Bizimle iletişime geçiniz

Spor

Euro 2020’ye gitmeyi garantileyen Ay-Yıldızlılarda hedef Wembley

İzlanda ile 0-0 berabere kalarak 2020 Avrupa Şampiyonasına gitmeyi garantileyen A Milli Takım’da futbolcular büyük sevinç yaşadı. Ay-Yıldızlı oyuncuların hedefi Wemley’de maç oynamak.

BOLD – A Milli Takım, İzlanda ile 0-0 berabere kalarak 2020 Avrupa Şampiyonası’na katılmayı garantiledi. Milli futbolcular, 2020’ye gitmenin sevincini hep birlikte tribünlerle birlikte kutladı. Futbolcular şimdiden hedefi final ve yarı finallerin oynanacağı ‘Wembley’ statıdı olarak belirledi. İşte Milli oyuncuların 2020’ye gidiş ile ilgili düşünceleri.

Hakan Çalhanoğlu: “Zor olacağını biliyorduk. Herkes çok heyecanlıydı. Bizim için son bir adım kalmıştı. Bugün de çok sabırlı oynadık. Heyecan yapmadık. En güzeli turnuvaya katılmak oldu. Liderliğin peşindeydik. Bu bizim için çok önemli oldu. İnşallah hedefimiz Wembley.”

HALKIMIZ BUNU DOYA DOYA KUTLASIN

Çağlar Söyüncü : “Halkımızın verdiği destek çok önemli. Onlara teşekkür ederim. Yeni bir süreç başlamıştı. 2020’ye gideceğimize inanıyordum. Çok şükür bunu bitirdik. Artık liderlik üzüntümüz var. Rakibimiz bugün oynayacak. Bizim tek maçımız var. Halkımız bunu doya doya kutlasın. Onlara da bir kere daha teşekkür ediyorum. Doya doya kutlasınlar.”

Merih Demiral: “Çok mutluyuz. Ülkemize hayırlı olsun. Çok gururluyuz. Sahadaki gereken mücadeleyi verdik. Buradaki taraftar bizi destekledi. Umarım Euro 2020’de de elimizden geleni yapacağız kimsenin şüphesi olmasın.”

 

ÇOK GÜZEL BİR JENERASYON

Burak Yılmaz: “Hayırlı olsun. Oralarda olmayı hak eden bir ülkeyiz. Çok güzel bir jenerasyon. Çok güzel hocalarımız var. Her toplantımızda Mehmetçikleri andık. Bugün gol atamadık ama onlara armağan ediyoruz. Her zaman kalbimizde. Biz çok güzel bir ülkeyiz.”

Emre Belözoğlu: Herkesin emeği var. Hepimiz birlikte mücadele ettik. Hep birlikte oraya gitmek bize nasip olur. İzlanda’dan daha iyi bir takım olduğunu gösterdik, onların sistemi olsa da yetenekli oyuncularımız var. Oynamadım çok fazla konuşmayayım. (Gülerek) Biraz ağrım var. Hoca ile de konuşacağız.”

BİZİM TAKIMDA ARKADAŞLIK ÇOK İYİ

Okay Yokuşlu: “Hepimizin bir hayali gerçekleşti. Takımda ilk defa Avrupa Şampiyonası’na gidecek çok oyuncu var. Tüm ülke olarak bu maçı bekliyorduk. 9 aylık bir süreç. Her oyuncunun emeği var. Bunun karşılığını almak çok büyük gurur. Artık şampiyonaya gidiyoruz. Orada olmak çok güzel. Takımımız iyi yolda. Güven veriyoruz, birbirimize de güveniyoruz.”

Zeki Çelik: “En çok saha içinde sevindik. Soyunma odasında yorgunduk. Asıl sevinci taraftarlarımızla beraber yaptık. Çok mutluyuz. İnşallah Andorra maçını da kazanmak istiyoruz. EURO 2020’de güzel şeyler yapmak istiyoruz. Bizim takımda arkadaşlık çok iyi. Alt yaşlarda birlikte oynadık. Bu da başarıyı getiriyor. Burak Yılmaz ve Emre Belözoğlu bize destek oluyor. Başardık, mutluyuz.”

