Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Dünyanın en pahalı SUV’u Karlmann King SUV oldu: Fil sürdüğünüzü hayal edin

Dünyanın en pahalı SUV’u ünvanının sahibi Karlmann King SUV, 1 milyon dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Ek donanımlarla fiyat 3 katına çıkıyor.

BOLD – Piyasaya yeni sürülen otomobillerin yüksek fiyatla çıkış yapması alışıldık bir durum ancak son dönemde dev otomobil üreticileri de dahil birçok şirket, sınırlı sayıda ürettiği konsept otomobilleri oldukça yüksek fiyat etiketiyle satışa sunuyor.

Karlmann King de yakın zamanda böyle bir araç üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Son yıllarda yükseliş gösteren asimetrik tasarımların kullanılma trendine ayak uyduran Karlmann King SUV, oldukça farklı tasarımından daha çok fiyatıyla adından söz ettiriyor.

Öyle ki bugün açıklanan satış fiyatına göre Karlmann King SUV, dünyanın en pahalı SUV aracı olma unvanını ele geçirdi.

Karlmann King SUV, 1 milyon dolar fiyatıyla dünyanın en pahalı SUV aracı oldu.

Bacroft Cars isimli YouTube kanalında bugün yayınlanan bir videoda kamera karşısına geçen Karlmann King SUV; tasarımıyla, özellikleriyle ve en çok da fiyatıyla birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Tasarımcı Luciano D’Ambrosio’nun son eseri olan devasa SUV, The Dark Knight üçlemesinde öne çıkan Batmobile’dan esinlenerek tasarlanmış. İlk bakışta garip görünse de asimetrik tasarımın araca bir karakter kattığı değerlendiriliyor.

Elmas tasarım olarak adlandırılan özel bir dizaynla gelen araçta, tasarımcısının ifadelerine göre saldırgan bir araç çizgisi kullanılmaya çalışılmış. Aracın dış tasarımı kadar içi de standart SUV’lardan oldukça farklı.

YAKLAŞIK 6 TON

Yeni teknolojiyle donatılmış Karlmann King SUV, 420 beygir gücündeki 6.8 litrelik V10 motordan güç alıyor. Ağırlığı 5.896 kg olan aracın saatte 140 km hıza ulaşabildiği söylense de yayınlanan YouTube videosunda son hızın saatte 220 km olduğu belirtiliyor.

Performans anlamında da tatmin edici sonuçlar veren Karlmann King SUV, oldukça farklı bir iç tasarıma sahip. Aracın fiyatının yükselmesindeki en temel etmenlerden olan iç kısım, adeta limuzin konseptini SUV araca taşıyor.

Tasarımcısının boyutunu işaret ederek “Fil sürdüğünüzü hayal edin” dediği aracın 1 milyonluk fiyatı baz paket için geçerli. Satış sayfasında müşterilerine farklı seçenekler sunan Karlmann King, fiyatların 3 milyon dolara kadar vardığını belirtiyor.

Dünya

Yargıç Richard Berman, Halkbank’ın talebini reddetti

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde devam eden Halkbank davasında, kurumun ABD’de danışmanlığını yapan hukuk firmasının talep ettiği özel statüde yargılanma talebi reddedildi.

BOLD-New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde ön duruşma süreci devam eden Halkbank davasında, hâkim Richard Berman, bankanın hukuk danışmanı King & Spalding firmasından Halkbank’ın sınırlı ve özel katılım mahkeme talebinin ayrıntılarının yer aldığı bir başvuru dilekçesini 19 Kasım tarihine kadar kendisine sunmasını istemişti.

King & Spalding firması adına avukat Andrew C. Hruska, 21 Kasım’da mahkemeye sunduğu 20 sayfalık başvuru dilekçesinde bir kez daha bankanın sınırlı ve özel yargılanma talebini iletmişti.

HALKBANK’A YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR NEDİR?

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, 15 Ekim’de Halkbank hakkında ABD’nin İran’a yönelik yaptırımları paravan şirketler aracılığıyla delmek, banka dolandırmak için komplo kurmak, Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası’nı ihlal etmek için komplo kurmak, kara para aklamak, kara para aklamak amacıyla komplo kurmak gibi altı ayrı suçlamanın yer aldığı iddianame hazırlamıştı. İddianamede Halkbank’ın yaklaşık 20 milyar dolarlık usulsüz para transferi ve finansal işlem gerçekleştirdiği öne sürülmüştü.

Oy oranları düşen AKP’de 3’üncü ortak arayışı!

Okumaya devam et

Dünya

Nijerya’da süper tankerin 1’i Türk 19 mürettebatı kaçırıldı

Nijerya’da korsanların saldırısına uğrayan Hong Kong bandralı bir petrol tankerinde görevli mürettebattan 19’u kaçırıldı. Kaçırılanlardan birinin Türk olduğu bildirildi.

BOLD Kaçırılan mürettebattan 18’inin Hindistanlı birinin de Türk vatandaşı olduğu kaydedildi. Gemiyi işleten şirketin açıklamasında, saldırının 3 Aralık günü Bonny Adasına 77 deniz mili mesafede gerçekleşti. Şirket yetkilileri, ne geminin ne de yüklü olan kargonun zarar görmediği ve gemide 7 kişinin daha bulunduğunu kaydetti.

Yaklaşık 2 milyon varil petrol taşıma kapasitesine sahip süper tanker Nave Constellation’ın Yunan nakliye şirketi Navios Tanker Management tarafından işletildiği ifade edildi.

Saldırı sonrası konuşan şirket yetkilileri, mürettebatın ailelerinin bilgilendirildiğini belirterek, “19 kişinin güvenli şekilde geri dönmesini sağlamak için gereken her şeyi yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Batı Afrika bölgesindeki denizlerdeki korsan saldırıları son aylarda artmış durumda.

Moritanya’da göçmen teknesi faciası: 60’a yakın ölü

Okumaya devam et

Dünya

ABD, İran’a ait olduğundan şüphelenilen bir gemideki silahlara el koydu

ABD donanmasına ait bir savaş gemisi, Umman Denizi’nde seyir halindeki bir yük gemisinde İran’a ait olduğu öne sürülen çok sayıda silah ve füze parçası ele geçirdi.

BOLD – ABD Savunma Bakanlığı, uluslararası sularda seyreden geminin birden fazla ülkenin bayrağını taşıyan gemiler için de kullanılan “vatansız gemi” statüsünde olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada gemide ele geçirilen güdümlü füze parçalarına Yemen’deki iç savaşta kullanılması ihtimaline karşın el konulduğu bildirildi.

İran, Yemen’deki Şii Husi isyancıları destekliyor ve silah yardımı yapıyor.

Yemen’de 2015 yılında patlak veren iç savaşta Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon ile İran destekli Şii Husi isyancılar arasındaki çatışmalarda çoğu sivil on binlerce insan hayatını kaybetti.

Libya Ulusal Mutabakat Hükumeti, Rusya’yı ülkeye paralı savaşçı göndermekle suçladı

Okumaya devam et

Popular