Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Kapalı görüşte camın arkasından bebeğimizi eşime gösterirken gardiyan ağlıyordu”

Tenkil Süreci’nde eşleri veya kendileri tutuklanan Hizmet Hareketi gönüllüsü kadınlar, cezaevi ve sonrasında yaşadıklarını sosyal medyada paylaşıyor. İşte acı dolu hikayelerden bazıları…

BOLD – Kimi ilk çocuğunu cezaevinde doğurdu, kimisi de çocuklarından ayrı düştü. Bazıları, babaları da cezaevinde olan evlatlarını bir de annesiz bırakmanın endişesiyle gün saydı. Cezaevine düşmeyecek kadar şanslı olanlar da tutsak olan sevdiklerinin hasretini anlattı. Aralarında nikahını cezaevinde kıyan, gardiyanları nikah şahidi yapan kadınlar da var. İşte acı dolu hikayelerini anlatarak takipçilerinden fon müziği tavsiyesi isteyen kadınların paylaşımlarından bazıları…

AİLE OLMAYI UNUTTUM

Eşi ve kendisi aynı anda tutuklanarak yalnız kalan kızının endişesiyle gün sayan Rana Ercan adlı kadın yaşadığı hasret dolu günlerini anlattı. Kızını ailesine emanet etmek zorunda kalan Rana Ercan’nın paylaşımı şöyle, ”Bir yıl tutuklu kaldım. Görüşüme 4 kere gelebildi ailem. Kızımı bir yılda 4 kez görebildim. Eşim 3 yıldan fazladır tutuklu. Aile olmak nasıl unuttum. Öncesi ve sonrasına buradaki karakter sayısı yetmez. Hangi fon müziğini bulursanız paylaşın.”

KELEPÇELİ VE YALNIZ DOĞUM

Merve adlı sosyal medya kullanıcısı, tutukluyken yaptığı doğum sonrasını anlattı. Yatağa kelepçeli, kıpırdayamaz halde iken ağlayan çocuğunu dahi kucağına verecek kimse yokmuş yanında. Merve o anısını şöyle anlattı, ” Yeni doğum yapmışım, odamıza çıkmışız. Kızım başlamış ciyak ciyak ağlamaya. Çocuğu kucağıma verecek kimse yok. Bende hareket edemiyorum. Hemşire hemşire diye bağırıyorum. Gece bilmem kaç. Arkasına hangi fon müziği koyarsanız koyun. Bu da böyle bir anı işte”

GARDİYAN AĞLIYORDU

Doğum nedeniyle eşiyle 2 ayda bir olan açık görüşü kaçırdığını anlatan Mavi Piremses adlı kullanıcı, çocuğunu kapalı görüşe götürdüğünde yaşadıklarını anlattı. Tutsaklara refakat eden gardiyanın da gözyaşlarını tutamadığını anlatan kadın hislerini şöyle dile getirdi: “Açık görüş günü yavrum doğduğu için görüşe gidemedim ama o zamanlar açık görüşler 2 ayda bir. Mektup, telefon yasak. Bir hafta sonra kapalı görüşe camın arkasından babasına göstermeye götürdüm yavrumu, eşimin arkasındaki gardiyan ağlıyordu. Hikayemde hangi fon müziğini çalarsanız çalın.”

17 GÜNLÜK BEBEK KİMLİĞİ YOK DİYE BABASINA GÖSTERİLMEDİ

AdEn kullanıcı adlı bir başka kadın da cezaevindeki eşine göstermek istediği bebeğinin kimliği olmadığı gerekçesiyle içeri alınmadığını anlattı. AdEn, görüşe gelen anne babasını da gözyaşlarına boğan o günü şöyle anlattı, ”3 aylık hamileyken girdi eşim cezaevine. 17 günlüktü bebeğim kapalı görüşe getirip babasıyla tanıştırmak istediğimde.Kimliği yok gerekçesiyle müsaade etmediler dedim eşime. O ağladı ben ağladım; Dışarıda torunlarıyla annem ve babam ağladı. Hangi fon müziğini koyarsanız koyun altına.”

