Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Karadeniz gezisindeki AKP’liler Gürcistan kumarhanelerinde görüntülendi: ‘Tamamen masumane’

AKP’de il başkanlığı, milletvekilliği ve son olarak da AKP Parti Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevi yürüten Nihat Öztürk. Gürcistan’da kumarhanede görüntülendi. Öztürk, görüntülerle ilgili parti içi muhalefeti suçladı.

BOLD – AKP teşkilatlarının 2 numaralı ismi Nihat Öztürk Gürcistan’da kumarhanede kumar oynarken görüntülendiği video sosyal medyada dolaşıma girdi. Görüntülerde Öztürk, kumarhanedeki kumar makinesi ile oyun oynadığı görülüyor. Videoda Öztürk’ün yanına gelen bir kişi de görüntülere takılıyor. O kişinin Öztürk’ün yardımcısı Ozan Balcı olduğu öğrenildi. Nihat Öztürk ve yardımcısı Ozan Balcı’ya ait görüntüler, parti teşkilatının Karadeniz gezisi sırasında çekildi.

PARTİ İÇİ KUMPAS DEDİ

AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı eski milletvekili Nihat Öztürk, ortaya çıkan görüntüleri ile ilgili açıklama yaptı. Teşkilatlarda parti içi muhalefetin kurbanı olduğunu söyleyen Öztürk, görüntülerin parti içi bir oyunu olduğunu iddia etti. Açıklamasının devamında Öztürk, “Bu parti içi muhalefetin bana hazırladığı bir kumpastır. Geçen yıl gerçekleşen bu olayın videosu bizleri ve partimizi yıpratmak için genel merkeze de gönderilmişti. AK Parti’yi yıpratmak isteyen zihniyet bir kez daha hortlamıştır. İnsanların yatak odalarına kadar girerek görüntülerini çekip servis eden zihniyet bu gün Batum’da ortaya çıkmıştır.” diye konuştu.

SON DERECE MANİDAR

Kumar oynamadığını iddia eden Nihat Öztürk, kumarhanede makine başındaki görüntülerini ise “kahve içmeye davet edildiğimizde makine başında olan biri yer verdi. Kahve içmek için oraya oturdum. Orada oyun oynamıyor ekrana bakıyorum” dedi. Görüntülerin ne zaman ve nerede çekildiği ile ilgili konuşan Öztürk şunları kaydetti, “Geçen yıl arkadaşlarla Karadeniz gezisine gittiğimizde kaldığımız otelde gerçekleşen bir olay. Arkadaşlar lobide “birlikte bir kahve içelim” dediler oturduk içtik hepsi bu kadar. Ondan sonra ayrıldık. Parti içi muhalefetin tamamen masumane bir olayı servis etmesi… Geçen yıl gerçekleşen bu olayın bugün gündeme gelmesi de son derece manidardır. Parti içi muhalefetin bu kirli tezgahı er geç ayaklarına dolanacaktır.”

AKP’Yİ BUNLAR YAKTI

AKP’ye yakınlığıyla bilinen yazarlardan Abdurrahman Dilipak, partideki bazı isimlerin kumarhane tutkularını dile getirerek, “AKP’yi, umreye gidiyoruz diye uçak kiralayıp Rusya’ya seks ve kumar için gidenler yaktı” demişti

12 bin yıllık göl kurutulduktan sonra! Bakan Kurum: Dipsiz Göl doğal sit alanı ilan edilecek

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Babacan ekibinin şimdiden TBMM’de bir sandalyesi var!

AKP’den istifa ederek yeni parti çalışmalarına başladığını duyuran eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan partisinin yönetim kadrosu için teklif götürdüğü Yeneroğlu’dan olumlu yanıt aldı.

BOLD- Ali Babacan, yeni partisinin yönetim kadrosunu oluşturma çalışmaları kapsamında AKP’den geçtiğimiz günlerde istafa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na teklif götürdü. Yeneroğlu’nun da Ali Babacan’ın yaptığı teklifi kabul ettiği öğrenildi.

“BABACAN’LA UYUŞUYORUZ”

Teklife olumlu yanıt vererek Babacan’a hareketine katılan Yeneroğlu “Benim siyaset anlayışıma Ali Babacan’ın profili çok daha uyuyor. Babacan lider odaklı değil bir kadro hareketi olacağız ve toplumun tüm renkleri kendisini bulacak diyor. Temiz siyasete inanan, özgürlükçü Türkiye hayali taşıyan bir kadro Türkiye’yi çok sağlıklı bir sürece götürebilir” dedi. 23 Haziran İstanbul Seçimi sonrası sık sık partisi hakkındaki eleştirileriyle gündeme gelen ve AKP’den de Erdoğan’ın isteğiyle istifa eden Mustafa Yeneroğlu’nun, bir süredir Ali Babacan ve ekibiyle görüştüğü biliniyordu.

