borç batağında… BOLD

Okumaya devam et

Popular