 

Spor

Ali Koç’tan sert çıkış: Perde arkasından iş çevirenler, kurgulayanlar sizlere yazıklar olsun

BOLD – Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün kongre üyelerine rozet takdim töreninde konuştu.
Galatasaray derbisine dair önemli açıklamalar yapan Ali Koç, görevi bırakmak gibi bir durum olmadığını ancak genel kurul isteyenlerin de önünü kapamayacaklarını belirterek ‘hodri meydan’ dedi.

YÜZÜME SÖYLESİN İSTEDİM AMA İNMEM HATAYDI

Derbi sonrasında tribünde yaşanan olaylara dair de konuşan Ali Koç, “Orada ‘Beni itip kakmayın’ diyorum. Ben her şeyi yüz yüze yaparım. Bir taraftarın ettiği ağır lafları yüzüme söylemesi için indim ama hataydı. Bize karşı olanlara malzeme verdik” ifadelerini kullandı. Sadece saha içinde mücadele etmediklerini belirten Ali Koç, “Bu olaylar bizi sadece kamçılar” dedi. Koç’un gündemle ilgili açıklamaları şöyle:

BAŞKAN OLMAMAM İÇİN MÜCADELE EDENLER BAŞARILI OLMAM İÇİNDE ÇALIŞIYOR

Pazartesi kulübe geldiğimizde arkadaşlar bu organizasyonu yapıp yapmayacağımızı sordu. Tabii ki yapacağız dedim. Hayat devam ediyor. Evet şampiyonluk sürecinde büyük bir darbe yedik. Ve seri bitti. Bazı insanlar o seriyi devam ettirme baskısından dolayı iyi oldu belki hayırlı oldu dediler tabii ama hepimiz üzgünüz aslında oyunun birinci perdesi tamamlandı diyebiliriz. Fenerbahçe bir şekilde şampiyonluk yarışında geriye gitti. Bizler hata da yapmış olabiliriz ama bizim yarıştığımız sadece ligdeki takımlar değil. Bambaşka bir mücadelenin içindeyiz. Bunlardan bir tanesi zamanında benim başkan olmamam için mücadele edenler, başarılı olmamam için de belki emek sarf ediyorlar. Belki diyelim. Hatalarımız olsun olmasın bu gibi bir yarışın içinde olmanın nasıl bir zorluk olduğunu da anlatalım. Konuşmak her geçen gün daha riskli ve tehlikeli bir noktaya getiriliyor. Hatta konuşamamak durumuna getiriliyor.

BİRİYLE YILDIZIMIZ BARIŞMIYOR, YAKINDA EL DEĞİŞTİREN DE İNCE İNCE YAPIYOR

Büyük resmi anlatmaya çalışıyorum. Büyük resim ne yazık ki haksız rekabette kürek çekmek. Burada Türkiye’de iki büyük grup var biliyorsunuz medyada. Bir tanesi de malum, hiç yıldızımız barışmıyor ama en azından onlar açık açık ne görüyorsan o misalinde yapıyorlar. Diğeri de yakın zamanlarda el değiştiren grup ince ince yapıyor. Burada 1,5 saatlik basın toplantısı oldu. Dikkat edin onların gazetelerinde ertesi gün tek yayınlanan şey ‘Evet bizim de hatalarımız oldu’ Diğer hiçbir şey yok. İşin bir tarafında sahada rekabet, öbür tarafında sistemle rekabet öbür tarafında iletişim kanallarıyla rekabet diyelim. Böyle bir ortamın içerisindeyiz. Ne kadar susamışlar mı diyelim, ne kadar içlerini dökmek için fırsat bekliyorlarmış mı diyelim. Biz de onlara fırsat verdik.

