Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Savcı 127 sanığın ifadesini yarım sayfada özetledi

Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın (23) mahkemedeki savunması yayınlandı. Çetinkaya, savunmada savcı mütalaasına dair çarpıcı bir bilgi verdi.

BOLD – 15 Temmuz Sultanbeyli Davasında yargılanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Taha Furkan Çetinkaya’nın Silivri 28. Ağır Ceza Mahkemesinde yaptığı savunmasını annesi Melek Çetinkaya sosyal medya hesabından paylaştı.

Hava Harp Okulu 1. sınıfı öğrencisi Çetinkaya, Kasım 2017’de yapılan savunmada ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti. Hem savcının mütalaasında hem de 755 sayfalık iddianamede yer alan sanık listelerinde adının geçmediğini vurguladı. Buna rağmen 21 ay tutuklu bulunduğu belirterek savcının mütalaasıyla ilgili bilgiler verdi.

Çetinkaya, “Sayın savcı 127 sanığın ifadesini, savunmasını yarım sayfadan daha kısa özetlemiş ve demiş ki, ‘bu savunmalara itibar edilemez, … suçtan kurtulmaya yönelik.’ Şimdi ben suçsuzsam neyle savunma yapmam gerektiğini anlayabilmiş değilim” dedi.

ASKERİ TATBİKAT PLANSIZ VE GECE YAPILIR!

Hakkındaki iddiaları, cevapları kolaylıkla bulunacak bilgilerle çürüten Çetinkaya “Savcı diğer bir maddede de geçen ‘gece geç vakitlerde plansız ve ani olarak tatbikat için bir başka şehre gidilmesi hayatın olağan akışına aykırıdır’ demiş. Öncelikle tatbikat zaten Askeri Tatbikat Raporunda belirtildiği üzere savcının kanaatinin aksine gece geç vakitlerde, plansız ve ani olarak yapılır.” ifadelerini kullandı.

Çetinkaya: “Aldığım bir emir olan ‘araçtan in’ emrini müteakip ayağım bir kez asfalta değdi. Ondan da İstiklal Marşı’nı okuyanları görünce indim, esas duruşa geçtim, İstiklal Marşı’na eşlik ettim ve hemen ardından halkın sevgi gösterileri eşliğinde tekrar otobüsüme bindim ve oturmaya devam ettim. Sayın savcının ısrarla “Eylemlerine devam etmişlerdir” derken bahsettiği eylem budur. Oturmak!”

15 Temmuz 2016, Sultanbeyli gişeler.
116 ÖĞRENCİYE MÜEBBET VERİLDİ

15 Temmuz Sultanbeyli davasında 116 Hava Harp Okulu öğrencisi, 3 er ve 3 komutan, Silivri 28. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. 25 Mayıs 2018’de karara bağlanan davada öğrenciler ve komutanlar müebbet hapis cezasına çarptırılırken 3 er beraat etmişti.

TAHA FURKAN ÇETİNKAYA’NIN SAVUNMASININ TAMAMI

Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya.

Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya, Silivri Cezaevi. Savunma yaparken oğlunu dinleyen Melek Çetinkaya: “Sınava çalışması gereken yaşta ağır cezalarda savunma yaptı oğlum. Evladımla gurur duyuyor, bir o kadar da üzülüyordum.”

Taha Furkan Çetinkaya Işıklar Askeri Lisesindeki ilk günü, babasıyla birlikte.

Işıklar Askeri Lisesi, 14 yaşındayken.

Dünya Çocuk Hakları Gününde Türkiye’deki durum vahim

Gündem

Koronavirüs İstanbul’da: GATA’da iki hasta için kat boşaltıldı

Sultan Abdülhamid Han Hastanesinde (eski GATA) bir kat koronavirüslü hastalar için boşaltıldı. Teşhis konulan iki hastanın geldiği belirtiliyor.

BOLD – Üsküdar’daki Sultan Abdülhamid Han Hastanesi’nde bir kat koronavirüslü iki hasta nedeniyle boşaltıldı. Hastaların getirildiği acil servis temizlemeye alınırken, giriş de yasaklandı.

İki hastaya ilk teşhis olarak koronavirüs konulurken, bir kat boşaltıldı. Şu an olayın duyurulmamaya çalışıldığı öğrenildi.

Hastanede görevli personelin Korona Servisi olarak adlandırılan katta görev almak istemediği yönünde bilgiler de geliyor…

Ayrıntılar geliyor…

Okumaya devam et

Gündem

Zekiye Ataç’a vize verildi: Ahmet Burhan annesi ile Almanya’ya gidiyor

Kanser hastası oğlu Ahmet Burhan Ataç ile tedavi süreci için vize engeli sebebiyle Almanya’ya gidemeyen Zekiye Ataç’a Almanya vize verdi. Haberi HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – Babası 15 Temmuz tenkil süreci davaları sebebiyle hapiste tutulan kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın tedavisi ile ilgili Almanya’da bir umut doğmuştu.

