Bizimle iletişime geçiniz

Spor

İbrahimoviç’e İsveç’te tepki, heykelini ateşe verdiler

İsveçli dünya yıldızı futbolcu Zlatan Ibrahimovic’in ülkesinin takımlarından Hammarby’a ortak olması, Malmö taraftarının sert tepkisine neden oldu. Efsane oyuncunun heykeli yaktılar.

BOLD – Zlatan Ibrahimovic’in İsveç’te yaptığı futbol yatırımı, yıldız golcünün eski takımı Malmö’nün taraftarlarını kızdırdı. Malmö taraftarlarının öfkesi sınırları aştı ve 38 yaşındaki futbolcunun heykeli ateşe verildi. Hammarby’nin hisselerinin %50’sini satın alan ve bu hamlesiyle Malmö taraftarları tarafından hain ilan edilen Zlatan’ın heykeline çeşitli sabotajlar yapıldı. Son olarak tepkiler iyice çığırından çıktı ve yıldız ismin heykeli ateşe verildi.

POLİS MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALDI

Malmö’de doğup büyüyen ve uzun yıllar bu kentin takımı için top koşturan Zlatan Ibrahimovic, dikilen heykeliyle 2019’un Ekim ayında ölümsüzleştirilmişti. Bir grup Malmö taraftarı Zlatan Ibrahimovic heykelinin koluna klozet kapağı taktı. Bununla da yetinmeyen taraftarlar heykelin başına bir poşet geçirdi. Yaşanan olayların ardından polis konuya müdahale etmişti.

Bazı şehir sakinleri Zlatan Ibrahimovic’in Hammarby hamlesinin bir şakadan ibaret olduğunu düşünüyordu… Hammarby’nin %50’sini satın alan Zlatan Ibrahimovic’in kariyerini hangi kulüpte sürdüreceği belirsizliğini koruyor.

 

Spor

NBC’nin 2020 Olimpiyatlarındaki reklam geliri 1 milyar doları geçecek

2020 Olimpiyatları’na 8 aydan kısa bir süre kaldı. Oyunların yaratacağı reklam hacminde NBC’nin gelirinin 1 milyar doları geçmesi bekleniyor.

BOLD – Dünyanın en önemli spor organizasyonu olan yaz Olimpiyat Oyunları, yarattığı ekonomiyle de dikkat çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli yayın kuruluşlarından NBC, şimdiden 1 milyar dolarlık reklam satışına ulaştı. 2016’da 1.2 milyar dolarlık reklam geliri elde eden kuruluşun, 2020’de bu miktarı da geçmesi bekleniyor.

7 BİN SAATLİK YAYIN YAPACAK

NTV’de yer alan habere göre; kanalın oyunlardan toplam 7 bin saatlik yayın yapması bekleniyor. NBC, televizyonda kablolu yayın ve dijital platformların yanı sıra, sosyal medya ile de oyunları izleyicilerine ulaştıracak. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları 24 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

STADYUM 1.25 MİLYAR DOLAR’A MAL OLDU

Tokyo 2020 Olimpiyatları yapımı yeni tamamlanan Ulusal Stadyum’da gerçekleştirilecek. 60 bin kapasiteli stadyumun inşaatı Kasım ayında tamamlandı. Stadyum inşaatının olimpiyatlardan 8 ay önce tamamlanması önemli bir adımı temsil ediyor. Stadyum 21 Aralık’ta resmen açılacak. Açılış ilk kupa müsabakası olacak olan İmparator Kupası finaliyle yapılacak. 2020 Tokyo Olimpiyatları CEO’su Toshiro Muto, bugün yaptığı açıklamada, “Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın önemli bir sembolü olan stadyumun inşasının tamamlanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu bize oyunlara ne kadar yakın olduğumuzu hissettiriyor. Açılış töreninde dünyanın her yerinden sporcuları görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. 1.25 milyar Dolar’a mal olan ulusal stadyum, olimpiyatlar sırasında atletizm ve futbol yarışmalarına ev sahipliği yapacak.

 

Okumaya devam et

Spor

Ali Koç: Lisans talimatının değişmesinde Fenerbahçe’nin emeği var

Ali Koç, TFF’nin kulüp lisans talimatında yaptığı değişiklikte Fenerbahçe’nin emeği olduğunu söyledi. Koç, borçlarının yapılandırılmasının ise yanlış iletişimin kurbanı olduğunu belirtti.