BENİ İTİP KAKMAYIN DEDİM

Maçtan sonra bir olay yaşandı. Bir taraftarımızın ağır laflarına ben bizzat suratıma söylemesi için yanına gittim. Engellediler. Tabii ki güvenlik vardı, taraftarımız da sakinleştirmek için ama arbede yaşanacak bir durum yoktu. Ben neysem oyumdur, işleri yüz yüze yapmayı daha çok severim. Ama hataydı. Tabii bu müthiş bir malzeme verdi. Orada beni içeri alırlar ben ‘Beni itip kakmayın’ dedim. Ama dikkat edin ‘Beni itip’ kısmı yok orada. Onu da ‘Satmayın’ diye… Ben öyle bir imada bulunmam. Karakter olarak da insan olarak da. Ama bu insanlara malzeme verdik. Bir yere gittiğimiz yok. Bu olaylar bizi sadece kamçılar.

DESTEK KARŞISINDA TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

Beni itip kakmayın’ olayından sonra inanılmaz bir mail, faks yağmuru oldu. Sosyal medyadan, direkt bana, halkla ilişkiler departmanına… İnanılmaz bir destek geldi. Tüylerim diken diken oldu. Bir kanal ‘Mesele futbol değil, mesele başka’ diye bir haber yaptı. Aslında mesele futbol değil mesele başka! Dayanacağız. Zaten böyle bir destek böyle bir camia olduktan sonra insan dayanacak gücü buluyor.

GENEL KURUL İSTEYEN VARSA HODRİ MEYDAN

Genel kurulmuş, ben vazgeçiyormuşum. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Ha birileri çıkıp illa ki ‘Hodri meydan, Genel Kurul’a gidelim’ diyorsa bakalım gelsinler, başvursunlar. Önlerini kapamayız. Seri bitecekti, bize rast geldi. Olabilir. İçiniz rahat olsun. Bundan sonra ne olur bilmiyoruz ama önemli olan finansal sıkıntıların içinden çıkabilmemiz. Sportif başarı yakalayabilmemiz. Çok ciddi sıkıntılarla boğuşuyoruz.

YAKIN ZAMANDA YÖNETİCİLİK YAPMIŞ İNSANLAR BİZİ HEDEF ALIYOR

Beni en çok üzen konulardan bir tanesi Fenerbahçe’yi, Fenerbahçeliler üzerinden vurmaya çalışmak. Bilmeyerek istemeyerek alet olmaları. Bazı futbolcular, yakın zamanda yöneticilik yapmış insanların bizi hedef almaları. En acı tarafı bu. Dışarıdakilerden bekliyoruz ama kendini camianın ileri gelenlerinden gören, sportif hizmet olsun idari hizmet etmişler olsun açıkça veya daha da kötü perde arkalarından iş çevirenler, kurgulayan sizlere yazıklar olsun diyorum.

Okumaya devam et

Spor

IOC üyesi Pound: 2020 Tokyo iptal edilebilir

IOC’nin en uzun süreli üyesi Dick Pound, koronavirüsün mayıs sonuna kadar kontrol altına alınamaması halinde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın iptal edilebileceğini duyurdu.

BOLD – Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyesi Dick Pound, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenebileceği ya da iptal edileceğini duyurdu. IOC’nin en uzun süreli üyesi olan Dick Pound Associated Press’e yaptığı açıklamada, “2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, 24 Temmuz ve 9 Ağustos’ta düzenlenecek. 2 ay öncesine kadar koronavirüs kontrol altına alınamazsa kesin bir karar vereceğiz. Öncelikle, güvenliği düşünmek zorundayız. Olimpiyat Köyü, oteller, medya mensupları için tehlike mevcut.

BU YENİ BİR SAVAŞ TÜRÜ VE YÜZLEŞMEK ZORUNDAYIZ

Bu yeni bir savaş türü ve bununla yüzleşmek zorundayız. İnsanlar kendi kendine, ‘Bu şartlar altında ve güvenlik yokken, Tokyo’yu gerçekten yapmalı mıyız’ diye sormalı.” ifadelerini kullandı. “Sporcular, olimpiyatlar gerçekleşecekmiş gibi çalışmalarına devam etsin.” diyerek sözlerini sürdüren Dick Pound, “11 bin Olimpik sporcu ve 4400 Paralimpik sporcu olacak. Şu an Tokyo’ya gideceklermiş gibi hazırlanmalılar. Spora odaklanalım.” dedi.

