Bizimle iletişime geçiniz

Müzik

Tayyip Erdoğan, Demet Akalın’ın eski eşinin telefonundaki tavla oyununu silmiş

Şarkıcı Demet Akalın, boşandığı eşi Okan Kurt ve popçu Hande Yener’in AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la buluşmalarına Akalın’ın sözleri damga vurdu.

BOLD – Şarkıcı Demet Akalın, son albümü Ateş’in tanıtımıyla ilgili magazin basınıyla sohbet etti. Akalın burada meslektaşı Hande Yener ve boşandığı eşi Okan Kurt ile iki gün önce Erdoğan’a yaptıkları ziyaretle ilgili konuştu.

Sözcü’nün haberine göre Okan Kurt’un yanlarında bulunma sebebiyle ilgili açıklamada bulunan popçu, “Okan’ı Cumhurbaşkanımıza şikayet ettim, telefonda sürekli tavla oynuyor dedim. Sağ olsun Cumhurbaşkanı hemen sildirdi telefondan, artık benimle ilgilensin. Sadece kızıyla ilgileniyor” dedi.

Erdoğan’ın kendisinin dobra biri olduğunu belirttiğini de anlatan Akalın “Cumhurbaşkanımız bana sen çok dobra birisin dedi. Bunu bu makamdan duymaktan çok mutlu oldum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmasını anlatan Akalın, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan ben randevu talep ettim, 1,5 ay sonra bir araya gelebildik. Giderken Hande ile konuştum ve beni de çağır dedi. Ofiste 1,5 saat kaldık ve kadına şiddet, hayvana şiddet gibi konuları kapsayan bir yasa geleceğini söyledi. Bizde üstümüze ne düşüyorsa yapacağımızı söyledik” dedi.

MİLANO’DAN ALIŞVERİŞ YAPARIM, ANCAK ARABAMI YERLİ MALI ALIRIM

Yerli otomobil hakkında da konuştuğunu belirten Akalın, “Yerli otomobil hakkında konuştuk, hemen sipariş vereceğimizi söyledik. Ben her zaman milliyetçiyim, Milano’dan alışveriş yaparım, ancak arabamı yerli malı alırım. ‘Made in Türkiye’ diyoruz, hayırlı olsun” dedi. Cumhurbaşkanı ile konuşmalarının detaylarını paylaşan popçu, “Köpek katliamları, şiddet gören kadınların şikayet etmemesi gibi konuları konuştuk. Cumhurbaşkanımız’da bu konuları sık sık takip ettiğini, gerekli yerleri hemen aradığını belirtti. Yasanın gelmesine çok sevindik, özel bir proje yapmayacağız, ancak elimizden geldiği kadar destek vereceğiz” dedi.

Kıvanç Tatlıtuğ Atatürk rolünü neden kabul etmedi

Kültür

Kanseri atlatan Nilüfer domuz gribine yakalandı

Bir süre kanser tedavisi gören ve sağlığına kavuşan şarkıcı Nilüfer’e, soğuk algınlığı şikayeti ile gittiği hastanede domuz gribi teşhisi konuldu.

BOLD- Pop müziğinin önde gelen isimlerinden, ünlü şarkıcı Nilüfer’in 1 haftadır özel bir hastanede domuz gribi tedavisi gördüğü ortaya çıktı. Bir süre önce meme kanseri yenen Nilüfer, bir hafta önce, tedavi olduğu aynı hastaneye, bu sefer de soğuk algınlığı şikayeti ile gitti. Yapılan tetkikler sonrası ünlü şarkıcıya domuz gribi teşhisi konuldu. Ünlü şarkıcının hemen tedavisine başlandı.

Nilüfer, kanser tedavisi sonrası zayıflayan bağışıklık sistemi yüzünden, domuz gribi tedavisi için hastanede gözetim altında tutuluyor.

Görev süresi dolan YSK Başkanı Sadi Güven: “Türkiye’nin yarısını bana düşman ettiler”

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü rapçi Şehinşah’a kadına şiddet suçlaması

Eşi rapçi Şehinşah ile ayrılık kararı aldıklarını açıklayan Ceyda Yılmazer, ünlü rapçinin arkadaşlarıyla birlikte evine gelerek kendisini darp ettiğini ileri sürdü.

BOLD- Şehinşah maslahlı Rapçi Ufuk Yıkılmaz, eşi Ceyda Yılmazer tarafından şiddet uygulamakla suçlandı. İddiaya göre, bir süre önce ayrılık kararı alan çift, geçtiğimiz aylarda çocukları için yeniden bir araya geldi. Buluşma sonrası Yılmazer, sosyal medya hesabından eski eşi Ufuk Yıkılmaz tarafından şiddete maruz kaldığını iddia etti.

BOŞANMA DAVASI AÇTIM

Yılmazer, yayımladığı notta, Şehinşah’ın arkadaşları ile birlikte evine zorla girerek darp girişiminde bulunduğunu öne sürdü. Darp raporunun olduğunu söyleyen Yılmazer, paylaşımında, “Her şey elimde ispatlı yazışmalar var, artı darp raporları. Ben yasal yollara başvurdum ve boşanma davasını açtım.” dedi.