BOLD – Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada TFF’nin kulüp lisans talimatında yaptığı değişikliğe değinirken Bankalar Birliği’nin kulüplerin borçlarını yapılandırması konusuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. TFF’nin kulüp lisans talimatının ilk devreye sokulduğu dönemde Fenerbahçe’nin emeğinin çok olduğunu söyleyen Koç, Türkiye Bankalar Birliği’nin kulüplerin borçlarını yapılandırmasının yanlış iletişim kurbanı olduğunu söyledi.

KULÜPLERİN GELİRİ DÜŞTÜ

TFF’nin kulüp lisans talimatında, 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarı yüzde 30’dan yüzde 40’a yükseltilmesi hakkında konuşan Koç, “TFF’nin uygulaması 19 Haziran’da hazırlanmıştı ama resmi olarak 2 Eylül’de anons edildi. Transfer dönemi de bitmişti o tarihte. Sonra yayıncı kuruluşla yeniden değerleme yapıldı. Kulüplerin gelirleri düştü. O yüzden günü değil genel durumu konuşmak lazım” ifadelerini kullandı.

İşte Ali Koç’un gündemle ilgili çok önemli açıklamaları:

KULÜP LİSANS TALİMATI DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ

“Şu an bir şey düşünmüyorum. Bugün arkadaşların bir toplantısı var. Oradan gelecek bilgiye göre açıklama yaparız. Bizler görüşme bile yapmadık. Yerel FFP yapıldı. İyi kurgulanması lazım. Bir gecede bu noktaya gelmedi Türk futbolu. TFF’nin yeni geliştirdiği talimatname tüm yapısal sorunlardan bir tanesi. Düğmeyi başından doğru iliklemek lazım. Onu da göreceğiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Bir takımın az, bir takımın çok değil. Bununla ilgili açıklama yapacağım.

TFF’nin uygulaması 19 Haziran’da hazırlanmıştı ama resmi olarak 2 Eylül’de anons edildi. Transfer dönemi de bitmişti o tarihte. Sonra yayıncı kuruluşla yeniden değerleme yapıldı. Kulüplerin gelirleri düştü. O yüzden günü değil genel durumu konuşmak lazım.”

BU DEĞİŞİKLİKTE FENERBAHÇE’NİN EMEĞİ VAR

“Biz şu anda yerel FFP yaptık ve bunun sınırlamaları belirlenmesi gerekiyor. Türk futbolunda durum çok çok kötü ve bunları yıllar önceden gördük, söyledik. FFP sadece sorunlardan bir tanesi, yapısal çok ciddi sorunlar var. Bir önceki federasyon talimatname yazmak istiyordu ama olmadı. Federasyon yerel FFP hazırladı ve Mart-Nisan aylarında çalışılan bu modelde emeği geçen takımların başında Fenerbahçe var. Bizim profesyonellerimiz La Liga modelini incelediler. Yabancı değiliz buna. Önemli olan doğru kullanılmalı. Limitlerin doğru belirlenmesi.”

YENİDEN YAPILANDIRMA 31 MART SEÇİMLERİNE MALZEME OLDU

“İlgili kişiler açıklama yapıyorlar, sonra kervan yolda düzülüyor. Yeniden yapılandırmada da aynı şeyi yaşadık. Televizyonlarda anlattılar ama daha kurgulanmamıştı sistem. İletişimi iyi yapılmadığı için 31 Mart seçimlerine malzeme oldu. Sadece günü değil, büyük resmi düşünmek lazım. Bir şekilde bu işin içinden çıkmamız lazım. Fenerbahçe özelinde bir şey söyleyemem. Henüz toplantımızı yapmadık.”

ÇİFTÇİNİN PARASINI TOPÇUYA VERİYORLAR YAKLAŞIMI YAKIŞIKSIZ

“Devletimizin iyi niyetle yaptığı müdahale çok üzülerek söylüyorum ki seçim malzemesi haline geldi. Türkiye’de birçok sektörün borçları yeniden yapılandırılmaktadır. Müşterinin ayakta durması bankaların lehinedir. Çiftçinin parasını topçuya veriyorlar yaklaşımı yakışıksızdır. Tamam yanlışlar yapılmıştır ama bu sorun bankaların da sorudur. Başında doğru iletişim olsaydı herkesin sahipleneceği bir süreç haline gelebilirdi.”

7-8 PUAN GERİDEYİZ

“Sivas Anadolu’daki Kadıköy dediğim yerlerden. Ama bu sefer çok zor olacak. Çok iyi oynuyorlar, mücadele ediyorlar. Hem hakem hataları, hem kendi hatalarımız nedeniyle olmamız gerekenden 7-8 puandan gerideyiz.”