GARDİYANLAR NİKAH ŞAHİDİM OLDU

Nikahını cezaevinde kıydığını anlattan Büşra adlı kullanıcının paylaşımı da şu şekilde, ”Nikah için aylarca uğraşmışım girişte rezil bir aramadan geçmişim ama 17 ayın sonunda ilk defa görüşüyoruz. Nikah şahidimiz gardiyanlar olmuş. Buna hangi fon müzik yakışırdı”

Tayyip Erdoğan’a ABD’de kaldığı otelde sıra dışı protesto!

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Orman yangını yüzünden Manavgat’taki yerleşimler boşaltılıyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan ve şu ana kadar 53 kişinin dumandan etkilendiği yangına kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Söndürme çalışmalarının kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle ilerlediğini aktaran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölgede yangını körükleyecek her türlü sebebin olduğunu söyledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek de yangın ile ilgili sabotaj iddialarının araştırıldığını söyledi. Manavgat’taki yangından etkilenen 4 mahallenin boşaltıldığı öğrenildi.

BOLD – Antalya’nın Manavgat ilçesinde Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, öğlen saatlerinde çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Zeytinlik, defne ve badem bahçelerinin yanı sıra ormanlık alanda da etkili olan yangına gün boyu havadan ve karadan da müdahale edildi. Yerleşim yerleri ve tarım alanlarına sıçrayan yangın hayvan barınaklarında da yayıldı. Bu arada bazı evlerin zarar gördüğü, hayvanların da telef olduğu öğrenildi.

BÖLGE BOŞALTILIYOR

Yangın söndürme uçağı ve helikopterin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye ekipleri ile de yangına müdahale ediliyor. İlçenin Kalemler Mahallesi Azizler mevkisindeki yangında evlerinde olanlar, görevlilerce araçlara bindirilerek alandan uzaklaştırıldı.

Bölgede incelemelerde bulunan Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Şu ana kadar 53 kişi dumandan etkilenmiş durumda. Maalesef bir arazözümüz devrildi, şoförümüzün durumu ağır. Biliyorsunuz Hatay’daki yangının sebebi ve müsebbipleri neredeyse bir sene sonra belli oldu. Bu da (Manavgat’taki yangın) böyle bir şey olabilir” dedi.

SABOTAJ İDDİASI ARAŞTIRILIYOR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat’ta çıkan orman yangını hakkında açıklama yaptı.

Muhittin Böcek, “27 yıllık yöneticiyim, ben böyle bir yangın görmedim. 4 mahallemiz boşaltıldı. İnsanlarımız, tahliye anlamında evlerinden itfaiye yardımıyla boşaltılıyor. Önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Şu ana kadar can kaybı yok. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor, inşallah en kısa zamanda söndürürüz. 4 noktada birden yangın çıkması düşündürücü. Acaba kundaklama var mı? Bunu araştıracaklardır, sayın valim bunu araştırtacaktır. Bunu kısa zamanda öğrenmiş oluruz” dedi.

Öte yandan Manavgat’taki orman yangını nedeniyle oluşan yoğun duman, 80 kilometre uzaklıktaki kent merkezinden de görüldü.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre, yangının devam ettiği bölgede hava sıcaklığı 39 ile 42 derece arasında değişirken, rüzgarın hızının ise gün içinde 50 kilometreye kadar ulaştığı öğrenildi.

 

15 Temmuz’dan akılda kalanlar: Mehmetçik’e camide işkence

Okumaya devam et

Gündem

15 Temmuz’dan akılda kalanlar: Mehmetçik’e camide işkence

15 Temmuz’un 5. yılında karanlık geceye dair resmi söylemler yerine karşı iddialar gündemi meşgul etti. O geceye dair birçok yeni iddiayı, Deniz Kuvvetlerinde görevli eski Binbaşı Hacer Çaylak ile ilk kez gün yüzüne çıkaran eski Albay Hüseyin Demirtaş’ın paylaştığı bir fotoğraf ise viral oldu. Camide işkence gören bir askerlerin fotoğrafını paylaşan Demirtaş, DİB başkanlarına “Camide işkence caiz mi” diye sordu.

