Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Yabancı terörist savaşçıların iadesi: 1 İngiliz, 7 Alman ülkelerine gönderildi

İçişleri Bakanlığı yabancı savaşçıların ülkelerine iadelerin sürdüğünü açıkladı.

BOLD – Bakanlık bugün de “yabancı terörist savaşçı” olarak nitelendirdiği 1 İngiltere, 7 Almanya vatandaşınn iade işlemlerinin gerçekleştirildiğini duyurdu. İade edilecek kişilerin IŞİD şüphelisi olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bu kapsamda bugün de Birleşik Krallık uyruklu bir yabancı terörist savaşçının Londra’ya, Almanya uyruklu yedi yabancı terörist savaşçının ise Berlin’e sınır dışı edilmesi işlemleri gerçekleştirildi” denildi.

Almanya’ya sınır dışı edilenlerin, yedi kişilik B. ailesi olduğu belirtildi. Aşağı Saksonya eyaletinin Hildesheim kentinde yaşayan ve aile üyelerine yönelik tutuklama kararı bulunmadığı belirtildi. Irak kökenli Alman vatandaşı aile üyelerinden sadece baba hakkında işlemiş olduğu bazı suçlar nedeniyle takibat bulunduğu ifade edildi.

Pazartesi günü de ABD, Danimarka ve Almanya’nın birer vatandaşı sınır dışı edilmişti.

Türkiye’nin Cuma günü de iki IŞİD zanlısının eşlerini Almanya’ya sınır dışı etmesi bekleniyor.

ARA BÖLGEDEKİ KİŞİ ABD’YE GÖNDERİLECEK

İçişleri Bakanlığı, Türkiye ile Yunanistan sınırındaki ara bölgede Pazartesi’den beri dört gündür bekleyen IŞİD zanlısının Washington’dan taahhüt alınması sonrası ABD’ye gönderileceğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, hakkında sınırı dışı kararı alınan “Yabancı terörist savaşçının” kendi isteği üzerine “11 Kasım 2019 tarihinde isteği üzerine üçüncü ülke olarak Yunanistan’a sınır dışı” edildiği hatırlatıldı.

“Ancak Yunanistan’ın kabul etmemesi üzerine ara bölgede kalan ABD uyruklu yabancı terörist savaşçının” ABD tarafından kabul edileceği ifade edildi. Açıklamada, söz konusu zanlının “ABD tarafından ülkeye kabul edileceği ve seyahat belgesi düzenleneceğinin taahhüt edilmesi üzerine ABD’ye gönderilmek üzere gerekli işlemler başlatılmıştır” denildi.

Ara bölgede bekleyen ABD vatandaşı IŞİD şüphelisinin 39 yaşındaki Ürdün kökenli Muhammad Darwis Bassam olduğu belirtildi.

Le Mesurier’in otopsisindeki ilk bulgu: Düşmeye bağlı travma

Dünya

New York’ta göstericiler Apple mağazasını böyle yağmaladılar

ABD’de, protestoların sıçradığı dünya ekonomisinin kalbi New York’da, yağmaya başlayan bazı göstericiler kapısını kırarak girdikleri teknoloji devi Apple mağazasını soyup soğana çevirdi.

BOLD- Siyahi George Floyd’un ölümüne neden olan polis şiddeti sonrası ABD’nin Minneapolis kentinde başlayarak, geniş katılımlı hükumet protestolarına dönüşen gösteriler dünya ekonomisinin başkenti sayılan New York’a da sıçradı. Sokakları ateşe veren protestocular bazı işyerlerinin de camlarını kırdı.

APPLE MAĞAZASINI YAĞMALADILAR

ABD’li teknoloji devi Apple da eylemcilerin öfkesinden nasibini aldı. Camları kırılan New York’taki mağazanın içi onlarca protestocu tarafından yağmalanarak boşaltıldı. Bir ABD’li de yağmayı sosyal medya hesabından canlı paylaştı. Görüntülerde, kapısı kırılan mağazaya dalan eylemcilerin kucaklarına doldurdukları binlerce dolarlık elektronik aletlerle mağazayı boşalttığı görülüyor.

ABD gösterilere katılan ‘Batman’ı konuşuyor

 

Okumaya devam et

Dünya

ABD gösterilere katılan ‘Batman’ı konuşuyor

ABD’deki polis şiddeti sonrası başlayan eylemlerden sosyal medyaya yansıyan bir görüntüde, fantastik kahraman Batman kılığındaki bir ABD’li göstericilerin arasında dolaşması Hollywood sahnelerini aratmadı

BOLD- Koronavirüs pandemisini dünya gündeminin ikinci sırasına iten, ABD’deki polis şiddeti sonrası başlayan protesto gösterileri tam gaz devam ediyor. Gösterilerde çekilen ilginç videolar da, sosyal medya aracılığıyla tüm dünyada yankı buluyor. O videolardan biri de Hollywood’un fantastik film kahramanı Batman yer alıyor. Batman kılığındaki bir ABD’li de göstericiler arasında boy gösterdi. Film sahnesini andıran görüntülerde, göstericiler arasında yürüyen Batman’ı görenler kısa süreli şaşkınlığa uğruyor.

Anonymous , Amişler ve cadılardan sonra Batman’ın da kendi taraflarında yer aldığını söyleyen göstericilerden sosyal medyada birbirinden esprili paylaşımlar geldi. Görüntüler sosyal medyanın yanı sıra ABD medyasında da geniş yer buldu.

Eylemcilere ok atan ABD’linin hazin sonu

Okumaya devam et

Dünya

Eylemcilere ok atan ABD’linin hazin sonu

Okunu ve yayını alarak Minneapolis’deki göstericilerin karşısına dikilen, orta yaşlı beyaz bir Amerikalı, onlarca göstericiden yediği dayak sonrası hastanelik oldu.

BOLD- ABD’nin Minneapolis kentinde, siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan olaylar hız kesmeden devam ediyor. Eylemcilere tepki gösteren bir ABD vatandaşı okunu ve yayını alarak eylemcilerin karşısına çıktı. Yürüyüş yapanlara ok atan adam bir anda onlarca eylemcinin arasında kaldı. Eylemcilerden dayak yiyen kan içindeki ABD’li soluğu hastanede aldı. Hastane önünde Kanal 13 muhabirine konuşan adam, başına gelenler yüzünden göstericileri suçladı.

ABD’de ‘George Floyd’ protestosu: 25 kentte sokağa çıkma yasağı kararı

Okumaya devam et

Popular