Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Karlar Ülkesi’nden gişede sıcak açılış

Recep İvedik 6’nın gişe liderliği sadece iki hafta sürdü. ABD’de tüm zamanların en iyi üçüncü animasyon açılışına ve Disney’in en iyi açılış gişesine imza atan Karlar Ülkesi 2 Türkiye’de de ilk sırayı az farkla da olsa ele geçirdi.

BOLD– Cuma günü gösterime giren filmlerden Karlar Ülkesi 2 gişe liderliğine otururken Cep Herkülü ve Dr. Uyku da ilk ona girmeyi başardı. İşte Boxoffice Türkiye’de 22-24 Kasım hafta sonunda ilk on…

10. PARAZİT

6.083 İzleyici

9. AYI KARDEŞLER ZAMANDA YOLCULUK

9.553 İzleyici

8. ASFALTIN KRALLARI

13.252 İzleyici

7. DR. UYKU

24.118 İzleyici

6. CİNAYET SÜSÜ

36.705

5. KRAL ŞAKİR KORSANLAR DİYARI

48.146 İzleyici

4. 7.KOĞUŞTAKİ MUCİZE

158.361 İzleyici

3. CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU

292.685 İzleyici

2. RECEP İVEDİK 6

381.390 İzleyici

1. KARLAR ÜLKESİ 2

393.251 İzleyici

Kültür

Dolmabahçe restrorasyonunda duvar altında 100 yıllık gazete bulundu

İstanbul’un sembol mekanlarından Dolmabahçe Sarayı’nın Süfera Salonu’nda yapılan restorasyon çalışmaları sırasında duvar sıvasının altından 1917 tarihli gazete parçaları çıktı.

BOLD – Osmanlıca ve Fransızca yazılı haberlerin olduğu gazete parçasında Osmanlı’nın ilk uçakları ‘Osmanlı’ ve ‘Prens Celaleddin’in 40 dakikalık seferlerini yaptığı yazıyor.

Haberde ‘Prens Celaleddin’in, 11 Şubat 1917 tarihinde Beyrut’tan Şam’a yaptığı uçuşun sorunsuz olarak gerçekleştirildiği bildiriliyor.

Dolmabahçe Sarayı’ndaki 30 numaralı odadan çıkan gazete parçalarının, Sultan 5. Mehmed Reşad döneminde gerçekleştirilen onarım sırasında dolgu malzemesi olarak kullanıldığı tespit edildi.

 

Bir diğer keşif ise duvardaki boya katmanlarının altında bulunan erkek portresi. Yağlı boyayla çizildiği anlaşılan eskiz şeklindeki portrenin, Saray kalemkârlarının tarihe bıraktığı bir hatıra olabileceği düşünülüyor.

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a Antalya’dan kötü haber: İhale ve sözleşme iptal

Okumaya devam et

Kültür

Mark Wahlberg’li Netflix filmi Spenser Confidential’den fragman yayınlandı

Netflix, yeni aksiyon-komedi filmi Spenser Confidential’den fragman yayınladı.

BOLD– 6 Mart’ta platformdaki yerini alacak olan filmde rap müziğin son zamanlardaki yükselen isimlerinden Post Malone da rol alıyor.

MARK WAHLBERG & PETER BERG ORTAKLIĞI

Spenser Confidential, eski bir polis olan Spenser’ın hapis cezasını tamamladıktan sonra cinayete kurban giden iki arkadaşının katilleriyle hesaplaşmasını anlatıyor. Filmin yönetmenliğini; Patriots Day, Deepwater Horizon ve Mile 22 gibi filmlerin yönetmeni Peter Berg üstleniyor. Berg, bu filmlerin tamamında Mark Wahlberg ile çalışmıştı. Filmin diğer rollerinde usta oyuncu Alan Arkin ve en son “Us” ile harika bir performans sergileyen Winston Duke yer alıyor.

6 Mart’ta Netflix’te seyirciyle buluşacak olan Spenser Confidential’in fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Okumaya devam et

Televizyon- Dizi

O sahneden rahatsız oldular! Babil’e KHK soruşturması

Okumaya devam et

Popular