Trabzonspor’dan TFF’nin transfer kıyağına sert tepki

Okumaya devam et

Spor

Kaleciler dışında 13 kişiyiz, böyle bir durumla çok az karşılaştım

Fatih Terim, PSG maçı öncesinde sakatlıkların çokluğundan yakındı. Milli Maçlar dönüşü eksik kaldıklarını söyledi. Tecrübeli Çalıştırıcı “Yarın neyin ne olacağını 70’den 70’e söylerler” dedi.

BOLD – Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda son maçını oynayacak olan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, PSG maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Sakatlıklara değinen tecrübeli çalıştırıcı “ Şu anda kalecilerimiz hariç 13 kişiyiz. Futbolculuk hayatımda da, teknik direktörlük hayatımda da zaman zaman sıkıntılar olmuştur ama bu 3-4 ay ön saflarda yerini alır. Özellikle milli maçlar dönüşü bir hayli eksik kaldık. Arkasından da beklemediğimiz sakatlıklar bizi bir hayli üzdü de, yordu da. Daha kısıtlı bir imkan halinde olmaya bizi zorladı” dedi.

BURADA ÖNEMLİ OLAN MÜCADELEYİ BIRAKMAMAK

PSG maçında ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden deneyimli Terim, “Galatasaray, dünyanın en büyük organizasyonunda, Şampiyonlar Ligi’nde ve de dünyanın en büyük takımlarından biriyle oynuyor. Burada galibiyet ve mağlubiyetten önemli olan, mücadeleyi bırakmamak. Sonuç ne olursa olsun bu ülke ortaya çıkmalı. Sonucu daha sonra değerlendiririz. Yarın neyin ne olacağını puan olarak 7’den 70’e söylerler” ifadelerini kullandı.

Ligi ve kupayı kazanmak istediklerini vurgulayan Fatih Terim, “Galatasaray ne liginden, ne kupasından vazgeçmiş değildir. Bir yere varmak için gidiyoruz ama çok şükür sonunda da varıyoruz. Çıktık yola, oraya da varacağız inşallah.” diye konuştu.

FALCAO EN FAZLA 45 DAKİKA OYNAR

PSG’nin kalitesine değinen Fatih Terim, “Fransız gazeteci, Lemina’ya ‘hücumda niye sorun yaşıyorsunuz’ diye sordu. Elinizde Cavani, Di Maria, Neymar, Mbappe, Choupo Moting, Icardi varsa, bu soruyu sormak o kadar kolay ki… Düşünebiliyor musunuz, bunların 3’ü yedek olacak.” mesajını verdi.
Falcao’nun en fazla 45 dakika oynayabileceğini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Falcao ne kadar oynayacak, 90 dakikayı çıkaracak durumda değil ama 45 dakika oynayabilecek, ya önce, ya sonra oynatacağız. Yine de bir 11 çıkacak” dedi.

KORKMAYAN BİR GALATASARAY OLACAK

Korkmadan oynayacaklarını da söyleyen çalıştırıcı, “Burada PSG’nin favori olduğunu söylemek bir kehanet değil ama hiçbir maça çıkmadan kaybetmezsiniz. Burada kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak. Neyimiz varsa, ne kadarımız varsa oynamaya çalışacağız. Herhangi bir korkumuz, kimseden çekincemiz yok. Sonuçta en fazla mağlup olacağız, sonunda ölüm yok. Ben mücadele eden bir Galatasaray istiyorum, mücadeleyi bırakmadan oynayan Galatasaray’ı kaybettiği maçta da çağırıp tebrik eder” diyerek sözlerini tamamladı.

 

LEMINA: DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR

Basın toplantısında yer alan Mario Lemina ise, “Önemli oyuncularımız eksik. Ancak onların yerine de kendisini göstermek isteyen isimler var. Yarın sonucu bekleyip göreceğiz… Ligde hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Sakatlanmadan önceki durumuma ve oyunuma yaklaşıyorum şu anda… Çok zor anlar geçirdim. Galatasaray’ın sayesinde istediğim gibi oynayabiliyorum. Böyle de devam etmek istiyorum. PSG’ye karşı kazanmak için belirli bir taktik olduğunu düşünmüyorum. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Amaçlarımıza ulaşmak istiyorsak çalışmalıyız. Real Madrid ve PSG’nin defansı iyi, çok çalışmamız gerekiyor. PSG’ye karşı en iyi defansı oynamak bizim elimizde. 3 puan için elimizden geleni yapmamız gerekiyor.” dedi.

Okumaya devam et

Popular