Gündem

Doğa Kolejinden açıklama: ‘Geciken ödemeler yapılacak’

Öğretmenlerinin maaşlarını aylar ödemediği gerekçesiyle öğrenci velileri tarafından İstanbul, İzmir ve Ankara’da protesto edilen Doğa Kolejinden ‘geciken ödemeler yapılacak’ açıklaması geldi.

BOLD- Doğa Kolejinde sular durulmuyor. Aylardır maaşlarını alamayan öğretmenler geçen hafta dersleri boykot etme kararı almıştı. Öğretmenlerinin maaşları ödenmemesine tepki gösteren veliler de İzmir ve Ankara şubeleri ile İstanbul Ataşehir’deki genel merkez binası önünde okul yönetimini protesto etti.

ÖĞRETMENLER VE VELİLERDEN SÜRE İSTENDİ

Ses getiren eylemlerin ardından Doğa Kolejinden açıklama geldi. Okulun satış işlemlerinin sürdüğünün belirtildiği açıklamada öğretmen ve velilerden süre istendi. Doğa Koleji, alıcı kurumla yapılan görüşmelerin devam ettiği ve devir işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından çalışanların geciken ödemelerinin yapılacağını duyurdu.

DEVİR GÖRÜŞMELERİNDE SÜREÇ UZADI

Doğa Koleji’nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyulduğu belirtildi. Açıklamada, öğrencilerin, velilerin ve çalışanların gösterdiği destek, anlayış ve dayanışmaya teşekkür edilerek, “Alıcı kurumla görüşmeler halen devam etmektedir. Takdir edersiniz ki yapımızın büyüklüğü, devir görüşmelerine ilişkin süreci uzatmıştır. Devrin gerçekleşmesiyle birlikte, öncelikle çalışanlarımızın geciken ödemeleri yapılacaktır. Okullarımızdaki eğitim ve öğretim faaliyetleri kesintisiz olarak devam etmektedir.” denildi.

Bir skandal daha: Belediye Başkan Yardımcısı, kapısını açmayan şoförü kovdu

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version