Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tutuksuz yargılanan Harbiyeli öğrencilere yakalama kararı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki 15 Temmuz olaylarına ilişkin davada tutuksuz yargılanan 70 Harbiyeli öğrenci hakkında mahkeme yakalama kararı verdi. Duruşmaya katılan öğrenciler tutuklandı.

BOLD – Avukat Kemal Uçar, gelişmeyi Twitter hesabından duyurdu. Uçar, FSM darbe dosyasında tutuksuz yargılanan 70 Harbiyeli öğrencinin mahkeme kararıyla yakalanmasına karar verildiğini açıkladı.

HESAP SORMAZSAM…

Duruşmada bulunanların tutuklanmasına hükmedildiğini aktaran Uçar, “Zulmünüz batsın! Hukuksuzluk yapanlardan; kaybolan adalet düzeni yeniden tesis edildiğinde hukuk önünde hesap sormazsam cümle alem yüzüme tükürsün!” dedi.

Gündem

İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul çıkışı: İstanbul’un en büyük felaketi olacak

Hükumetin Kanal İstanbul dayatmasına tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul’un İstanbul’un en büyük felaketi olacağını söyledi. İmamoğlu, “İstanbul’a Kanal İstanbul’u yapmak, bu ihanetlerin hepsinden bin kat daha fazla ihanettir” dedi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hükumetin İstanbul’da halkın ihtiyaçlarından ziyade İstanbul için en büyük felaket olacak Kanal İstanbul’a odaklandığını söyledi. İmamoğlu, Kanal İstanbul’la uğraşmakla İstanbul’un daha büyük bir felakete hazırlandığını öne sürdü.

İSTANBUL DAHA BÜYÜK BİR FELAKETE HAZIRLANIYOR

İmamoğlu, bir dizi açılış sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul’da son aylarda yaşanan felaketlere de atıfta bulanarak, iklim değişikliğinin dünyanın kronik sorunlarından biri olduğunun altını çizdi. Buna duyarsız kalanların her türlü felaketle karşılaşmaya hazır olması gerektiğini belirten İmamoğlu, “Yani siz, bu tür sorunları çözmeyip, İstanbul’un bana göre en büyük felaketi olacak Kanal İstanbul’la uğraşıyorsanız, bu felaketin daha büyüğünü yaşamaya İstanbul’u hazırlıyorsunuz demektir. O bakımdan her noktada dile getireceğim” dedi.

KANAL İSTANBUL BİN KAT DAHA FAZLA İHANET

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’a ihanet ettik” sözüne atıfta bulunan İmamoğlu, “Bugüne kadar ‘ihanet’ diye tariflenen tüm süreçleri bir kenara koyalım; İstanbul’a Kanal İstanbul’u yapmak, bu ihanetlerin hepsinden bin kat daha fazla ihanettir. Bu ve bunun gibi süreçler, dünyanın gerçeklerinden uzak, hele hele bugünün ekonomik pozisyonundan tamamen uzak, pandemiyi yaşayıp, can sağlığının, sağlık kavramının ön planda durduğu bir süreçte bunu da unutarak bu tür süreçlerle uğraşmanın aslında ne kadar duyarsız, insanların gerçek ihtiyacını görmekten uzak, doğayı hissetmekten uzak bir tavırla ülkeyi yönetme çabasının bir göstergesidir” dedi.

ESENYURT İMAR FACİASININ BAŞINDA GELİYOR

Esenyurt’un Türkiye’nin en büyük imar faciasına imza atılmış ilçelerinin başında geldiğini vurgulayan İmamoğlu, “Burası, göz göre yapılmış bir şehirdir bütün insanların, bütün bilim insanlarının, mimarların mühendislerin feryadına rağmen. Bazen Büyükşehir Belediyesi’nin yetkisini kullanarak bazen de Büyükşehir’in yetkilerini de çiğneyip başka yetkileri kullanarak burada müsaade edilen yozlaşmış bir imar sürecinin yarattığı travmanın sonucudur buradaki konular. Yani düşünsenize, siz böyle bir kanalın çevresine yüz binlerce nüfus ekleyeceksiniz son on beş yılda. Ama bu kanalı yapmaktan aciz duracaksınız” dedi.

“Sosyal medyama dokunma” diyen 6 gence ‘faşizm’ davası

Okumaya devam et

Gündem

Van Gölünde göçmenlerle birlikte batan tekne 106,5 metre derinde bulundu

Van Gölünde, 27 Haziran’da batan ve şuana kadar 13 göçmene mezar olan teknenin yeri tespit edildi. Tekne ve cenazelerin çıkarılma çalışmalar devam ediyor.

BOLD – Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesinden 27 Haziran’da, taşıdığı göçmenlerle, Van Gölü’ne açılan ve bir daha haber alınamayan, Sedat ve Medeni Akbaş’a ait, teknenin bulunması için sabah saatlerinden itibaren 10 gündür süren, arama çalışmalarına devam edildi.

DKK VE MSB EKİPLERİ DE KATILDI

Havadan ve karadan 45 kişilik Jandarma İç Güvenlik Timi, JAK, Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE ve sağlık ekiplerinin Van Gölünde yürüttüğü çalışmalara, Deniz Kuvvetlerinden bir ekip ile Milli Savunma Bakanlığınca İstanbul’dan gönderilen 6 kişilik SAK timinin de destek verdi.

Çalışmalarda, 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla suyun altı tarandı. Ekipler tarafından 10 gün süren çalışmalar sonucu teknenin yerini tespit ederek çalışma başlattı.

106,5 METRE DERİNDE BULUNDU

Van Valiliği tarafında yapılan açıklamada teknenin yerinin tespit edildiği belirtilerek, “Tekne, Çarpanak açıklarında 106,5 metre derinlikte bulunmuştur. Tekne ve cenazelerin çıkarılması için gerekli çalışmalara başlanmıştır” denildi.

27 Haziran’da Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş’tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuş, yapılan aramalar sonucunda 13 göçmenin cenazesine ulaşılmıştı.

A Haber çamaşır makinesi çalışırken ‘sular kesik’ haberi yaptı

Okumaya devam et

Gündem

“Sosyal medyama dokunma” diyen 6 gence ‘faşizm’ davası

Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyaya yönelik yasak açıklamalarının ardından Adana’da bildiri dağıtmak isteyen gençlere halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlaması yöneltildi. Bildirideki “faşizm” kelimesi nedeniyle 6 genç hakkında soruşturma açıldı.

BOLD – Adana Gençlik Örgütleri, 4 Temmuz’da Gençlik Meydanı ve Barajyolu Caddesi’nde “Sosyal medyama dokunma” konulu bildiri dağıttı. Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre polis, Adana Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 15 günlük eylem ve etkinlik yasağı gerekçesiyle bildiri dağıtılmasını engelledi. Bildirilere el koydu. Bildiri dağıtan gençler de polis tarafından uzun süre alıkonuldu. Genel Bilgi Taraması’ndan (GBT) geçirilen gençlere, Kabahatler Kanunu kapsamında cezai işlem uyguladı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı da bildiride yer alan “faşizm” kelimesi nedeniyle, 6 genç hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” iddiasıyla soruşturma başlattı. Gençler, soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünde ifade verdi.

Okumaya devam et

Popular