Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Adalet Bakanı özel sohbette “Bu mağduriyetleri biliyorum ama konuşursam fetöcü derler” demiş

Avukat Kemal Uçar, Adalet Bakanı’nın söylediği sözleri paylaştı. Bakan başını iki elinin arasına alıp, “Bunları anlatırsam bana fetöcü derler” demiş.

BOLD- Avukat Kemal Uçar, yeni açtığı Youtube kanalında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’le ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Uçar, AKP’de siyaset de yapmış bir tanıdığının Adalet Bakanını Gül’e gittiğini ve yaşanan hukuksuzları anlattığını söyledi.

Uçar, büyüğüm diye hitap ettiği eski AKP’li isim ile Gül arasında yaşananları şöyle aktardı: Benim çok sevdiğim bir abim Abdülhamit Gül’e gidiyor. Bir büyüğüm. Eskiden de AK Parti’de siyaset yapmış birisi. Ve bazı hukuksuzlukları anlatmak istiyor. Hukuksuzlukları da söylüyor kendisine. Daha önce de birebir tanıştıkları için. Abdülhamit Gül aynen şu ifadeyi kullanıyor ve şu benzetmeyi de yaptı bana bu bahsettiğim abi. ‘Kemal ne yaptı biliyor musun dedi. Başını iki elinin arasın alıp ‘Ya abi ben seni anlıyorum ama bu mağduriyetleri söylersem bana da fetöcü derler’.

Türkiye’deki hukuk ve adalet sisteminin ulaştığı boyuta dikkat çeken Kemal Uçar, “Düşünebiliyor musunuz bir Adalet Bakanından bahsediyoruz. Konuşursam bana da fetöcü derler diye korkuyor ve o Adalet Bakanlığı maalesef ki örnek veriyorum, Mehmet Alkan’ın ruhsatını iptal ediyor, Levent Mazılıgüney’in avukatlık yapmasını engellemeye çalışıyor.” dedi.

BAKIRKÖY’ÜN ADI ‘KAPALI KADIN CEZAEVİ’ OLSUN

Cezaevlerinin örtülü kadınlarla doldurulduğunu da gündeme getiren Uçar, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinin isminin değiştirilmesini de önerdi:

“Bir de ne oldu başörtüsü sorunu… Merve Kavakçı başladı, Merve Kavakçı bitti. Arkadaşım bir kişiden örnek veriyorsunuz. Ben cezaevinde bulunan on binlerce başörtülü bacılarını söylüyorum sana. Bu başörtülü bacılarımız cezaevlerinde sürünüyorlar. Neymiş efendim eskiden devlet dairelerine giremiyorlarmış. Benim Harbiyeli kız öğrencilerim okuyamıyor. Cezaevindeki birçok şu anda okuyamıyor. Özellikle fetö tutukluysanız zaten yandınız. Kamusal alandan çıkamıyorlar, cezaevlerinden çıkamıyorlar. Bu konuyu konuşmayacak mıyız? Hatta şöyle bir espiri yapıyorum ben. Örnek veriyorum; Bakırköy’deki cezaevi Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu diye geçiyor. Bu ismi değiştirmek gerektiğine inanıyorum. ‘Kapalı Kadın, Ceza İnfaz Kurumu’ diye. Çünkü gerçekten de kapalı insan sayısı orada o kadar fazla ki… Bu operasyonları, soruşturmaları, kovuşturmaları başka bir iktidar yapsaydı örnek veriyorum CHP yapsaydı, şimdiye 50 kere kafir ilan edilmişti. Fakat Ak Parti iktidarı yapınca şöyle bir sineye çekiyoruz. Burada da hata yapıyoruz diye düşünüyorum.”

Gündem

Erdoğan, 16 üniversiteye rektör ataması yaptı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 16 üniversiteye rektör ataması yaptı. 16 üniversiteye rektör atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 üniversiteye rektör ataması yaptığı bildirildi. Karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

AKP’Lİ ESKİ VEKİL DE ATANDI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre 16 üniversiteye rektör ataması gerçekleştirildi. Ankara Üniversitesi’ne AKP’li eski vekil Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Akdeniz Üniversitesi’ne Prof. Dr. Özlenen Özkan, İTÜ’ye Prof. Dr. İsmail Koyuncu, ODTÜ’ye Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök atandı. İşte rektör atanan üniversitelerin listesi şu şekilde:

ÇOMAKLI YENİDEN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NE ATANDI

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz oldu.

Bakan Koca’dan endişelendiren açıklama: Hasta sayısındaki yükseliş süreklilik kazandı

Okumaya devam et

Gündem

Bakan Koca’dan endişelendiren açıklama: Hasta sayısındaki yükseliş süreklilik kazandı

Koronavirüs salgını yüzünden bugün 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hasta sayısındaki yükselişin süreklilik kazanmaya başladığını söyledi.

BOLD- Koronavirüs salgınına ilişkin güncel verileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 21 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam ölü sayısının da 5 bin 912’ye ulaştığını açıkladı. hasta sayısındaki yükselişin süreklilik kazandığını söylen Koca, ağır Hasta sayısındaysa 15 artış olduğunu belirtti.

SAĞLIK ORDUMUZA DESTEK OLUN

Koca sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı, “Hasta sayımızdaki yükseliş süreklilik kazanmaya başladı. Ağır Hasta sayımızdaysa 15 artış var. 5.807 filyasyon ekibimiz temaslı taraması yapıyor. 6-13 Ağustos arasında yapılan temaslı taraması sayısı 349.003. Sağlık ordumuza, kurallara uyarak destek olun.”

CHP’li Emir: Sağlık ekipleri Ankara’da evlere yetişemiyor, koronavirüslüler bizi arıyor

Okumaya devam et

Gündem

Üniversiteler en erken 1 Ekim’den sonra açılacak

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, üniversitelerden kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılmasının yanı sıra, akademik takvimin 1 Ekim sonrasına göre ayarlanmasının istendiği belirtildi.

BOLD- Koronavirüs salgını nedeniyle Yükseköğrenim Kurulu (YÖK) da bşr dizi tedbir aldı. Kurul, üniversitelerden eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedi.

KAMPÜSTE HAREKETLİLİĞİN AZALTILMASI

YÖK’den yapılan açıklamada, kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılmasının önemine dikkat çekilerek karar alma süreçlerinde üniversitelere geniş imkan tanındığı bildirildi.

Ayrıca açıklamada salgının gelişimine göre bölgesel ve yerel tedbirlerin yanı sıra fakülte ve program bazında da, ayrı ayrı düzenleme yapılabileceği bildirildi.

KARMA MODELİMİZ HAYIRLI OLSUN

YÖK Başkanı Yekta Saraç da, sosyal medya hesabından söz konusu düzenleme ile ilgili, ”Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek. Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesile ile getirdiğimiz karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Sürecin Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıkların tedbir ve yönlendirmeleri çerçevesinde sürdürüleceğinin altı çizilen açıklamada, “Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığı karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husustur” denildi.

107 bin aday başvurdu 2.579 kişi yerleştirildi

Okumaya devam et

Popular