Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bilal Erdoğan ABD’deki dairesini zararına satmış

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Bilal Erdoğan’ın ABD’den 2005 yılında 261 bin 500 dolara aldığı evini, şubat ayında 189 bin 900 dolara sattığını ileri sürdü.

BOLD – CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ABD’deki evini zararına sattığını öne sürdü.

ERDOĞAN AİLESİNİN MAL VARLIKLARI TARTIŞILIYOR

Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programına katılan CHP’li Özcan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. ABD’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve ailesinin mal varlığını soruşturması ve yaptırımların tartışıldığını hatırlatan Özcan, “Ülke liderlerinin yakınlarının mal varlıklarının araştırılması, dondurulması, onlara yakın iş adamlarının bile mal varlıklarının dondurulması zaten Amerikan devlet sisteminde var olan bir şey” dedi.

71 BİN 600 DOLAR ZARARINA SATTI

CHP’li Özcan, Bilal Erdoğan’ın 2005 yılında ABD’den satın aldığı, 2009’Dan beri de yaşamadığı daireyi bu yılın Şubat ayında sattığını aktardı. Özcan, Bilal Erdoğan’ın 2005 yılında 261 bin 500 dolara aldığı evi, Şubat ayında 189 bin 900 dolara, yani 71.600 dolar zararla sattığını ileri sürdü.

 

HDP, sine-i millet kararı verirse İstanbul dahil 30 ilde ara seçime gidilecek

Gündem

Perinçek’in sözleri damga vurdu: AKP tarafından bütün cemaat ve tarikatlar şeytanlaştırıldı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katıldığı canlı yayında sarf ettiği sözler geceye damgasını vurdu. Cemaat ve tarikatların hedef alındığı tartışmada Perinçek, “Tarikatları ve cemaatleri şeytanlaştıran AK Parti Hükümetidir ve çok doğru yaptı” dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Pakistan ziyareti dönüşünde gazetecilerin “darbe girişimi söylentileri var” tarzında sorulan soruya verdiği cevaptan sonra Türkiye’nin birinci gündemi “darbe” iddiası oldu. HaberTürk’te düzenlenen ‘Türkiye’nin nabzı’ programından darbe iddiası gündeme geldi. Katılımcılar arasındaki konuşma bir ara ‘tarikat-cemaat’ tartışmasına döndü.

“AKP ÇOK DOĞRU YAPTI”

Programa konuşmacı olarak katılan Doğu Perinçek, Yenişafak gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan’ın yazısı üzerinden başlayan tartışmada geceye damga vuran açıklamalarda bulundu. Kaplan’ın “Yeni bir darbenin ayak sesleri her yerden işitiliyor” yazısı üzerine başlayan tartışmada Perinçek, “Tarikatları ve cemaatleri şeytanlaştıran AK Parti Hükümetidir ve çok doğru yaptı.” İfadesini kullandı.

PERİNÇEK İDDİALARINA DİYANETİN RAPORUNU ÖRNEK GÖSTERDİ

“Bakın tarikatlar ve cemaatler Türkiye tarihinde hiç bu kadar şeytanlaşmamıştı” diyen Perinçek “Ve bunu yapanda AK Parti hükümetidir. FETÖ, arkasından Adnan Oktar, Furkan Vakfı ve Süleymancılara operasyonlar yapıldı. Tarihimizde bu kadar büyük müdahale olmadı.” Şeklinde vurguladı. Perinçek, sözlerine ise Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı “Tarikatlar ve cemaatler” başlıklı raporunu örnek gösterdi.

“AKP’LİLER BU AÇIKLAMAYI SİNDİRİYOR MU? MERAK EDİYORUM”

Perinçek’in ifadelerine sert tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, “Doğu Bey’in açıklamalarına cevap hakkını AKP’lilere bırakıyorum. Doğu Bey ile ittifak içerisinde olanlar AKP’lilerdir. Bu açıklamaları içlerine sindiriyorlarsa merak ediyorum. Bu nedenle değerlendirme ihtiyacı duymuyorum. Doğu Perinçek ile aynı gemide olanlar AKP’lilerdir.” dedi.

Erdoğan neden darbe tartışmasını açtı? Adem Yavuz Arslan yorumladı

Okumaya devam et

Gündem

Geçim sıkıntısı gerekçesiyle bir üniversite öğrencisi daha intihar etti!

Üniversite öğrencisi Sibel Ünli’nin intihar etmesinin ardından İstanbul Üniversitesi son sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir’in de geçim sıkıntısı nedeniyle intihar ettiği öğrenildi.

BOLD-Türkiye’yi yasa boğan İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin parasızlık ve imkânsızlıklardan dolayı intihar etmesi yürekleri dağlamıştı. Yine aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir’in geçim sıkıntıları nedeniyle intihar ederek yaşamına son verdiği ifade edildi.

Taşdemir’in geçim sıkıntısı çektiği, bir süredir iş aradığı belirtildi. Fikir Kulüpleri Federasyonu İstanbul Üniversitesi Temsilciliği, öğrenci arkadaşlarının ölüm haberini Twitter hesabından açıkladı.

Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“AKP’nin uyguladığı neoliberal politikaların yarattığı yoksulluk ve geleceksizlik bir sıra arkadaşımızı daha aramızdan aldı. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4.Sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir, intihar ederek yaşamına son verdi. #HakanTaşdemir ”

Okumaya devam et

Gündem

Öğrenciler tepki göstermişti! Gencer’in derslerine başka bir öğretim görevlisi girecek

Elazığ depremi sonrası kız çocuklarına yönelik yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Prof. Dr. Bedri Gencer’in Yıldız Teknik Üniversitesi’nde boykot edilen derslerine başka bir öğretim görevlisi girecek.

BOLD-Elazığ depreminin ardından küçük yaşta kız çocuklarının evlendirilmesinin “pedofilin suçu” sayılmasından dolayı bu felaketin Türkiye’nin başına geldiği yönünde bir açıklama yapan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sosyoloji Profesörü Bedri Gencer, tepki toplamıştı.

Gencer, deprem sonrası yaptığı açıklamada “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” demişti.

Açıklamaları büyük tepki toplayan Bedri Gencer’in, sosyoloji dersi verdiği Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans öğrencileri dersi boykot ederek girmeme kararı aldı. Bedri Gencer’in protesto edilmesini ardından geçtiğimiz hafta okuldan atılması için 124 dilekçe toplanmıştı. Bu haftaya da dilekçeler toplanarak başlandı. Pazartesi sabahları sosyoloji dersine giren Gencer’in bu sabah derslerine Muhammed Fazıl Baş isimli araştırma görevlisi girdi.

Öğrenciler, yerine gelen hocaya sorduklarında ise, geçici veya kalıcı bir durum olabilir cevabını aldıktan sonra YTÜ öğrenci otomasyon sistemi üzerinden dersin hocasının değiştiği bildirildi.

Ahmet’in annesine izin çıktı, Almanya’ya birlikte gidecekler

Okumaya devam et

Popular