Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Cep Herkülü zirveyi sırtladı… Boxoffice Trükiye

Türkiye’deki sinemalarda bu hafta sonu en çok izlenen filmi “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” oldu.

BOLD– Karlar Ülkesi II’nin liderliği sadece bir hafta sürdü. Gösterime giren sekiz filmden sadece dördünün listeye girebildiği 29 Kasım-1 Aralık hafta sonunda en çok izlenen ilk on film şöyle sıralandı.

10. DOKTOR UYKU

6.085 İzleyici

9. LAST CHRİSTMAS/BİR ŞANS DAHA

6.604 İzleyici

8. KORKUNUN SESİ

7.980 İzleyici

7. MİDWAY

20.362 İzleyici

6. KRAL ŞAKİR: KORSANLAR DİYARI

22.877 İzleyici

5. CHARLIE’NİN MELEKLERİ

43.774 İzleyici

4. 7.KOĞUŞTAKİ MUCİZE

113.375 İzleyici

3. KARLAR ÜLKESİ II

171.797 İzleyici

2. RECEP İVEDİK 6

187.693 İzleyici

1. CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU

254.651 İzleyici

Kültür

Adalet Ağaoğlu Ankara’da son yolcuğuna uğurlandı

Dün hayata veda eden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağaoğlu, Ankara Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

BOLD – Tedavi gördüğü İstanbul Beşiktaş’daki Liv Hospital Hastanesi’nde 91 yaşında hayatını kaybeden yazar Adalet Ağaoğlu, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Ağaoğlu için düzenlenen cenaze törenine eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, AKP Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve sevenleri katıldı. Ağaoğlu için, erkek kardeşinin eşi Serpil Sümer ile yeğeni Fuat Sümer Ankara Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazı sonrası sevenlerinin taziyeleri kabul etti. Ağaoğlu’nun naaşı, Kocatepe Camisi’nde kılınan namazın ardından, Karşıyaka Mezarlığı’na götürüldü.

TÜM SEYAHATLERİNDE BERABERDİK

Acısını dile getiren Serpil Sümer, “Ömrümün yarısı onunla geçti, ablam gibiydi. Bütün seyahatleri beraber yaptık. Çok üzgünüm” dedi. Tören sonrası basına konuşan CHP’li Sezgin Tanrıkulu da Türkiye’nin çok önemli bir değerini kaybettiğimi belirterek, “Biz onun eserleri ile büyüdük. Türkiye’deki toplumsal yaşama da çok katkısı oldu. Bugün yetiştirdiğimiz çok önemli bir yazarı kaybettik. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

Pirzola yerken eli yanmasın diye 100’lük banknot kullandı

 

 

Okumaya devam et

Kültür

Beren Saat, Erdoğan’ın Netflix’i neden hedef aldığını anlayamadı

Siber zorbalıkla mücadelede hukuki yaptırım ve denetimlerin olabileceğini söyleyen ünlü oyuncu, sosyal medya platformu olmayan Netflix’in düzenlemeye dahil edilmesini anlamadığını söyledi.

BOLD – Youtube kanalı Yeniden tv’de yayınlanan’Ayşegül Doğan Soruyor’ adlı programının ilk konuğu olan oyuncu Beren Saat, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinyallerini verdiği sosyal medya düzenlemesine ilişkin fikirlerini açıkladı.

NEFES ALACAK YERİMİZ KALMADI DERKEN

Bütün televizyon kanalların özgürlükten uzaklaştığı bir dönemde Netfix’in oyuncuların imdadına yetiştiğini belirten Saat, ”Tam böyle nefes alacak yerimiz kalmadı dediğimiz anda yepyeni ve daha dünyalı bir sistem girdi ülkeye. Netflix ile lokal hikayelerimizi daha geniş bir coğrafyada anlatabiliriz. Bir sosyal medya platformu olmayan Netflix’in torba yasa gibi o konuşmaya dahil edilmesini anlamadım” dedi.

ÖNCE MECLİSTEKİLER

Hükumetin siber zorbalık vakalarıyla mücadele için yasa tasarısı hazırlamasının anlaşılabilir olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, ”Tabii ki hukuki çözümler, birtakım yaptırımlar ve denetlemeler olabilir ama bence çözüm artık nefret söylemlerini, ötekileştirmeyi hayatımızdan çıkarıp, insanların birbirine karşı öfkesini ve hırsını azaltmak. İnsanlara siber zorbalık yapmayacak bir sakinliği, dinginliği, pozitif eleştirmeyi öğretmek lazım. Bu örnek teşkil eden her figür için gereklidir. Bunu sadece liderler bazında söylemiyorum ama önce onlar, önce mecliste yumruklar atılmasın, düşünerek konuşalım” diye konuştu

KİTLESEL ÖFKENİN TEDAVİSİ

Bir paylaşımı nedeniyle sosyal medyada vatan haini ve terörist ilan edildiğini belirten Saat, “O dönem çok incindiğim, zorlandığım bir zaman dilimiydi. Bu nefreti eğitmek, kitlesel düzeydeki öfkeyi yavaş yavaş iyileştirmek gerekir” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş AKP’li yönetimin 1,5 liralık fidanı 15 liraya aldığını açıklayınca ortalık karıştı

Okumaya devam et

Kültür

Stephen King’in son kitabından 4 ayrı uyarlama yapılacak

Korku gerilim türünün tartışmasız en popüler ismi Stephen King’in geçen yıl yayınladığı “If it Bleeds” isimli kitabı 3 film ve bir dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

BOLD– “If it Bleeds” birçok King hayranının romanlardan daha çok sevdiği 4 kısa hikayeden oluşuyor. 2020 Nisan ayında yayınlanan kitaba yapımcıların ilgi göstermesi uzun sürmedi ve dört hikaye de kısa sürede film ve dizi projesine dönüştü.

HOLLYWOOD KING’DEN VAZGEÇEMİYOR

Stephen King’in eserlerinden uyarlanan The Castle Rock, Mr. Mercedes ve The Outsider dizileri halihazırda devam etmekte. Yakın zamanda yeniden çevrimi yapılan “It” ve The Shining‘in 39 yıl sonra gelen devam filmi Dr. Sleep filmleri beyaz perdede iyi iş yaptı. Öyle görünüyor ki 72 yaşındaki ünlü yazar Hollywood için hala önemli bir kaynak.

King’in son eserinin neredeyse yayınlanır yayınlanmaz yapımcıların ilgi odağı olması da bunun göstergesi. If it Bleeds adını taşıyan dört kısa hikayeyi dört farklı yapımla izleyeceğiz.

1- Mr HARRIGAN’S PHONE

Ryan Murphy ve Blumhouse ortaklığıyla Netflix için çekilecek film, ölülerle telefonda konuşabilen Craig’in hikayesini anlatıyor.

2- THE LIFE OF CHUCK

Chuck Krantz karakterinin sıra dışı hayatını sondan başa doğru anlatan hikaye, sürrealist tarzıyla ilginç bir yapım olmaya aday.

3- RAT

Ben Stiller’ın yazıp yöneteceği film, üretim sancıları çeken bir yazarın şeytanla anlaşmasını anlatan hikayeyi Ben Stiller senaryoya dönüştürecek ve yönetecek.

4- IF IT BLEEDS

Kitaba adını veren öykü, Mr Mercedes kitaplarından ve dizisinden tanıdığımız Holly Gibney karakterinin etrafında dönüyor. HBO söz konusu hikayeyi yine Stephen King romanından uyarlanan The Outsider’ın ikinci sezonunda kullanmayı düşünüyor.

Okumaya devam et

Popular