AKP’de Albayrak tepkisi: Partiyi bitirirse damat bitirir

Okumaya devam et

Politika

Eski AKP’li Yeneroğlu: İslamcı hareketlerin içinden bir tane Ahmet Altan çıkmadı

AKP’ye yönelik eleştirileri nedeniyle partisinden istifa etmeye zorlanan İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, hukuksuzluklar karşısında sessiz kalan İslamcıları eleştirerek “: İslamcı hareket içinden bir tane Ahmet Altan çıkmadı” dedi.

BOLD-AKP iktidarının hukuksuzluklarını bulunduğu her ortamda dile getiren eski AKP’li Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Gazeteci Ruşen Çakır’ın Youtube kanalı Medyascope’un konuğu oldu. Partisinden neden istifa ettiğini ve AKP’den istifa ederek yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve parti kurma çalışmalarına devam eden Ali Babacan hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Türkiye’deki gençlerin kendilerini ifade etmekten korktuğunu söyleyen Yeneroğlu, gençlerin geleceğini Türkiye’de değil yurtdışında aramasının acı bir gerçek olduğunu ve mevcut siyasi ortamın gençlere vaat edecek bir anlayışa hakim olmadığını belirtti.

“BU MESELE ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MESELESİ DEĞİL”

“Şehir Üniversitesi konusunda herkesten çok daha kararlı bir tutum beklerdim” sözleriyle ülkedeki korku imparatorluğuna dikkat çeken Yeneroğlu, “Çünkü Şehir Üniversitesi meselesi, Şehir Üniversitesi meselesi değil, Ahmet Davutoğlu’nun meselesi de değil. Bu ülkenin gidişatıyla ilgili şuanda yaşanan bir süreç. Bu ülkenin gidişatını özetleyen bir süreç.” dedi.

“BUGÜN YAŞANANLARIN SUÇ ORTAĞIYIZ”

“Bunun ötesinde, ülkede işkence var” sözleriyle eleştirel bir yaklaşım sergileyen Yeneroğlu, “Bu ülkede insanlar kaçırılıyor. Ve bu ülkede uluslararası reytinglere bakınca, bunu söylerken AK Parti’den kendimi soyutlayarak söylemiyorum. Bu gün maalesef bu yaşananların suç ortayız. Bunu da ahlaken söylüyorum. Çünkü sesimizi yeterince çıkartmadık. Bakın ben baştan beri sesimi çıkarttım. Bunun yeterli olmadığını düşünüyorum.” sözleri dikkat çekti.

“BUNLAR BENİM KARDEŞİMİN BAŞINADA GELEBİLİRDİ”

“Benim abime, kardeşimin başına bunlar gelebilirdi” diyen Yeneroğlu, “Dolayısıyla benim gibi düşünmeyen insanların başına bunlar geldi. Bugün bakın İslami Hareket dediniz. İslami Hareket içerisinden bir tane Ahmet Altan çıkmadı.” vurgusunda bulundu.

Ahmet Altan’dan bahsetmeye devam eden Yeneroğlu, “Çıkıp da cezaevinden çıktığı anda ben içeriyi biliyorum. İçeriyi gördüm. Hukuksuzluk yaptığınız sürece aynı şeyleri tekrar edeceğim. Hukuksuzluğunuza karşı çıkacağım. Sizinle mücadele edeceğim diyen bir tane Müslüman kanaat önderi çıkmadı. Benim için bu çok büyük bir acı.” dedi.

Yeneroğlu sözlerine “Türkiye de Müslümanca siyaset yapma iddiasıyla yola çıkan insanlar bunu samimi bir şekilde sorgulayıp, kararlı, aktif net bir sergilemedikleri sürece yol almanın çok zor olacağı kanaatindeyim.” şeklinde devam etti.

Tenkil Müzesi Kassel’de: Nefes almanın zor olduğu sergi

Okumaya devam et

Politika

AKP’de Albayrak tepkisi: Partiyi bitirirse damat bitirir

AKP’de Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni partilerinin etkisi tartışılırken, kurmayların Tayyip Erdoğan’dan akraba kayırmacılığına son verilmesini istediği ortaya çıktı. “Partiyi bitirirse dama bitirir” tespiti yaptı.