Ancak yurt dışı çıkış yasağı bulunan annesi Zekiye Ataç oğluna eşlik edememiş, Ahmet Burhan, babaannesi ile Almanya’ya gitmek durumunda kalmıştı.

ÖNCE KALDIRILDI SONRA TEKRAR YASAK KONULDU

Kamuoyundan gelen taleplere rağmen uzun süre anne Zekiye Ataç’ın yurt dışı çıkış yasağı kaldırılmadı. Bir süre sonra yasak mahkeme kararıyla kalktı fakat itiraz üzerinde karar iptal edildi. Ahmet Burhan da anne hasreti sebebiyle tedavisini yarım bırakarak Türkiye’ye döndü.

HER KESİMDEN İNSAN DESTEK VERDİ SONUÇ ALINDI

Toplumun her kesiminden gelen destek üzerine Zekiye Ataç’ın yurt dışı çıkış yasağı bir süre önce tekrar kaldırıldı. Anne Ataç hemen Almanya’ya gidebilmek için vize başvurusu yaptı.

GERGERLİOĞLU SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Konuyla uzun zamandır yakından ilgilenen HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün sosyal medya hesabından Zekiye Ataç’a Almanya vizesi verildiğini duyurdu.

‘CANIM AHMET’E ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ’

İşte Gergerlioğlu’nun Twitter hesabından paylaştığı o açıklama:

“Ve sonunda nihayet 🙂

Ahmet Burhan Ataç’ın annesi Zekiye Ataç Almanya vizesini bugün aldı

Hemen Almanya’ya gidiyor

Canım Ahmet’e acil şifalar diliyoruz

Kamuoyu vicdanı kazandı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hasta çocuk denince akan sular durmalıydı, geç oldu ama oldu.”

Koronavirüs İstanbul’da: GATA’da iki hasta için kat boşaltıldı

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’da koronalı hasta ‘kayıtlardan düşürüldü’ iddiası

Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yüksek ateş şikayeti ile dün başvuran hastanın giriş kaydının bugün gözükmediği iddia edildi. Hastanın yakın zamanda İran seyahati yaptığı ileri sürüldü.

BOLD Koronavirüs salgını bütün dünya gibi Türkiye’de de tedirginliğe yol açtı. Yetkililer şimdiye kadar herhangi bir sıkıntılı durum görülmediğini söylüyor.

DÜN GÖRÜLEN HASTA BUGÜN YOK OLDU İDDİASI

Ancak iddiaye göre dün İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran yüksek ateşli hastanın giriş kaydı bugün yok oldu.

Sol’un hastanedeki kaynaklardan edindiği bilgiye göre olay şöyle gelişti: Yüksek ateş şikayetiyle başvuran hastanın koronavirüs için PCR test örnekleri alındı.

ÇALIŞANLARIN MASKE TAKMASI GELENLERİ TEDİRGİN ETTİ

Yakın zamanda İran seyahati yaptığı ileri sürülen hasta konsültasyon yapılırken izolasyon odasında tutuldu.

Hastane çalışanlarının maske takmaya başlaması acile gelenleri tedirgin edince şüpheli hasta gözlerden uzaklaştırmak için üroloji servisine alındı.

BAŞHEKİMLİK ‘POZİTİF ÇIKTI’ SÖYLENTİLERİNİ YALANLADI

İlerleyen saatlerde test sonuçlarının pozitif çıktığı yönünde dolaşan söylentiler başhekimlikçe yalanlandı. Dikkat çeken gelişme ise bundan sonra yaşandı.

Hastanedeki kaynakların belirttiğine göre söz konusu hasta bir anda yok oldu. Kayıtlarda artık ismi yer almıyor ve kendisine ne olduğuna dair kimsenin bilgisi bulunmuyor.

SANTRAL GÖREVLİSİNDEN NET CEVAP: BURADA VİRÜS MİRÜS YOK

Gün içinde hastanede bir korona pozitif hastanın ortaya çıktığı söylentileri üzerine konuyla ilgili bilgi almaya çalışan gazeteciler yetkililere ulaşmaya çalıştı.

Fakat santral görevlisinden, hastanede ‘öyle bir şey olmadığı’ şeklinde alınan ‘burada virüs mirüs yok’ cevabı harici malumat elde edilemedi.

Şok Market depolarından gizli çekim görüntüleri

Okumaya devam et

Popular