Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Kapalı görüşte camın arkasından bebeğimizi eşime gösterirken gardiyan ağlıyordu”

Tenkil Süreci’nde eşleri veya kendileri tutuklanan Hizmet Hareketi gönüllüsü kadınlar, cezaevi ve sonrasında yaşadıklarını sosyal medyada paylaşıyor. İşte acı dolu hikayelerden bazıları…

BOLD – Kimi ilk çocuğunu cezaevinde doğurdu, kimisi de çocuklarından ayrı düştü. Bazıları, babaları da cezaevinde olan evlatlarını bir de annesiz bırakmanın endişesiyle gün saydı. Cezaevine düşmeyecek kadar şanslı olanlar da tutsak olan sevdiklerinin hasretini anlattı. Aralarında nikahını cezaevinde kıyan, gardiyanları nikah şahidi yapan kadınlar da var. İşte acı dolu hikayelerini anlatarak takipçilerinden fon müziği tavsiyesi isteyen kadınların paylaşımlarından bazıları…

AİLE OLMAYI UNUTTUM

Eşi ve kendisi aynı anda tutuklanarak yalnız kalan kızının endişesiyle gün sayan Rana Ercan adlı kadın yaşadığı hasret dolu günlerini anlattı. Kızını ailesine emanet etmek zorunda kalan Rana Ercan’nın paylaşımı şöyle, ”Bir yıl tutuklu kaldım. Görüşüme 4 kere gelebildi ailem. Kızımı bir yılda 4 kez görebildim. Eşim 3 yıldan fazladır tutuklu. Aile olmak nasıl unuttum. Öncesi ve sonrasına buradaki karakter sayısı yetmez. Hangi fon müziğini bulursanız paylaşın.”

KELEPÇELİ VE YALNIZ DOĞUM

Merve adlı sosyal medya kullanıcısı, tutukluyken yaptığı doğum sonrasını anlattı. Yatağa kelepçeli, kıpırdayamaz halde iken ağlayan çocuğunu dahi kucağına verecek kimse yokmuş yanında. Merve o anısını şöyle anlattı, ” Yeni doğum yapmışım, odamıza çıkmışız. Kızım başlamış ciyak ciyak ağlamaya. Çocuğu kucağıma verecek kimse yok. Bende hareket edemiyorum. Hemşire hemşire diye bağırıyorum. Gece bilmem kaç. Arkasına hangi fon müziği koyarsanız koyun. Bu da böyle bir anı işte”

GARDİYAN AĞLIYORDU

Doğum nedeniyle eşiyle 2 ayda bir olan açık görüşü kaçırdığını anlatan Mavi Piremses adlı kullanıcı, çocuğunu kapalı görüşe götürdüğünde yaşadıklarını anlattı. Tutsaklara refakat eden gardiyanın da gözyaşlarını tutamadığını anlatan kadın hislerini şöyle dile getirdi: “Açık görüş günü yavrum doğduğu için görüşe gidemedim ama o zamanlar açık görüşler 2 ayda bir. Mektup, telefon yasak. Bir hafta sonra kapalı görüşe camın arkasından babasına göstermeye götürdüm yavrumu, eşimin arkasındaki gardiyan ağlıyordu. Hikayemde hangi fon müziğini çalarsanız çalın.”

17 GÜNLÜK BEBEK KİMLİĞİ YOK DİYE BABASINA GÖSTERİLMEDİ

AdEn kullanıcı adlı bir başka kadın da cezaevindeki eşine göstermek istediği bebeğinin kimliği olmadığı gerekçesiyle içeri alınmadığını anlattı. AdEn, görüşe gelen anne babasını da gözyaşlarına boğan o günü şöyle anlattı, ”3 aylık hamileyken girdi eşim cezaevine. 17 günlüktü bebeğim kapalı görüşe getirip babasıyla tanıştırmak istediğimde.Kimliği yok gerekçesiyle müsaade etmediler dedim eşime. O ağladı ben ağladım; Dışarıda torunlarıyla annem ve babam ağladı. Hangi fon müziğini koyarsanız koyun altına.”

GARDİYANLAR NİKAH ŞAHİDİM OLDU

Nikahını cezaevinde kıydığını anlattan Büşra adlı kullanıcının paylaşımı da şu şekilde, ”Nikah için aylarca uğraşmışım girişte rezil bir aramadan geçmişim ama 17 ayın sonunda ilk defa görüşüyoruz. Nikah şahidimiz gardiyanlar olmuş. Buna hangi fon müzik yakışırdı”

Tayyip Erdoğan’a ABD’de kaldığı otelde sıra dışı protesto!

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

“Rabia Naz için kurulan Meclis komisyonu delilleri karartan Nurettin Canikli’yi korudu”

Rabia Naz’ın ölümünü araştırmak için kurulan komisyonun gerçekleri kararttığını vurgulayan baba Şaban Vatan, savcılara güvenmediğini söyledi. Adaleti uluslararası hukukta arayacağını açıkladı.

BOLD – Giresun Eynesil’de 13 Nisan 2018’de evlerinin önünde yaralı bulunan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, kaldırıldığı hastanede öldü. Şüpheli ölümün ardından baba Şaban Vatan hukuk mücadelesi başlattı.

Baba Vatan’ın verdiği hukuk mücadelesi sonucunda TBMM, “Rabia Naz Vatan’ın Ölümü Başta Olmak Üzere Şüpheli Çocuk Ölümlerini Araştırma Komisyonu” kuruldu. Komisyon hazırladığı raporu bugün TBMM Başkanlığına sundu.