BOLD – 15 Temmuz’da çekilen görüntülerden, birkaçı hariç üzerinde çok durulmayan çok sayıda kare var. Bunlardan birini eski Albay Hüseyin Demirtaş sosyal medya hesabından paylaştı.

Karanlık gecenin sabahında linçe uğrayan askerden bazıları, polis merkezi ve spor salonlarında bazıları da camide toplatıldı. Camide toplanan askerlere burada işkence yapıldığı iddia edildi. Albay Hüseyin Demirtaş’ın paylaştığı görüntülerde bu iddiaları doğrular nitelikte.

Fotoğraf karesinde yüzü gözü şiş, kanlar içinde, elleri ters kelepçeli askerin cami içerisinde tutulduğu görülüyor.

İŞKENCE CAİZ Mİ?

Fotoğrafı paylaşan Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve o dönemki başkan Mehmet Görmez’e şu soruyu sordu: “Bu Mehmetçik’e yapılan işkence camide mi yapıldı yoksa dışarıda yapılıp camiye mi getirildi? Camilerinizde işkence fotoğrafı çekip teşhir etmek dininizde var mı? Dininizde işkence caiz mi?”

Hüseyin Demirtaş ve eski Binbaşı Hacer Çaylak gazeteci Ahmet Nesin’e 15 Temmuz gecesi ve sonrasında TSK’ya fetömetre ve bylock ile kurulan kumpası detaylarıyla anlattı.

KENDİNE PERSONELLERİNE TUZAK KURDULAR

Çaylak da, albaylar Aykut Maniaoğlu, Aydın Sezenoğlu, Tuğamiral Tayyar Ertem ve Tümamiral Nevzat Taşdeler’in 15 Temmuz’da “silahlı ve üniformalı olarak birliğe gelin” emri vererek Harp Akademileri personelini tuzağa düşürdüklerini anlatmıştı.

Almanya Türkiye’de hakkında tutuklama kararı bulunan eğitimci Mustafa Kaşka’yı deport ediyor

Okumaya devam et

Gündem

Beraat eden KHK’lının isyanı: AKP’li bir siyasinin yeğeni işe dönebilmem için 150 bin istedi

Van gezi sırasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanına gelen KHK mağduru bir vatandaş, 2,5 yıldır beraat etmesine rağmen işine geri dönemediğini anlattı. Mağdur vatandaş AKP’li siyasetçinin bir yeğeninin kendisinden 150 bin lira istediğini söyledi. KHK’lının sözleri Sedat Peker’in ‘fetöborsası’ iddialarını hatırlattı.

BOLD – İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Van gezisi sırasında sokaktaki vatandaşın derdini dinledi. Lütfü Türkkan ile birlikte Van sokaklarında halkla buluşan Akşener, yanına gelen bir KHK’lının kendisini şaşırtan sözlerine kulak verdi.

BENDEN PARA İSTEDİ

5 yıl önce ihraç edildiğini söylen vatandaş, 2,5 yıllık yargılama süreci sonunda beraat etmesine rağmen işine bir türlü dönemediğini anlattı. AKP’li bir siyasetçinin yeğeninin kendisiyle irtibata geçtiğini söyleyen KHK mağduru vatandaş, bu kişinin işine iadesi için 150 bin lira istediğini anlattı.

Meral Akşener KHK mağduru vatandaşın sözleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Siyasi ve bürokratların bulaştığı suçları ifşa eden Sedat Peker’in de üzerine en çok durduğu konuların başında ‘fetöborsa’sı geliyor. Peker, Saray’a yakın isimlerle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve akrabalarının da para karşılığı dava dosyalarına müdahale ettiklerini iddia etti.

Frankfurt Havaalanı’nda tutulan öğretmenler Jülide Çetin ve Şeyma Demirel yarın deport edilecek

 

Okumaya devam et

Popular

Shares