Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

MİT Başkanı Hakan Fidan’ın 15 Temmuz sırrı!

Gündem

Fahrettin Koca’dan ‘tehlike’ uyarısı: Son vakalarla tedirginliğimiz arttı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile mücadelede tehlikenin geçmediğini hatırlattı. Son günlerde koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle tedirginliğinin arttığını söyledi.

BOLD – İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Son vakaya kadar ülkemiz de vatandaşlarımız da bu riskin altında. Son günlerde göstergelerimiz tedirginliğimizi artırmaktadır” dedi. Salgınla mücadelede tehlikenin henüz geçmediğinin altını çizdi.

Koca şöyle konuştu: “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede ülkemiz tüm dünyaya örnek bir başarı sağladı. Ancak tehlike henüz geçmiş değil. Vatandaşlarımızdan beklentimiz, normalleşme döneminde tedbirlere daha bir hassasiyetle uymalarıdır. Tehdidin karşısına tedbiri koyalım. Kısaca Temizlik-Maske-Mesafe diye özetlediğimiz tedbirlere ısrarla ve sebatla uyalım.”

Okumaya devam et

Gündem

Havai fişek faciasında 3 kişi gözaltına alındı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının Hendek’teki havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin yürüttüğü soruşturmada sorumlu müdür ile 2 ustabaşı gözaltına alındı.

BOLD – Hendek ilçesinde bulunan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’ndaki patlamaya ilişkin 3 kişi gözaltına alındı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sorumlu müdür ile 2 ustabaşı olduğu bildirildi.

Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkisinde yaklaşık 15 dönüm alan üzerine kurulu havai fişek fabrikasında dün saat 11.15’te meydana gelen ve yaklaşık 50 kilometre uzaklıktan, kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetti, 114 kişi yaralandı. 3 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Okumaya devam et

Gündem

Patronun morali düzelsin diye MÜSİAD’dan facia yemeği!

Sakarya Hendek’te 4 işçinin yaşamını yitirdiği, 3 işçinin de halen bulunamadığı facianın ardından MÜSİAD heyeti, Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın sahibi ile birlikte moral yemeği yedi.

BOLD – Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sakarya Hendek’te dün büyük patlamanın yaşandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’na gitti. Fabrika sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun’a ‘moral vermek için’ ziyaret gerçekleştirdikleri belirtilen MÜSİAD heyeti, Bayraktepe’de yedikleri yemekten bir fotoğrafı da sosyal medyada paylaştı. Paylaşım, gelen tepkiler üzerine silindi.

Patlamayla ilgili açıklama yapan Yaşar Coşkun, patlamanın bir anda olduğunu, neden ve nereden başladığını henüz öğrenemediklerini belirtti. Önceliklerinin kayıpların bulunması olduğunu ifade eden Coşkun, “Hiç olmasını istemediğimiz bir olay yaşadık” dedi. Fabrikada sürekli denetim yapıldığını ileri süren Coşkun, “İncelemeler yapıldıktan sonra daha detaylı bilgilendirme yapılacak” diye konuştu.

Fabrikada bugüne kadar ölümle sonuçlanan 3 patlama yaşandığı ortaya çıktı. 2009 ve 2011 yıllarında yaşanan patlamalar sonrasında 2011 yılın mart ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kocaeli Çalışma Bölge Müdürlüğü iş müfettişleri raporu sonrasında Sakarya Valiliği fabrikayı kapattı. Fabrika birkaç ay sonra eksiklerini giderdiğini belirterek yeniden faaliyete geçti.

Fabrikanın 2012 yılında yaptığı son genel kurulda 4 ortaklı olduğu görüldü. Ticaret Sicil Gazetesi’nde fabrikayla ilgili yayınlanan son bilgilere göre şirket ortakları şöyle: Fatih Coşkun, Nazim Zeren, Nuran Coşkun ve Yaşar Coşkun. Fabrikanın en küçük ortağı olan Yaşar Coşkun aynı zamanda MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı.

Okumaya devam et

Popular