Rabiza Naz’ın ailesinin 10 aydır beklediği gün geldi. Ancak Şaban Vatan, oluşturulan komisyonun işlevsiz davrandığını ve faillerin ortaya çıkması için gayret sarf etmediğini savundu.

Cumhuriyet’ten Bilal Çelik’in haberine göre Şaban Vatan, konuya ilişkin TBMM’de oluşturulan komisyonun olay sürecinde belirlenen olasılıkları ortadan kaldırdığını kaydetti. “Kurulan komisyon daha önceki süreçlerde delilleri karartan AKP’li Nurettin Canikli’yi korudu” diyen Şaban Vatan, şu ifadeleri kullandı:

“Olay sürecine dahil olan iki savcıya soruşturma başlatıldı. Olayın delillerini karartan 4 polis de görevinden uzaklaştırılarak soruşturma başlatıldı. Fakat bunlar komisyon gündeminde yer almadı. Giresun Başsavcısı Abdurrahim Alan, basını yanıltan açıklamalarda bulunuyor. Kendisi hakkında da dava açtım.”

Söz konusu savcılara güvenmediğini ifade eden baba Vatan, olayın objektif araştırılması için uluslararası yollara başvuracağını aktardı.

Okumaya devam et

Gündem

Doğu Perinçek Ulusal Kanal canlı yayınında yangına yakalandı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in canlı yayında olduğu sırada Ulusal Kanal’ın İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki binasında yangın çıktı. Yangın büyümeden söndürüldü.

BOLD – Doğu Perinçek, akşam saatlerinde Ulusal Kanal’da canlı yayına katıldı. Tam bu sırada kanalın İstiklal Caddesi’ndeki binasında yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken kanal, yayına ara verdi. ANKA’nın aktardığına göre Ulusal Kanal’dan yapılan açıklamada, “7 Temmuz Salı akşamı saat 20:35’te Ulusal Kanal İstanbul merkezinde elektrik kesintisi kaynaklı küçük bir yangın meydana gelmiştir. İtfaiye anında olaya müdahale etmiş, durumu kontrol altına almıştır. Sadece bir odada ufak çaplı maddi hasar meydana gelmiştir. Olay esnasında bina içinde bulunanlar hızla tahliye edilmiştir. Hiçbir çalışanımız zarar görmemiştir” denildi.

Okumaya devam et

Gündem

Yaşar Coşkun’dan itiraf: “Facia sonrası patrona moral yemeğinin talimatını Erdoğan verdi”

Sakarya’da havai fişek patlamasının yaşandığı fabrikanın sahibi Yaşar Coşkun, facianın hemen ardından MÜSİAD’ın düzenlediği moral yemeğinin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla organize edildiğini açıkladı. Açıklamadan sonra da gözaltına alındı.

BOLD – Sakarya’nın Hendek ilçesinde 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 122 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili fabrika sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun yerel basına konuştu. Coşkun, patlamanın hemen ardından düzenlenen ve tartışmalara yol açan yemekli toplantıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yemek organizasyonunda kendisinin yer almadığını söyleyen Yaşar Coşkun, toplantıyı AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın organize ettiğini belirtti. Sözcü’den Erhan Kaytanbay’ın haberine göre, “Hendek’te gerçekleşen olay moral yemeği değildi, herkes bunu çok yanlış anladı” diyen Coşkun, şunları kaydetti:

“O yemekte ben yoktum zaten. Ben gelmişim gibi konuşuluyor, ama yoktum. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan’ı görevlendirdi ve patlamadan bir saat sonra yanıma geldi. Patlamadan sonra destek için 30’un üzerinde MÜSİAD şube başkanımız geldi. Şube başkanlarımız içeri yanıma alınmadı. Genel Başkanımız, gelen şube başkanlarımızla toplantı yapmak istedi. Toplantıyı MÜSİAD’ta yapacaktık, ama uzak olduğu için Hendek Bayraktepe’yi ayarladı belediye başkanımız. Bayraktepe’de toplantı yapıldı, yemek değil.”

Toplantının detayları hakkında konuşan Coşkun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplantının amacı görev dağılımı yapmaktı. ‘Yaralar nasıl sarılır, ailelere nasıl destek olunur, vefat edenlerin cenazesine kimler katılacak?’ Bunun için toplantı yapıldı. Ama maalesef farklı zihniyetteki kişiler ‘Yemek’ dediler. Bizim Bursa şubemiz, sosyal medyada Sakarya’ya destek amaçlı Hendek’teyiz diye bir paylaşımda bulunmuş. Paylaşılan fotoğraf çarpıtılmış. Burada tek amaç, şube başkanlarımız ile birlikte toplanarak ‘neler yapabiliriz’i konuşmaktı.”

Fabrika sahibi ve MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun’un açıklamalarına Hendek Belediyesinden yalanlama geldi. “O yemekle ilgili hiçbir alakamız ve bilgimiz yok” başlıklı açıklamada Yaşar Coşkun’un kullandığı ifadelere ilişkin ‘Külliyen yalandır’ denildi. Belediyenin açıklamasında yemekle ilgili, “Başkanımızın hiçbir alakası ve bilgisi yokken heyetin tesiste ağırlandığı ve toplantı için Bayraktepe’ye yönlendirildikleri iddiası gündem saptırmak, eleştirilere bizleri de ortak etmek amacıyla kurgulanmış oyundur” ifadeleri kullanıldı.

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasının sahipleri Ali Rıza Coşkun ve oğlu Yaşar Coşkun, patlamaya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan şüpheliler, İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Okumaya devam et

Popular