Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“Katillerin ve tecavüzcülerin sokağa salındığı bir dönemde tahliye talep etmiyorum!”

2016 Kasım ayında tutuklanan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, yaşanan kadın cinayetlerine şu sözleriyle tepki gösterdi, “Katillerin ve tecavüzcülerin sokağa salındığı bir dönemde tahliye talep etmiyorum!” dedi.

BOLD-Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 20 Eylül 2019 tarihinde 6-8 Ekim Kobanê olayları gerekçesiyle başlattığı soruşturma kapsamında Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında tutuklama kararı verilmişti. Demirtaş ve Yüksekdağ’ın aylık tutukluluk değerlendirme duruşması yapıldı.

KATİLLERİN, TECAVÜZCÜLERİN SOKAĞA SALINDIĞI BİR DÖNEM!

Ankara 4. Sulh Ceza Hâkimliği’nde görülen duruşmaya SEGBİS ile katılan Selahattin Demirtaş, savunmasında “Bunları tarihe not düşmek için SEGBİS’e çıkmayı kabul ettim. Benim hakkımda tutuklamam kararını hâkimler vermedi, hâkimler kaldırmayacaktır. Katillerin ve tecavüzcülerin sokağa salındığı bir dönemde ben tahliye talep etmiyorum” dedi.

6-8 Ekim olaylarına ilişkin davada eski HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Demirtaş SEGBİS ile savunmalarını verdi. Yüksekdağ daha önceki beyanlarını tekrarlayarak tahliyesini istedi. Sulh Ceza Hakimliği ise tutukluluklarının devamına karar verdi.

Demirtaş, “Ben şu anda iktidarın açık talimatları ve yönlendirmeleri nedeniyle cezaevinde tutulan bir siyasi rehineyim. Benimle ve arkadaşlarımla ilgili yürütülen yargı adı altındaki faaliyetlerin hiçbiri hukuki ve kanuni değildir. Bize karşı siyaset eliyle ve yargı aracılığıyla aleni bir kumpas kurulmuştur. Bu tutuklama kararı da kumpasın bir devamıdır” diye konuştu.

“KUMPAS KURANLARIN YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEĞİNDEN KUŞKU DUYMUYORUM”

20 yıldır hukukçu olduğunu ve 12 yıl da TBMM üyeliği yaptığını hatırlatan Demirtaş, Türkiye’nin çok da uzak olmayan gelecekte hukukun üstünlüğü ve demokrasiyi sağlayacağına inancının var olduğunu söyledi. Demirtaş, sözlerine “Bize bu kumpasları kuranların bağımsız yargı önünde hesap vereceğinden kuşku duymuyorum. Yürütme gücünün Anayasa’ya aykırı şekilde pervasızca kullanılması nedeniyle hakkımızda açılmış soruşturmalar birer kumpas belgesi olarak ileride yargı konusu olacaktır” ifadesiyle devam etti.

Demirtaş savunmasının devamında şunları söyledi:

“Ben sadece bunları tarihe not düşmek için SEGBİS’e çıkmayı kabul ettim. Benim hakkımda tutuklamam kararını hakimler vermedi, hâkimler kaldırmayacaktır. Ancak ben bu ülkede her zaman hukuka inanan hâkimlerin var olduğuna hem inandım, hem tanık oldum. Burada o günlerin yani hukukun üstünlüğünün hâkim olacağı zamanları sabırla bekliyor ve mücadelemi sürdürüyorum. Hukukun ayaklar altına alındığı seçilmişlerin cezaevine atıldığı, katillerin ve tecavüzcülerin sokağa salındığı bir dönemde ben tahliye talep etmiyorum. Diyeceklerim bundan ibaret”

“Duruşmadan önce savcılara, kim tutuklu kalacak diye SMS’le talimat veriliyor”

Politika

Bahçeli, çağrıda bulunmuştu! HDP kongresine soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin 4.Olağan Kongresi hakkında soruşturma başlattı.

BOLD-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de partisinin grup toplantısında HDP Ankara’da düzenlediği 4. Olağan Kongresi ile ilgili savcılara soruşturma başlatmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

Bahçeli’nin bu çağrısının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kongrede Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının kullanıldığı slaytın gösterilmesi üzerine soruşturma başlattığını açıkladı. Slayt gösterisini hazırladıkları tespit edilen 15 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği ve 14’ünün gözaltına alındığı bildirildi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “Cumhuriyet savcıları HDP’nin bölücü kongresi hakkında mutlaka cezai tatbikata başlamalı gecikmeksizin soruşturma açmalıdır. Türkiye muz cumhuriyeti değildir, çadır devleti değildir. Hepsi aynı alçak karanlık yolun yolcularıdır. Bunlara karşı Cumhur İttifakı da Türk milletinin anıtlaşmış iradesidir” demişti.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Libya’ya çocuklarını gönder

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a “Yolsuzluk, KHK, Bylock, Kavala, damat” eleştirisi!

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

BOLD-Davutoğlu, yolsuzluk, KHK, Bylock, ekonomi, Rusya ve ABD’yle ilişkiler ve Gezi Davası’nda beraat eden Osman Kavala’ya 15 Temmuz’dan tutuklama verilmesini değerlendirdi. Ve Türkiye’nin iyi yönetilmediğini söyledi. Uzun tutuklulukların “kul hakkı” olduğunu vurgulayan Davutoğlu, yargılamaların adil yapılmadığını ifade etti.

Okumaya devam et

Politika

Fatih Portakal’dan Erdoğan tepkisi: Kendi sözünü hatırlattık ona da yalan dendi

FOX TV muhabirini, Libya şehitleri konusunda kendi sözlerini hatırlattığı için azarlayan Erdoğan’a cevap veren Fatih Portakal “Kim yalan söylüyor” diye sordu.

BOLD- Azerbaycan ziyareti öncesi Esenboğa’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile FOX muhabirinin diyaloğu günün en çok konuşulan siyasi haberi oldu. Erdoğan, “Libya’da ‘birkaç tane şehit var’ ifadeniz çok tartışıldı” diyen FOX muhabirine “FOX önce ciddi bir medya mensubu olsun. Bunu bir defa öğrenmeniz lazım, yalan haber üretmeyi bırakın” diyerek tepki göstermişti.

“SİZCE KİM YALAN KONUŞUYOR?”

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Erdoğan’ın kanalı suçlayan sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Portakal yaptığı paylaşımda, “Şehir hastanesinde vatandaş çilekeş dedik yalan dediler, Elazığ’da yardim tam anlamıyla dağıtılamıyor dedik yalan dediler,SGK tedbir raporu hazırladı dedik yine yalan dediler. Erdoğan’na içinde tane geçen kendi sözünü hatırlattık ona da yalan dendi. Sizce kim yalan konuşuyor?” diye sordu. Portakal’ın paylaşımına dakikalar içerisinde binlerce beğeni ve yüzlerce yorum yağdı.

Erdoğan’ın konuşmasında yok yok: Şaşkınlık, karşı saldırı, itiraf, öfke…

 

Okumaya devam et

Popular