ERTELEME KARARINI HEMEN ALAMAZSINIZ

‘IOC’de iptal ya da erteleme konuşuldu mu?’ şeklinde gelen soruya Pound, “Bu çok büyük bir karar ve elinizde somut veriler olmadığı müddetçe bu kararı alamazsınız. Şu ana kadar masaya oturup erteleyelim ya da iptal edelim gibi bir gündemle konuşmadık. Ancak, erteleme kararını hemen alamazsınız. Örnek verecek olursak, ‘Ekim ayında yapalım’ diyemeyiz. Tüm spor organizasyonlarını, ligleri, farklı sezonları ve turnuvaları, TV haklarını ilgilendiren çok geniş ölçekte bir durum.” cevabını verdi. 1896’da başlayan modern Olimpiyat Oyunları, sadece İkinci Dünya Savaşı sırasında ve yine Tokyo’nun ev sahipliğinde olan 1940 yılında ertelendi.

Koronavirüs UEFA’nın da gündeminde önlem yoksa maçta yok

Okumaya devam et

Spor

Koronavirüs UEFA’nın da gündeminde önlem yoksa maçta yok

UEFA İkinci Başkanı Michele Uva, İtalya ve Hırvatistan’da ortaya çıkan koronavirüs sonrası EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ile ilgili kritik açıklamalar yaptı. Ülkeler garanti vermezse şehirler  değişebilir.

BOLD – Koronovirüs Avrupa futbolunun da gündemine girdi. UEFA İkinci Başkanı Michele Uva, İtalya’da ortaya çıkan koronavirüs ve bunun spora etkileri sonrası açıklamalarda bulundu. EURO 2020’yi ne düzeyde etkileyeceği şeklinde gelen soruya Uva, “Ev sahibi ülkelerin bu konudaki kararlarına göre hareket edeceğiz. Biz turnuvayı iptal etmek ya da şehir değiştirmek istemiyoruz. Ancak, ev sahibi ülkelerden biri virüse karşı garanti vermezse, bu durumda şehir değişikliğine gidebiliriz.” ifadelerini kullandı.
Uva’nın bu sözleri sonrası, İtalyan basınında, A Milli Takımımızın İtalya ile oynayacağı maçın şehri olan Roma’nın, İtalya hükumeti tarafından garanti verilmemesi durumunda değiştirilebileceği yorumlardı yapıldı.

UEFA: FUTBOLU DURDURMAK NİYETİNDE DEĞİLİZ

UEFA İkinci Başkanı, diğer UEFA turnuvalarının kaderiyle ilgili olarak gelen soruya ise, “Şu an gelişmeleri takip ediyoruz. Her ülkenin durumunu ayrı ayrı değerlendiriliyor. UEFA olarak, her bir ülkenin koronavirüs ile ilgili verdiği kararları takip edeceğiz. Futbolu durdurmak niyetinde değiliz. Eğer koronavirüs Avrupa çapında bir tehdit haline gelirse ve istemediğimiz noktaya ulaşırsa UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’ni durdurmak zorunda kalırız.” cevabını verdi.

MANCHESTER CITY İÇİN CAS’I BEKLİYORUZ

Manchester City’nin FFP kurallarını ihlal etmesi nedeniyle 2 sezon UEFA turnuvalarından men edilmesiyle ilgili gelen soruya ise Uva, “Birinci ve ikinci dereceden ihlaller var. CAS’ın kararını bekliyoruz. City’nin İngiltere’de kazandığı kupalarla ilgili biz bir karar alamayız. UEFA, asla bir ülkenin iç cezalarına ve kararlarına karışmaz. Her bir ülkenin kendine ait kuralları var.” dedi.

Okumaya devam et

Popular