Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“PKK’nın en büyük hamisiydi. Su testisi su yolunda kırıldı”

AKP’li eski Milletvekili Şamil Tayyar, İranlı General Kasım Süleymani’nin öldürülmesine “Su testisi su yolunda kırıldı” yorumu yaptı. Süleymani’nin PKK ve YPG’nin hamisi olduğunu savundu.

BOLD – İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani, ABD’nin düzenlediği saldırıda Irak’ın başkenti Bağdat’ta öldürüldü.

AKP’li eski Milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından Kasım Süleymani’nin öldürülmesine ilişkin dikkat çeken bir mesaj yayımladı. Tayyar, Kasım Süleymani’nin PKK ile ilişkisine dikkat çekti.

TERÖR ÖRGÜTLERİ İÇİN DE KAYIP

Kasım Süleymani için “su testisi” nitelemesi yapan Tayyar’ın mesajı şöyle: “Kasım Süleymani’nin ölümü, sadece İran değil terör örgütü PKK ve YPG için de kayıptır. Çözüm sürecinde PKK’nın silah bırakmasını engellemeye, Fırat Kalkanı, Afrin ve Barış Pınarı’nı sabote etmeye çalıştı. PKK’nın en büyük hamisiydi. Su testisi su yolunda kırıldı.”

ABD Bağdat’ı vurdu: Kudüs Gücü Komutanı İranlı General Kasım Süleyman öldürüldü

Politika

Suriyeli Mahmud’a vatandaşlık müjdesini Erdoğan böyle duyurdu: Verdik gitti!

Gazetecilerin Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Türkçe de biliyor.” dedi.

BOLD-AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti kapsamında Cezayir’den Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Elazığ’da yaşanan depreme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, sözü enkaz altında kalan Dürdane Aydın ve eşi Zülküf Aydın’ı kurtaran Suriyeli Mahmud’a getirdi.

Suriyeli Mahmud’un davranışı üzerinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Kardeşlik bu ama ne yazık ki Kılıçdaroğlu kardeşlik duygusu nedir bundan bir haber. Bu iş herkesin karı değil. Biz kardeşlik duygusuyla bugüne kadar bu mücadeleyi veriyoruz.” dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un yönlendirmesiyle gelen Suriyeli Mahmud için “Vatandaşlık verile bilinir mi?” sorusuna cevap veren Erdoğan, “Ne demek verilebilir mi? Tabii ki verilir. Verdik gitti. Burada okuyor. Türkçe de biliyor.” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu buna da tepki gösterir mi?” sorusuna ise Erdoğan, “Onunla dünyalarımız farklı. Onların öyle bir derdi yok bizim derdimiz var” cevabını verdi.

Erdoğan’ın “Türkçe’de biliyor” dediği Suriyeli Mahmud, tercüman aracılığıyla öğrendiği vatandaşlık müjdesi için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok sevindim ama aynı zamanda ölenler için çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifa versin.” dedi.

Aksaray’da koronavirüsü şüphesiyle 9 Çinli 12 kişi hastaneye kaldırıldı

Okumaya devam et

Politika

CHP’den “İmamoğlu’nun Elazığ’da ne işi var” eleştirilerine videolu yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 6.8’le sallanan Elazığ’ı ziyaret etmesini, sosyal medyadan eleştiren hükumet yanlısı hesaplara, CHP Gençlik Kollarından videolu yanıt.

BOLD- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ depreminin ardından bölgeye giderek, depremzedeleri ziyaret etmesi AKP’ye yakın hesaplar tarafından sosyal medyada eleştirilmişti. Sosyal medyada dolaşıma giren bir videoda İmamoğlu’nun 1999 yılındaki 17 bin insanın canına malolan Gölçük Depremindeki yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

YARDIM MALZEMESİ DAĞITTI

İmamoğlu’un kayda aldığı videoda, yıkılan binaların görüntüler yer alıyor. Yolcuk sırasında çekilen görüntülerin ardından İmamoğlu ve beraberindekiler, İstanbul’dan getirdikleri yardım malzemelerini depremzedelere dağıtıyor. Deprem mağdurlarıyla bir süre sohbet eden İmamoğlu, ‘bebek biberonu var mı’ diye soran bir anneye de, ”Bulamadık, İstanbul’da birçok şey kalmadı’ diye cevap veriyor.

YARDIMSEVERLİĞİ SİYASİ RANT GÖRENLER ANLAYAMAZ

Görüntüleri CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Sekreteri Emre Erşan paylaştı. Erşan, paylaşımında gündemdeki tartışmalara da değinerek şu ifadeleri kullandı, ”Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’a neden gittiğini sorgulayanlara bu videoyu izletin. Yardımseverliği siyasi rant olarak görenler bunun karakterli iyi bir yurttaş olmayla ilişkisini ömürlerince anlayamayacaklar.”

 

İmamoğlu çifti deprem bölgesine gidiyor

Okumaya devam et

Politika

Demirtaş’tan deprem mesajı: Halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir

HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden sosyal medya aracılıyla Elazığ’da yaşanan 6,8 şiddetindeki depreme ilişkin mesaj yayımladı.

BOLD-3 yılı aşkın bir süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, cezaevinden Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden etkilenenlere mesaj gönderdi. Tutuklu Demirtaş mesajında, “Eminim ki tüm halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir” yazdı.

Demirtaş’ın Elazığ’da meydana gelen depremin ardından gönderdiği mesajda şunlar yazdı: “Depremin vurduğu yerlerdeki tüm hemşerilerime geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yararlılara acil şifalar diliyorum. Eminim k, tüm halkımız yüksek bir duyarlılıkla dayanışmasını sürdürecektir. Allah hepinizin yardımcısı olsun” dedi.

Abdullah Gül’den AKP’ye deprem mesajı

Okumaya devam et

Popular