BOLD – Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ile Ali Babacan’ın önümüzdeki günlerde kuracağı partinin AKP’yi nasıl etkileyeceği tartışılırken, AKP kurmayları, İstanbul seçimlerinin ardından atılması gereken adımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiğine dikkat çekti. Kurmaylar, “Bazı konular var, bunların çözüme kavuşturulması gerekiyor. Partililere tekrar güven verilmesi, adam ve akraba kayırmacılığı, parti içinde ekipleşme ve gruplaşmalara son verilmesi çok önemli. Erdoğan’ın bunlarla ilgili bir karar vermesi gerekiyor. Eğer gereken adımları atarsa parti 10 yıl daha sorunsuz iktidarda kalır, ama gerekenler yapılmazsa duvara toslar, tekrarlanan İstanbul seçimindeki gibi öyle bakar kalırız” uyarısı yaptı.

İKİ FARKLI DEĞERLENDİRME

Cumhuriyet’in haberine göre, Gelecek Partisi ve Babacan’ın kuracağı partinin, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ın oyunu aşağı çekecek bir potansiyele sahip olup olmayacakları konusunda AKP içinde farklı değerlendirmeler yapılıyor. Bazı AKP yöneticileri, her iki ismin de tabanının olmadığını, AKP’yi etkileyecek bir güçlerinin bulunmadığını belirtirken, “Kurucular Kuruluna baktığınız zaman üst görevlere getirilmemiş bürokratlar, milletvekili aday listelerinde yer bulamamış eski milletvekilleri var. Başarılı olmaları mümkün değil. Tabanları yok, arkalarında bir rüzgâr yok. CHP ve diğer Erdoğan karşıtı blok gaz veriyor bunlara” görüşünü dile getiriyor. Davutoğlu’nun AKP’nin çekirdeğini kırmayı, Babacan’ın ise liberal kesimi çekmeyi hedeflediğini kaydeden aynı AKP yöneticileri, “Başarılı olmaları mümkün değil. Madem siz bu kadar ‘parti yanlış yaptı, kuruluş ilkelerinden ayrıldı, istişare kültürünü terk etti’ diyorsunuz, ama parti yüzde 45, Cumhur İttifakı yüzde 52 oy alıyor. Vatandaş o zaman sizi ayrı parti kurmaya iten şey ne, diye sorar. Doktrin partisi ya da düşünce kuruluşundan öteye geçemezler” iddiasını dile getiriyor.

ÇÖZÜLMEZSE DUVARA TOSLARIZ

AKP içinde yeni kurulan ve kurulacak partilerle ilgili olarak daha dikkatli olunması ve önlem alınması, aksi takdirde AKP açısından durumun hiç açıcı olmayacağı uyarısını yapan parti yöneticileri de bulunuyor. “Tayyip Erdoğan ne yaparsa kendine yapar. Birkaç konu var, çözerse çözer yoksa duvara toslarız” diyen bir AKP yöneticisi, bu sorunlarla ilgili şöyle bir tarifte bulunuyor: “Tanıdığınız 100 partiliye ‘5 sorun nedir’ diye sorun. Partinin yaşadığı sorunların 3’ü, 100 kişinin verdiği yanıtla ortaktır. Konular belli. Sayın Cumhurbaşkanı, bunları çözerse 10 yıl daha sorunsuz gideriz. İstanbul’u niye kaybettik? İstanbul’da yerel seçimde çalışan eski ve yeni ilçe başkanlarına sorun, aynı şeyleri söylerler. Çözerse bu sorunları Erdoğan çözer. Bir karar alacak ya da almayacak. Tayyip Bey, ben bunları sorun olarak görmüyorum derse İstanbul’a baktığımız gibi öyle bakar kalırız.”

DAMAT BİTİRECEK

Parti yöneticileri, çözülmesi gereken sorunları “seçmenin partiye duyduğu güvenin kaybedilmesi, adam ve akraba kayırmacılığı, parti içindeki ekipleşme ve gruplaşmalar, parti ve teşkilatlardaki dağınıklık” olarak sıralıyor. Parti içindeki ekipleşme ve gruplaşma sorununun kaynağında ise Erdoğan’ın damadı Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın olduğu dile getiriliyor. Parti içinde yüksek sesle dile getirilemese de bazı milletvekilleri ve parti yöneticileri “Partiyi bitirirse damat bitirecek” değerlendirmesini yapıyor.

6 AY, 1 YIL SONRA YAPAMAZSAK…

Bazı parti yöneticileri de, daha önce partiye yeni giren birinin hangi kademelere gelebileceğini yüzde 50 oranında planlayabildiğini, ancak şimdi bu oranın çok gerilere düştüğüne dikkat çekerek “Tekrar o güveni inşa edemezsek başka bir yere gidiyoruz demektir. Eğer 6 ay, 1 yıl sonra yapamazsak Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu değil, hiç beğenilmeyen varsa o da yükselir. Mesele parti ve Erdoğan. Partide işler düzgün yapıldığı sürece sorun olmaz, diğerleri teferruat olarak kalır” görüşünü dile getiriyor.

AKP’den 1 ayda 57 bin kişi istifa etti

Okumaya devam et

Popular