Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Toyota’dan eski arabalarına not saklayan küçük kıza jest

Twitter’da bir kullanıcının araba satışından sonra Toyota’dan gelen yazıyı paylaştığı fotoğraflar gündem oldu.

BOLD Demirci ailesi yıllardır kullandıkları Toyota Corolla model arabalarını sattı. Buraya kadar her şey normal bir araç satışıydı. Fakat bir süre sonra Toyota’dan gelen bir not ve hediye aileyi hem şaşırttı hem gülümsetti.

KÜÇÜK KIZDAN GÜLÜMSETEN NOT

Toyota’dan gelen ve aileyi şaşırtan jestin sebebi evin 9 yaşındaki kızının sattıkları arabanın dikiz aynasına sıkıştırdığı bir nottu. Belli ki arabayı çok seven küçük kız, arabanın yeni sahibine şöyle bir not bırakmış: “Merhaba, biz bu arabanın eski sahibİyiz. Unutmadan kızın varsa selam söyle. Eski arabamıza iyi davran. Arabanın bizim üstümüzde bir sürü anısı var. Ad söylemeyeceğim, Toyota Corolla’ya iyi bak.”

TOYOTA: TEBESSÜMLE OKUDUK

Küçük kızın yazdığı not aracın yeni sahibi Toyota servisine gidince ortaya çıktı. Notu “tebessümle okuduklarını” belirten Toyota yetkilileri küçük kıza bir jest yapmak istedi. Bir teşekkür notuyla birlikte Toyota Corolla maketi gönderilerek markanın güzel anılarla hatırlanması temennisinde bulunuldu.

Okumaya devam et
Reklamlar

Ekonomi

Yolsuzluk Algı Endeksi açıklandı: Tek adam rejimi Türkiye’yi dibe çekiyor

Uluslararası Şeffaflık Derneği, Türkiye’nin son 6 yılda, Yolsuzluk Algı Endeksi’ndeki yaşadığı trajik düşüşü tek adam rejimi ve yargı bağımsızlığının yitirilmesine bağladı.

BOLD – Uluslararası Şeffaflık Derneğinin (Transparency International) hazırladığı, 2019 Yolsuzluk Algı Endeksi açıklandı. Buna göre, Türkiye, 39 puanla 180 ülke arasında 91. sırada yer aldı.

 

EN ÇOK PUAN KAYBEDEN 3. ÜLKE

Geçen yıla oranla, 2 puan kaybederek 13 sıra gerileyen Türkiye, 2013-2019 yıllarında en çok düşüş yaşayan 3 ülkeden biri. Son 6 yılda dilimde, en çok puan kaybeden ülkeler sırasıyla, Saint Lucia (-16) Türkiye (-11) ve Macaristan (-10) oldu. Endekse göre birinciliği 87 puanla Danimarka ve Yeni Zelanda paylaşırken onları Finlandiya ve Singapur takip ediyor. Yolsuzluk algı endeksinde son sıralarda, sırasıyla Venezuela (16), Yemen (15), Suriye (13), Güney Sudan (12) ve Somali (9) bulunuyor.

TÜRKİYE AB SONUNCUSU

Araştırmaya göre; Türkiye, Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülke ile karşılaştırıldığında en son sırada yer alıyor. Türkiye ile üye diğer ülkeler arasındaki puan farkı da her geçen yıl daha da açılıyor.

LİDERLİKTEN BEŞİNCİLİĞE GERİLEDİ

Endekste, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) üyesi 36 ülke arasında sondan ikinci sırada bulunan Türkiye, G20 ülkeleri arasında ise sondan dördüncü sırada yer aldı. Türkiye, 2013 yılında, endekste en üst sırada bulunduğu, Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkeler grubunda 5. sıraya geriledi.

