Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Zırhlı Tugay Komutanlığının cephaneliğinde patlama: 14 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada Şanlıurfa’daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın cephaneliğinde patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre d14 askerin yaralandığı belirtildi.

BOLD-Şanlıurfa’nın kent merkezinde bulunan 20. Zırhlı Tugay Komutanlığının cephaneliğinde henüz belirlenemeyen sebepten dolayı patlama meydana öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada “Olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır” denildi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olayda 14 askeri personelin yaralandığını duyurdu.

Gece saat 22.50 sıralarında 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın cephaneliğinde 2 ayrı patlama meydana geldi. Kentin tamamından duyulduğu aktarılan şiddetli patlamaların ardından bölgeden dumanlar yükselmeye başladığı ifade edildi. İhbar sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

MSB’den yapılan açıklamada, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle 22.50 sularında patlama meydana geldiği belirtilirken “Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır” denildi.

Şanlıurfa Valisi Erin, yaptığı açıklamada 14 askeri personelin yaralandığını duyururken, yaralı personellerin hastaneye kaldırıldığını belirtti.

 

Tuncer Çetinkaya Welt’e konuştu: “Ameliyata askerlerin eşliğinde girdim, ailemin haberi yoktu”

Gündem

AİHS göre, düşünce ve ifade özgürlüğü ihlallerinde Türkiye birinci sırada!

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) ifade özgürlüğünü düzenleyen 10’ncu maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle açılan davalarda Türkiye hakkında 40 mahkûmiyet bulunuyor. Bu sıralamayla birinci olan Türkiye’yi 14 mahkûmiyetle Rusya takip ediyor.

BOLD-Türkiye’nin taraf olduğu Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde (AİHS) yer alan insan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğü gibi maddeleri ihlal ettiği gerekçesiyle verilen mahkûmiyet AİHM Tarihinde zirveye ulaştı. Türkiye 2019’da 40 dava düşünce ve ifade özgürlüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle mahkûm edildi.

AİHS’nin adil yargılama hakkıyla ilgili 6’ıncı maddesinin farklı fıkralarından ihlalde verilen kararlarda ise Rusya 68 mahkûmiyetle ilk sırada yer alırken, Türkiye 53 mahkûmiyetle ikinci sırada yer alıyor.

AİHM TARİHİNDE ZİRVEDE

Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kurulduğu 1959 yılından bu yana en fazla hak ihlali kararının verildiği ülke. AİHM kurulduğu günden itibaren Türkiye 3 bin 128 hak ihlali ile zirvede. İkinci sırada Rusya, üçüncü sırada ise İtalya yer alıyor.

Tutuklu Harbiyelilerin anneleri, evlatları için yürüdükleri gerekçesiyle hakim karşısına çıkacak

Okumaya devam et

Gündem

AKP’de dolandırıcılık kavgası! Adem Yavuz Arslan yorumladı

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın hedefindeki Şehir Üniversitesi’nden açıklama: Kaygı duyuyoruz!

İstanbul Şehir Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Halkbank’ı dolandırdılar” suçlaması üzerine açıklama yaptı. Üniversite, bankadan alınan kredinin tamamının kampüs inşaatına harcandığını belirtti.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hafta sonu AKP İstanbul İl Başkanları toplantısında konuşmada Şehir Üniversitesini hedef almış ve üniversitenin kuruluşunda yer alan eski yol arkadaşlarını dolandırıcılıkla suçlamıştı. Başta eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile birlikte Mehmet Şimşek’i suçlayıcı ifadeler kullanmıştı.

Şehir Üniversitesinden yapılan açıklamada, “İstanbul Şehir Üniversitesi’ne Halkbank tarafından bankacılık mevzuatına uygun olarak kullandırılan yatırım kredisi, bütünüyle kampüs inşaatı için harcanmıştır” denildi.

Yapılan açıklama şöyle;

‘SİYASİ TARTIŞMALARA KURBAN EDİLMEMELİDİR’

“İstanbul Şehir Üniversitesi’ne ilişkin gündeme getirilen ve Üniversite’yi zan altında bırakan asılsız iddiaları üzülerek takip etmekteyiz. Üniversite’nin tüzel kişiliği, mensupları (öğrencileri, öğretim elemanları ve çalışanları) ve paydaşlarının hakları ile kurumsal ve bilimsel birikimi siyasi tartışmalara kurban edilmemelidir.

‘DERİN BİR KAYGI DUYMAKTAYIZ’

Üniversitemize yönelik baskı, müdahale ve siyasi tartışmaların eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini kesintiye uğratmasından, devam eden hukuki süreçleri etkilemesinden derin bir kaygı duymaktayız. Bu bağlamda öne çıkan yanıltıcı beyanlara karşı açıklamamız belgeleri ile birlikte aşağıda sunulmuştur.

  1. Dragos kampüs arazisinin İstanbul Şehir Üniversitesi’ne devri yürürlükteki yasalara uygun olarak yapılmıştır.
  2. İstanbul Şehir Üniversitesi’ne Halkbank tarafından bankacılık mevzuatına uygun olarak kullandırılan yatırım kredisi, bütünüyle kampüs inşaatı için harcanmıştır.
  3. İstanbul Şehir Üniversitesi, kredi borçlarını ödeyebilecek kapasiteye sahip olup bu süreçte borçlarının silinerek kamu tarafından yüklenilmesini asla talep etmemiştir. Üniversite’nin talebi mevcut yasalar çerçevesinde borçlarının yeniden yapılandırılmasından ibarettir.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a hodri meydan: Akrabalar da dâhil tüm mal varlıklarımız soruşturulsun!

Okumaya devam et

Popular