Bizimle iletişime geçiniz

Ekonomi

İstanbul’un ünlü restoranı Sahan peş peşe 3 şube kapattı

Ekonomik krize direnemeyen şirketler ya iflas ediyor ya konkordato ilan ediyor veya şube kapatıyor. Ünlü restoranlardan Sahan da şube kapatanlar kervanına katıldı.

BOLD Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz, 7’den 70’e tüm sektörleri etkiledi. Giyimden gıdaya, otomotivden inşaata tüm sektörlerden iflas ve konkordato haberleri geliyor.

Kriz restoranları da vurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki ünlü restoranlardan Mabeyin, kepenk indirmişti. Mabeyin’in ardından bir restorandan daha benzer bir haber geldi.

ACIBADEM, BAĞDAT CADDESİ VE GAZİANTEP ŞUBELERİ

İstanbul’un ünlü mekanlarından Sahan, peş peşe üç restoranını kapattı. Para Dergisi’nin haberine göre restoranın Acıbadem ve Bağdat Caddesi şubeleriyle birlikte Gaziantep’te açılan şubesi de kapısına kilit vurdu.

1970’de İstanbul Caddebostan’da küçük bir lokanta olarak kurulan Sahan’ın ilk şubesi 1984’de şimdiki sahibi Tahir Tekin Öztan tarafından Plajyolu’nda açıldı.

Firma, yeme içme sektöründe Türkiye’de birçok yeniliğin ilk uygulayıcısı oldu. 50 yıllık tarihinde, bugün sıradan gibi görünen fakat uygulandığı dönem için ilk olan pek çok atılım gerçekleştirdi.

OTELCİLİK ALANINA DA GİRDİLER

1992’de Acıbadem Sahan, 1994’de Suadiye Sahan, 2003’te Ataşehir Sahan Vega, 2009’da Gaziantep’in tarihi hanlarından olan Şirehan ve Yemişhan Sahan bünyesine katıldı ve Sahan Restaurant açıldı.

2013’te ise Şirehan Otel hizmete girdi. Son olarak 2014’te Sahan Kurtköy şubesi açılmıştı. Ancak köklü marka ile ilgili son günlerde küçülme haberleri birbirini izledi.

İstanbul’da Acıbadem ve Bağdat Caddesi şubeleri kapandı. İki şubenin ardından Gaziantep’teki Şirehan içinde açılan Sahan da kapandı ve oteli de başka bir işletmeciye devretti.

Veganlık İngiltere’de felsefi inanç sayıldı

Ekonomi

Yeni düzenlemeye göre, 3 ay süreyle işten çıkarma yasaklanıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de alınan yeni tedbirler göre, işten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isterse bu yasağı 6 aya kadar uzatabilecek.

BOLD-İşveren isterse işçiyi ücretsiz izne çıkartabilecek bu durumda işçiye günlük 39 lira 24 kuruş ödenecek. Ayrıca 15 Mart’tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de aynı miktar ödenecek.

Katar uçakları Türkiye’ye ne taşıyor? Turhan Bozkurt yorumladı

Okumaya devam et

Ekonomi

Katar uçakları Türkiye’ye ne taşıyor? Turhan Bozkurt yorumladı

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’nin tüm yurtdışı uçuş seferlerini iptal etmesine rağmen Katar’a uçuş seferlerinin devam etmesi dikkat çekti. Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın sosyal medya hesabında günde getirdiği uçuşlar da ne taşındığı merak konusu oldu.

BOLD-Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ekonomideki son gelişmeler ve Katar uçağı BOLD Medya Youtube kanalında Fatih Akalan’ın sunumuyla Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt’un yorumuyla gündeme taşındı.

Okumaya devam et

Ekonomi

Rusya, Türkiye yerine başka ülkelerden limon alacak

Rusya Tarım Bakanlığı, Türkiye’nin ihracatı kısıtlaması sonrası limon sıkıntısı yaşanmasını beklemediklerini açıkladı. Sevkiyatta Türkiye’nin yerini başka ülkelerin alabileceği belirtildi.

BOLD – Tarım ve Orman Bakanlığının koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle limon ihracatını Ağustos sonuna kadar ön izne bağlaması akabinde, Rusya Tarım Bakanlığı, kısıtlamaya bağlı sıkıntı yaşanmasını beklemediklerini duyurdu.

ALTERNATİF ARJANTİN, BREZİLYA, GÜNEY AFRİKA

Bakanlık, “Limon sevkiyatı ticari ilişkiler yürüttüğümüz başka ülkelerden yapılabilir. Söz gelimi Arjantin, Brezilya ve Güney Afrika ülkeleri” açıklamasını yaptı.

Geçen yaz Türkiye’den Rusya’ya neredeyse hiç limon sevkiyatı yapılmadığını, bunun ülkedeki pazarda ürünün tedariğine yansımadığı da hatırlatıldı.

YÜZDE 45’İNİ TÜRKİYE’DEN TEMİN EDİYOR

Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Ali Kavak, Moskova’daki bir basın toplantısında daha önce Türkiye’den Rusya’ya her yıl 150 ila 200 bin ton limon sevkiyatı yapıldığını söylemişti.

Uzmanlara göre Rusya’daki limonların yaklaşık yüzde 45’i Türkiye’den gidiyor. Arjantin (yüzde 23) ve Güney Afrika Cumhuriyeti de (yüzde 13) Rusya’da en çok limon ihracatı yapan diğer ülkeler.

Meclis’te infaz paketi gerginliği: MHP ve HDP milletvekilleri birbirinin üzerine yürüdü

Okumaya devam et

Popular