Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Kıbrıs’taki taraflar BM gözetiminde Berlin’de buluşuyor

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ile Kıbrıs sorununa çözüm için Almanya’nın başkenti Berlin’de biraraya geliyor.

BOLD – Antonio Guterres’in daveti ve ev sahipliğinde yapılacak üçlü toplantı Berlin’deki tarihi Adlon Hotel’de bugün gerçekleşecek.

Görüşme öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Arzumuz ve niyetimiz buradan Kıbrıs’a güzel haberler iletebilmektir.” dedi.

Altan’a Almanya’dan prestijli ödül: Ahmet Altan o kadar kolay susturulamaz

Dünya

AP Türkiye Raportörü’nden Rusya göndermesi: AB, yeni güçlü dostlarınızdan çok daha güvenli

Avrupa Birliği’nin (AB) yasama organı Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye raportörü Nacho Sanchez Amor, İdlib’deki hava saldırısında Tük askerlerinin şehit olduğu haberinin kendisini çok üzdüğünü söylerken, “AB, Türkiye’nin yeni güçlü dostlarından çok daha güvenilir” dedi.

BOLD-Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Amor, Türkiye’nin Rusya’ya yakınlaşmasına göndermede bulunarak “Türk askerlerinin can kaybı yaşamasından büyük üzüntü ve Türkiye, İdlib ve sığınmacılar etrafındaki gelişmelerden büyük endişe duyuyorum. Geçmişte yaptığım açıklamayı tekrar yapmaktan derin üzüntü duyuyorum: AB, Türkiye’nin yeni güçlü dostlarından çok daha güvenilir. Tekbaşınacılığı bırakmalısınız, bu işe yaramıyor” ifadesini kullandı.

İdlib saldırısı sonrası, Türkiye göçmen kontrolünü bıraktı!

Okumaya devam et

Dünya

İdlib saldırısı sonrası, Türkiye göçmen kontrolünü bıraktı!

Türkiye’de çok sayıda askerin şehit olmasının ardından İdlib konusunda adım atmayan Avrupa’ya karşı sınır kapılarını açarak göçmen kontrolünü bıraktı.

BOLD-Reuters, abonelerine Türkiye’nin Suriyeli mülteciler konusunda kontrolü bıraktığını ve Avrupa’ya geçişini engellememe kararı aldığını duyurdu.

 

İdlib’te acı tablo TSK’ya saldırı 22 asker şehit!

Okumaya devam et

Dünya

TSK’nın Rus uçaklarını hedef aldığı iddiası!

Rus medyasında TSK’nın, Suriye’nin İdlib kentinde Rus uçaklarını hedef aldığı iddiası gündeme geldi.

BOLD-Reuters’ın Rusya 24 kanalından aktardığı iddiada, Suriye ve Rus savaş uçaklarının bölgedeki muhalifleri durdurmak için ateş açtığını, muhalifler ve TSK’nin ise hava savunma sistemleri kullanarak uçakları vurduğunu aktardı.

Anadolu Ajansı ise, bazı Rus basın yayın organlarında yer alan “Türk ordusunun İdlib’te, Rus uçaklarına ateş ettiği”ne yönelik iddialarının yalanlandığını aktardı.

Bazı Rus basın yayın organlarında “Türk ordusunun İdlib’de, Rus uçaklarına ateş ettiği”ne yönelik iddialar yer aldı. AA muhabirinin konuya ilişkin sorusu üzerine güvenilir kaynaklar, söz konusu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde (İGAB) bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının, Rus savaş uçaklarını hedef aldığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan kaynaklar, Türk askerinin hiçbir şekilde Rus askerlerini ve Rus uçaklarını hedef almadığını belirtti.

“Erdoğan müttefiki Putin tarafından küçük düşürüldü”

Okumaya devam et

Popular