Şehinşah’ın saldırgan tavırları yüzünden daha önce 6 ay uzaklaştırma aldığını söyleyen Yılmazer, ünlü rapçinin arkadaşları hakkında da, evine zorla girmeye çalıştıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

İşte Yılmazer’in o paylaşımı:

Keldani çiftten hala haber yok

Okumaya devam et

Kültür

‘Aşk-ı Memnu’nun Hilmi’si Recep Aktuğ hayatını kaybetti

Bir süredir hastanede KOAH tedavisi gören, Türk televizyon tarihine damga vuran Aşkı Memnu dizisinde Hilmi karakterini canlandıran, usta oyuncu Mehmet Recep Aktuğ hayatını kaybetti.

BOLD- Usta oyuncu Mehmet Recep Aktuğ KOAH sebebi ile geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılmıştı. Yaklaşık bir yıldır tedavisi süren Aktuğ’dan kötü haber geldi. Ölüm haberini, ailesi Recep Aktuğ’un sosyal medya hesabından duyurdu. Aktuğ’un ölüm haberini kendisi gibi oyuncu olan kızı Zeynep Aktuğ yaptı. Zeynep Aktuğ babasının sosyal medya hesabından şu notu paylaştı, “Recep Aktuğ vefat etmiştir….Tüm sevenlerinin başı sağ olsun….” Recep Aktuğ, Türk televizyon tarihine damga vuran Aşkı Memnu dizisinde Hilmi karakterini canlandırmıştı.

RECEP AKTUĞ KİMDİR
Mehmet Recep Aktuğ, 13 mayıs 1954 de İzmir Çeşme’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini İzmir’de tamamlayan Aktuğ, 1973 yılında liseye devam ederken Anadolu pop tarzında müzik yaptığı “Gelenek” adlı bir müzik grubu vardı. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Şişli siyasal bilgiler yüksek okulunda okurken “Grup Stüdyo” adlı bir gruba katıldı. Siyasal Bilgiler’de dört sene okuduktan sonra TM Devlet Konservatuarına kaydoldu. Eğitimi süresince pazarlamacılık, grafikerlik gibi işlerde ve Hafta Sonu Gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başladı.

MÜZİSYEN KİMLİĞİYLE ÖNE ÇIKIYOR
Recep Aktuğ, bazı arkadaşları ile birlikte “Arı Yapım” adlı bir şirket kurdu. Sezen Aksu şirketin ilk sanatçısıydı. İlk plak da ‘Kaybolan Yıllar’dı. Bu çalışmayı Türkiye’de olay haline gelen “Disko Fasıl” takip etti. Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga’yı kurdu. Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile Sheraton otelinde yaptı. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı.

EUROVİSİON İLE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ
1979 yılında Cantekin ile Eurovision’a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı ve askere gitti. Askerden döndüğünde ilk işi, en son bıraktığı sahneye Bebek Belediye Gazinosu’na sevgili Sezer Güvenirgil ile birlikte çıkmak oldu. Bu çalışma sonrası oteller donemi başladı. 1983 yılında Etap Marmara Oteli Merhaba Barında çalışmaya başladı. Aynı yıl 1983 yılında Buğra Uğur’un bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi olarak Çetin Alp ile Almanya’da Türkiye’yi temsil etti.

Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ; bir çok reklam filminde ve dizide de rol aldı.

Recep Aktuğ’nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış Alışma Bana ve Siyah Gül adlı iki müzik albümü de bulunmakta.

Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirildi. Bu arada birçok reklam filmi ve dizide de oynadı. Koçbank’ın “pusula” reklamı, “Kurtlar Vadisi” dizisi konsolos Ender Bey karakteri ve “Aşk-ı memnu” adlı dizide Hilmi karakteri bunlardan bazıları.

1984 yılında Devlet Tiyatrosunda Faik Ertener’in sahneye koyduğu çocuk oyunlarında besteci ve müzisyen olarak çalıştı.
1985 yılında bir kızı oldu.Aynı sene Feza Tok ile bir Eurovision çalışması yaptı.
1986 Yılında Bağdat Caddesi Cafe Opera da iki sezon üst üste müzik yaptı.
1988 yılında Divan Oteli Kehribar Bar’ın açılışını yaptı.
1989 da Büyük Ada Değirmen’de çalıştı.Bu arada ilk kaset çalışması başladı.
1990 da Ankara Merit Altınel Otel’de çalıştı.
1991 yılında Marmaris Grand Azur Oteli-La Perla ve bir gece kulübünde aynı anda çalıştı.
1992 yılında Kuruçeşme Taka Bar’da,Bebek Feliçita Bar’da işletmecilik yaptı.
1993 yılında Bebek Tonoz’da çalıştı.
1994 yılında tekrar Ankara Merit Altınel Otel’e döndü.
1995-1996 yılında ise bu kez İstanbul Merit Altınel Otel’deydi.
1997-98 yılları Caddebostan Balıkadamlar Klübü’nde çalıştı.
1999 yılında Büyük Klüp’e geçti.
2000 yılında yine Büyük Klüp devam etti. 2000 yılının son aylarında Merit Mersin Oteli’nde çalıştı.
2001-2002 yıllarında İstanbul’da The Plaza
Otel,The President Otel ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde çalıştı.
2004-2005 yılında ise tekrar Büyük Klüp’te çalışmaya başladı.
2005 – 2010 yıllarında Büyük Klüp’te ve çeşitli otellerde çalışmaya devam etti.
2009 yazında “ALIŞMA BANA” isimli albümünü piyasaya çıkaran sanatçı Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 2010 Şubat ayında albümünün her şarkıya ayrı klip çekilmiş DVD versiyonunu hazırladı ve dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Yıllık 38 milyon lira masrafı olan 16 özel uçağıyla Erdoğan, Almanya ve Fransa’yı geride bıraktı

Okumaya devam et

Popular