Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lı askerin çaresizliği: Eşim böbrek satmak ne kadar diye araştırıyor

Malını, mülkünü her şeyini satarak, hamallık, garsonluk yaparak geçinmeye çalışan KHK’lıların geldiği son nokta ürkütücü: “Eşim böbreğini satmak için araştırma yapıyor, o an yıkıldım”

BOLD- 15 Temmuz sonrası uygulanan Olağanüstü Hal (OHAL) sonrası sosyal ölüme terk edilenlerin sesi haline gelen HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun son paylaşımı mağduriyetlerin geldiği noktayı gözler önüne geldi. OHAL sonrası çıkarılan Kanun Hükmündeki Kararnamelerle (KHK) işlerinden olan ve hapse atılanlar çareyi sosyal medyadan paylaştığı mesajlarla duyurmaya çalışıyor. Gergerlioğlu da, mağdurların sesi olabilmek için bu mesajları kendi sosyal medya hesabından paylaşıyor.

‘O ARAMAYI GÖRDÜM YIKILDIM’

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun en son ankesörlü telefon aranması sonrası mesleğinden atılan bir askerin eşinden gelen mesajı paylaştı. Eşinin 24 yaşında terörist damgası yediğini ve işinden olduğunu anlatan kadın mesajında, ailelerinin de kendilerine yardım etmediğini yazdı. Gergerlioğlu’nun ‘Boşuna mı soykırım diyorum?’ notuyla paylaştığı mesajda genç kadın, eşinin içinde bulunduğu çaresizlik yüzünden böbreğini satma çabasında olduğunu belirtti.

ASKERDİ, İHRAÇ OLDU

Gergerlioğlu’nun paylaştığı mesaj şöyle: “Boşuna mı soykırım diyorum? ‘Ömer bey eşim ihraç oldu, askerdi. 24 yaşında daha gencecik teröristlikle suçlandı. Cevaplamadığı ankesör yüzünden. O kadar çıkmazdayız ki ailelerimizden destek yok. Bugün eşimin Google geçmişinde böbrek satma ne kadar diye arama yaptığını gördüm yıkıldım.”

BEN DE ARAŞTIRDIM, 65 bin TL

Gergerlioğlu’nun mesajına yorum yapan bir KHK mağduru da tek börek fiyatının 65 bin lira olduğunu, kendisinin de araştırdığını söyledi.

“Buraya hapsedildim! Kendimi bitmiş, mahvolmuş hissediyorum. Ailem darmadağın oldu”

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

CHP’li Ağbaba, koronavirüse yakalanan Mehmetçikleri bakana sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Hakkari’de 11 askerin koronavirüse yakalandığı iddiasını Sağlık Bakanı Koca’ya sordu. Ağbaba, iddialar doğruysa aynı bölükte yer alan diğer askerlerin de acilen karantinaya alınması gerektiğini kaydetti.

BOLD – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 200 personelin bulunduğu bir bölükte 11 askerde koronavirüs tespit edildiği” iddiasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

DİĞER ASKERLER ACİLEN TEK KİŞİLİK ODALARA TAŞINMALI

Ağbaba’nın, Twitter adresinden Bakan Koca’yı etiketleyerek dile getirdiği iddiaya göre Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde görev yapan 200 kişilik bölükte 11 askerin koronavirüs testi pozitif çıktı. Askerlerin aynı koğuşlarda yattığını dile getiren Ağbaba, bölükteki askerlerin acilen tek kişilik yurt veya otel odalarına taşınması talebinde bulundu.

Eski milli kaleci Rüştü Reçber’in koronavirüs testi pozitif çıktı

 

Okumaya devam et

Gündem

Eczacı Odası Başkanı’ndan “yoğun bakımlar dolu” iddiası

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, İstanbul’daki kamu hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinin tamamının dolu olduğunu öne sürdü. 4 meslektaşının virüs kaptığını belirten Sarıalioğlu, bunun nedeninin koronavirüs teşhisi konulan hastaların reçete yazılarak eczanelere gönderilmesi olduğunu öne sürdü.

