Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Gizlice Erdoğan’ı Saray’da ziyaret ettiği iddia edilen iki isim cevap verdi

Saray’a gidip Erdoğan’ı gizlice ziyaret edip, liderlikle ilgili görüştüğü iddia edilen, iki isimden açıklama geldi: İlhan Kesici ve Muharrem İnce.

BOLD – Habertürk Ankara temsilcisi Bülent Aydemir, Saray’a gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yaptığı iddia edilen ismin CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici olabileceğini iddia etti. İlhan Kesici, Aydemir’in sözlerine “Bir CHP milletvekilinin, CHP Genel Başkanından habersiz ve gizli bir şekilde Cumhurbaşkanını ziyaret etmesi her ne sebeple olursa olsun çok adi ve alçaltıcı bir durumdur” diyerek Twitter’dan yanıt verdi.

NE OLMUŞTU?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, dün, köşesinde 9 Kasım akşamı CHP’li bir siyasetçinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Saray’da ziyaret ettiğini söylemişti. Turan, Erdoğan’ın CHP’li isme, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” dediğini aktarmıştı.

İSMİ GEÇEN İKİNCİ KİŞİ MUHARREM İNCE’YDİ

CHP’de Hande Fırat’ın hazırlayıp sunduğu programa mesaj gönderen Muharrem İnce, böyle bir görüşme olduğuna inanmadığını söyledi.

İnce’nin yayın esnasında Hande Fırat’a gönderdiği o mesaj;

“Sayın Muharrem İnce’nin şu an bir açıklaması var. Hemen sizlerle paylaşacağım. Sayın Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüm. O kişiyi sordum. Bildiğini söylemedi. Şeref yoksununu açıklayın dedim. Yarın (bugün) ayrıntılı konuşacağım. Bence böyle bir görüşme yok ama Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi karıştırmak istiyor.”

 

Politika

İşte Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu listesi!

AKP’den istifa ettikten sonra yeni parti çalışmalarını tamamlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde kurulan ‘Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu belli oldu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığında bugün İçişleri Bakanlığı’na yasal başvuruları yaparak resmen kurulan Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu’nda kimlerin yer aldığı öğrenildi. 154 isimden oluşan listede, eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yazar Etyen Mahçupyan, 15 Temmuz’da darbeciler tarafından öldürülen Erol Olçok’un eski eşi Nihal Olçok, gazeteci Hakan Albayrak, eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan gibi isimler yer aldı. Kurucular Kurulu’nda kadınlar azınlıkta kaldı. 154 isimden sadece 15’inin kadın olması dikkati çekti.

T24’ün yayımladığı liste, Davutoğlu ile birlikte AKP’den ayrılan Ayhan Sefer Üstün ve Selçuk Özdağ’dan oluşan heyet tarafından İçişleri Bakanlığı’na teslim edildi. Resmi olarak başvurusu yapılan Gelecek Partisi’nin programı yarın yapılacak etkinlikte Davutoğlu tarafından açıklanacak.

Vali’den talimat: Kati surette Davutoğlu’nu ve yanındakileri davet etmiyorsunuz

Okumaya devam et

Politika

Vali’den talimat: Kati surette Davutoğlu’nu ve yanındakileri davet etmiyorsunuz

AKP’den istifa eden eski İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, kurucusu olduğu KONSİAD’ın İstanbul Yenikapı’da düzenlediği etkinliğe davet edilmediğini açıkladı. Başcı, “Konyalılar günü” etkinliğine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatıyla katılmasının engellendiğini söyledi.

BOLD-AKP’den istifa ettikten sonra yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın partisinin ismini ve logosunu açıklayacak. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın doğrudan hedef aldığı Davutoğlu ve arkadaşlarına yönelik iktidar gücüyle yapılan baskı devam ediyor. Şehir Üniversitesi üzerinden başlayan tartışma bu sefer memleket derneklerine sıçradı.

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) kurucu Başkanı ve eski AKP Milletvekili Abdullah Başcı, kendisine ait twitter hesabından Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki arkadaşlarına sokakta AKP’nin iktidar gücüyle valilikler üzerinden baskı oluşturduğunu ifade etti.

Kurucusu olduğu KONSİAD’ın her yıl İstanbul Yenikapı’da düzenlediği etkinliğe “yukarından gelen bir talimat” doğrultusunda davet edilmediğini belirtti.

KURUCUSU OLDUĞU DERNEĞİN ETKİNLİĞİNE DAVET EDİLMEDİ

“KONSİAD’ı kuran 3 kişiden biriyim” diyen Abdullah Başcı, “3 dönem yönetim kurulu başkanlığını yaptım. O süreçte 100 ün üzerinde dernek ve vakıflarla gönül birliği yaparak beraber başarılı çalışmalara imzalar attık Konya günlerini ilk sefer 2013 yılında başlattık.” dedi.

VALİDEN, ESKİ BAŞBAKAN İÇİN “O’NU VE YANINDAKİLERİ DAVET ETMİYORSUNUZ”

Açıklamasının devamında Baçcı,“Bugün yeni kapıda başlayan Konya günlerine maalesef İstanbul valisinin KONSİAD yetkilisine ‘yukarıdan talimat var kati surette Davutoğlu’nu ve yanındakileri davet etmiyorsunuz’ talimatı verildiği aynı şekilde Ak Parti Konya il başkanlığından böyle telkinde bulunduğu haberini aldık” şeklinde belirtti.

“Gelinen süreçte Konyalılara karşı yapılan bu çirkin baskılar saygısız hareketler sonucunda Konya günlerine davet edilmedik” diyen Başcı, “Şimdiye kadar Konyalıyım demekten çekinen işgüzarların durumdan vazife çıkararak ortalıkta dolaşmaları doğrusu beni fazlasıyla üzdüğünü belirtmek isterim. Bu tür baskılar yıldırmalar derneklere kadar müdahale başladıysa söylenecek hiç bir şey yok. O vali ve il başkanı Konyalılara bunun hesabını vermeli.” dedi.

“Sen otur işine bak! Kanal İstanbul çok ciddi sükse yapacak”

 

 

Okumaya devam et

Politika

Bakanlık, 9 yıldır boş duran konsolosluk binası için hala kira ödüyor

Almanya’nın Frankfurt şehrinde Türkiye’ye ait eski Başkonsolosluk binasının 9 senedir boş olmasına rağmen, Türkiye’nin şehirdeki iki ayrı binaya ayda on binlerce avro kira ödediği iddia edildi.

BOLD-Frankfurt Başkonsolosluğu’nun eski binasının boş olmasına rağmen Türkiye tarafından hala kirasının ödendiği iddialarını TBMM’ye taşıyan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, binanın TÜRGEV’e tahsis edileceği yönündeki iddialara Dışişleri Bakanlığı’nın açıklık getirmesini istedi.

NE KADAR KİRA ÖDENDİĞİ AÇIKLANMADI

Dışişleri Bakanlığı tarafından Ali Öztunç’a verilen yanıtta, binanın eski olduğu için boşaltıldığı ve bir bina veya arsa ile takas edilmesi konusundaki çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Bakanlık, diğer binalara ne kadar kira ödendiğine ilişkin açıklama yapmaktan kaçınırken, takas çalışmalarının 9 senedir neden tamamlanamadığı yönündeki soruyu da yanıtsız bıraktı.

Soylu bile gazetecilikten şikayetçi: “Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum”

Okumaya devam et

Popular