SEBEBİ TEK ADAM REJİMİ

Uluslararası Şeffaflık Derneği, Türkiye’nin tüm endekslerde yaşadığı trajik düşüşü şöyle açıkladı; ”Türkiye’nin Yolsuzluk Algı Endeksi’ndeki bu hızlı düşüşünün temel nedenleri arasında gücün, otoriter rejimlere benzer bir yoğunluk ile yürütme erkinde ve tek elde toplanması, yargı bağımsızlığı ve hukuk devleti ilkelerine yönelik ihlaller, kamu kurumlarının, özellikle de denetleyici ve düzenleyici kurumların etkisini ve işlevini yitirmesi, Meclis’in denetleme ve hesap sorma gücünü kaybetmiş olması bulunmaktadır. Politika geliştirme ve karar alma süreçleri gitgide daralan çevreler içinde yürütülmekte, katılımcılık ve halkın kararları etkileme gücü gittikçe azalmaktadır.

Türkiye, demokrasi endeksinde 167. ülke arasında 110. sırada yer aldı

Okumaya devam et

Genel

Ahmet Kaya hariç şarkıcıya çatal bıçak fırlatmak suç

Ahmet Kaya’ya linç edildiği gece çatal bıçak fırlatanlar yargılanmadı bile ancak İstanbul’da bir türkü barda kıskançlıktan atılan çatal bıçak yargılama konusu oldu.

BOLD – Çağlayan’daki bir türküevine şarkıcı olmak amacıyla giden Yeter K’ya sahnede şarkı söyleyeceği sırada çatal kaşık fırlatan Salise S. hakkında iddianame düzenlendi. Salise S.’nin “Kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 1 yıldan 5 yıla kadar hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Uzlaştırma Bürosu’nca hazırlanan iddianameye göre, müşteki Yeter K. Çağlayan’daki bir türküevinde ses sanatçısı olmak için gitti. Sahnede şarkı söyleyeceği esnada şüpheli Salise S., müşteki Yeter K’ya çatal, kaşık fırlattı. Çatal ve kaşıklar müşteki Yeter K’ya isabet etmedi. Ancak şüpheli Salise S. bununla yetinmeyip müştekiye sosyal medya hesaplarından ve Whatsapp’tan hakaret ve tehditte bulundu. Bunun üzerine Yeter K., savcılığa şikayette bulundu.

Şüpheli Salise S. savcılıkça alınan ifadesinde, müştekinin 16 yıldır birlikte yaşadığı sevgilisiyle yaşamaya başladığını, türküevinde erkek arkadaşıyla müştekiyi birlikte görünce sinirlenerek çatal, kaşık fırlattığını söyledi. Şüpheli Salise S. hakaret ve tehdit içerikli mesajları da doğruladı. Dosyanın Uzlaştırma Savcılığına gönderildiği, ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine iddianame düzenlendiği belirtildi. Şüpheli Salise S.’nin “Kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 1 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame kabul edilirse, dava asliye ceza mahkemesinde görülecek.

Okumaya devam et

Genel

Bariyere çarpan 14 yaşındaki sürücünün bacağı koptu

Kadıköy E5 karayolu üzerinde, kaza yapan aracın 14 yaşındaki sürücüsünün bacağına bariyer saplandı. İtfaiyenin uzun uğraşlarıyla araçtan çıkarılan genç, sağ bacağını kaybetti.

BOLD – Kadıköy, Kozyatağı E5 karayolu üzerinde, saat 05.00 sıralarında meydana gelen feci kazada, iddiaya göre, 34 DG 6309 plakalı aracı kullanan 14 yaşındaki E.Ü. Kadıköy istikametine ilerlerken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Savrulan araç , önce yol kenarındaki bariyerlere çarptı.

Araç daha sonra yol kenanrındaki köprü ayağına çarparak durdu. Bacağına bariyet saplanan E.Ü kazada ağır yaralandı. İhbar üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

KURTARMA 45 DAKİKA SÜRDÜ

Sağlık ekipleri, bariyerin ok gibi saplandığı otomobilin içerisine sıkışan E.Ü.’ye aracın içerisinde müdahale ederken bir yandan da itfaiye ekipleri kurtarma çalışması başlattı. Ekiplerin 45 dakika süren çalışmasının ardından sıkıştığı yerden kurtarılan E.Ü. ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 14 yaşındaki ehliyetsiz sürücü E.Ü’nün sağ bacağını kaybettiği öğrenildi.

KAZA İLE İLGİLİ SORUŞTURMA

Kazayı haber alarak olay yerine gelen gencin anne ve babası sinir krizi geçirdi. Acılı anne ve babayı yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Okumaya devam et

Popular