BOLD – İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, İstanbul’daki yoğun bakım ünitelerinin tamamen dolu olduğunu ve yeni teşhis konmuş koronavirüs hastalarının bu hastanelere yatırılamadığını iddia etti.

YENİ TEŞHİS KONANLAR YATIRILAMIYOR

İstanbul’da dört eczacıya koronavirüs teşhisi kondu. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Sarıalioğlu, bunun sebebinin İstanbul’daki kamu hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinin tamamının dolu olması ve koronavirüs teşhisi konulan hastaların reçete yazılarak eczanelere gönderilmesi olduğunu öne sürdü. Sarıalioğlu, “İstanbul’da kamu hastanelerinin yoğun bakım üniteleri tamamen dolu şu anda ve bundan dolayı yeni teşhis konmuş koronavirüs hastalarını bu hastanelere yatıramıyorlar” dedi.

HASTALAR TEK TEK ALINIYOR

Medyascope’de yer alan habere göre; eczacıların önlemlerini kendi kendilerine aldıklarını belirten Sarıalioğlu, “Eczacılar, bizim önerilerimizle sosyal mesafe uygulaması yapıyorlar, maskeyle satış yapıyorlar, kartla alışverişi gerçekleştiriyorlar. Ama bugün geldiğimiz noktada dört eczacımız koronavirüs teşhisiyle yatıyorsa aldığımız tedbirler çok da işe yaramamış. Onun için bu sabah itibarıyla yeni bir tedbir almaya başladık. Hastalarımızı birer birer eczanelere alıyoruz. İstanbul genelinde aldık bu kararı” dedi.

“65 YAŞ ÜSTÜ İNSANLAR DA GELİYOR”

Koronavirüs tedavisinde kullanılan bazı ilaçların da piyasada bulunmadığını söyleyen Sarıalioğlu, tedbirlerin doğru olduğunu ancak kontrollerin yapılmadığını vurguladı. Sarıalioğlu,“Tedbirler doğru ama kontrolü yapılamıyor. Örneğin, ’65 yaş üstü hastalar evlerinden çıkmasın’ dendi ama bu kontrol edilmiyor. Çünkü eczanelerimize gelen hastalarımız var, 70-75 yaşında olan. Yasak olmasına rağmen bir taraftan da işlerini halletmek için alışverişini yapmaya gelen hastalarımız var” dedi.

 

“Bu hafta çok kritik…”

Okumaya devam et

Gündem

Eski milli kaleci Rüştü Reçber’in koronavirüs testi pozitif çıktı

Işıl Reçber, eşi Rüştü Reçber’in koronavirüse yakalandığını açıkladı. Eski milli kalecinin testinin pozitif çıktığını aktaran Reçber, işinin hastaneye yatırıldığını bildirdi.

BOLD – Işıl Reçber, eşinin hastalığını Instagram hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Reçber şunları söyle:

“Sizlerle gerçeği en şeffaf şekilde paylaşırken daha güzel haberler vermek isterdim fakat üzülerek eşim Rüştü’yü Kovid-19 teşhisiyle hastaneye yatırmış bulunuyoruz.Herşey normal ilerlerken birden bire gelişen hızlı semptomlarla biz de olayın şokundayız.Kritik süreçler ve çok zor, Allah benim değerli eşimle beraber tüm hastalara acil şifa kolaylık versin.

Tek ricam şu süreçte insanların biraz daha vicdanlı ve saygılı olabilmeleri.Ailecek yaptırdığımız testlerde benim, kızımın ve oğlumun negatif sadece eşimin pozitif çıkmıştır.

Bu sebeple bizler evde kendisi hastanede ve görüş izni yok.Aslında en zor olanı da bu yanında olamamak.Ama Allah büyük önce ona sonra Türk hekimlerine emanet, inşallah bu da geçecek..Telefonlarım kilitlendi dönüş yapamıyorum üzgünüm tüm sevenlere dostlara sizlere yürekten sevgiler.Dualarınızı eksik etmeyin lütfen bu çok önemli… #sengüçlüsünRR”

Okumaya devam et

Popular