Connect with us

BOLD ÖZEL

70 yaşındaki tutuklu cezaevinde zehirlendi, omuriliği kırıldı, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu

Kırşehir Cezaevindeki tutuklular zehirlendi. Olay sırasında 70 yaşındaki Tahsin Manav merdivenlerden düşüp kalçasını kırdı, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Tahliye yok.

BOLD ÖZEL – Kırşehir E Tipi Cezaevinde 3 Ocak 2020 günü meydana gelen gıda zehirlenmesinde cezaevindeki tüm tutuklular zehirlendi. Durumu acil olanlar hastaneye kaldırılarak kimi de cezaevine gelen doktorlar tarafından ayakta tedavi edildi. Mide bulantısı, kusma, ishal şeklinde ortaya çıkan zehirlenme olayında en büyük zararı 70 yaşındaki Tahsin Manav gördü.

Üst kattaki yatakhanede kusmamak için aşağıya inmeye çalışırken merdivenlerden düşüp omuriliği kırılan Tahsin Manav o akşam hastaneye kaldırıldı. İki gün sonra ise geri getirildi. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve artık kişisel ihtiyaçlarını tek başına göremeyen Tahsin Manav’ın kendisi de ailesi de perişan durumda.

Dünkü açık görüşte Tahsin Manav’ı gören ve ailesiyle konuşan bir tutuklu yakını, tanık olduklarını BOLD Medya’ya ulaşıp anlattı:

“Bugün açık görüşümüz vardı. Görüşten çıkan herkes, bütün aileler bu zehirlenme olayını anlattı. Geçen hafta cuma günü zehirlenmişler. Çok acil olanları ambulansla hastaneye götürmüşler, acil olmayanlar oraya doktor getirilip orada muayene edilmiş. Bildiğim kadarıyla cezaevindeki herkes zehirlenmiş.

DENGESİNİ KAYBETMİŞ, AYAĞI KAYMIŞ

Herkes bugün Tahsin amcaya çok üzüldü. Cuma akşam onu hastaneye götürmüşler, pazartesi geri getirmişler. Yatakhaneye kusmak istemiyor, üst kat yatakhane, alt kat banyo ya… Kusmayayım, aşağı ineyim derken 70 yaşındaki amca dengesini kaybediyor, ayağı kayıyor, merdivenlerden düşmüş.

TEKERLEKLİ SANDALYEDE İHTİYACINI GÖRÜYOR

Kalçasının üstünde hemen omuriliğini kırmış. Dili boğazına kaçmış, yanındakiler dilini dışarı çıkarınca kendine gelmiş, biri karnından basınç yapmış. Ve şu an hastaneden tekrar cezaevine getirmişler. Yanına iki refakatçi vermişler. Amca tekerlekli sandalye ile işini görüyor.

Normalde 15 kişilik koğuşta kalıyordu Tahsin amca, şimdi üç kişilik koğuşa koymuşlar. İki kişi yardımcı oluyor. Bir sandalyeyi tuvalet ihtiyacını gidereceği şekilde ayarlamışlar. Banyosunu başka biri yaptırıyormuş.

AMELİYAT YAPILAMIYOR

Zehirlenme olayı atlatılmış ama amcanın durumu kötü. Ameliyat olması gerekiyormuş ama kemikleri çok zayıf olduğu için doktor ameliyat yapamayız demiş. Ailesi perişan vaziyette. Ben bugün eşini gördüm. O şen şakrak teyze gitmiş, iki büklüm olmuştu. Konuşamayacak vaziyetteydi. Biz ne yapacağız, çaresiz durumdayız diyordu.

10 ADIM ATIP OTURUYOR

Bugün herkes Tahsin amca çıksın tahliye edilsin diye herkes dua etti. Amca çok ağlıyor, tekerlekli sandalye ile geliyor, yürüyemiyor. 10 adım atıyor ve duruyormuş, sürekli oturduğu için ağrı oluyormuş.”

Bacağındaki tümör 32 cm oldu, hala tahliye edilmiyor

BOLD ÖZEL

4 aylık hamile Ayşe Karaduran tutuklandı

17 haftalık hamile olan Ayşe Karaduran bugün tutuklanıp Şanlıurfa Cezaevine gönderildi. Eşinin sağlık durumunun iyi olmadığını Twitter hesabından duyuran Akif Karaduran, “Eşimin düzenli beslenmesi ve iyi bakılması gerekiyor” dedi.

BOLD ÖZEL – Şanlıurfa’da bu sabah tutuklanan 7 kadın arasında 4 aylık hamile Ayşe Karaduran’ın olduğu ortaya çıktı. Eşi Akif Karaduran’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre 17 haftalık hamile olan anne Karaduran Şanlıurfa Cezaevine gönderildi.

4 GÜN ÖNCE GÖZALTINA ALINDI

Akif Karaduran “Eşimin düzenli beslenmesi iyi bakılması gerekiyor. Eşim, 17 haftalık hamile. Şu an Şanlıurfa da cezaevinde yatıyor. Sık sık midesi bulanıyor. Tansiyonu düşüyor” dedi. Akif Karaduran, 16 Mayıs sabahı evlerine baskın düzenlendiğini ve dört gün önce gözaltına alındığını belirtti.

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan 29 yaşındaki İlahiyat mezunu olan Ayşe Karaduran ev hanımıydı. 16 Mayıs’ta gözaltına alınan Ayşe Karaduran,

Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başlattığı operasyonlarda aralarında öğretmen, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin olduğu 11 kadından 7’si tutuklandı.

Şanlıurfa’da da kız öğrencilere operasyon: 7 kişi tutuklandı

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Adli Tıp Başkanlığı, dört aydır Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini ikinci kez reddetti.

BOLD ÖZEL – Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası onaylandığı için 9 Şubat’ta tutuklanan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’a yine ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verildi.

Eşiyle dün telefon görüşü yapan Yasemin Özkan “Eşimin morali bayağı bozuktu. Çok üzülmüştü. Geçen hafta açık görüşte gördüm, elleri, ayakları çok kötü. Kafasında da yaralar çıkmış. Her gün kür gibi etkisi olan hap içiyor. Onlar da vücudunda yaralara sebep oluyor. Ayakta gördükleri için cezaevinde kalabilir diyorlar. Dördüncü evre kanser bu adam.” dedi.

ALMANYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ OKUDU

1980’li yıllarda Almanya’da makine mühendisliği okuyan Ahmet Zeki Özkan, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Aksaray’daki Mercedes fabrikasında yüksek mühendis olarak göreve başladı. 2014 yılında emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen Özkan, Şubat 2017’de Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Kırşehir Cezaevine gönderildi.

10 ay Kırşehir’de hapis yatan Özkan’ı Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, çocuklarını okuttuğu Aksaray Koleji’nin müdürüne 2 kez kurban parası verdiği ve Bylock kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıp tahliye etti.

YERDE YATMAK ZORUNDA KALDI

Tutuksuz yargılanan Özkan’a Ekim 2020’de 4. evre akciğer kanseri teşhisi konuldu. Geçen yıl şubat ayında cezası onaylanan Özkan’ın ilk infaz erteleme talebi kabul edildi ve cezası 6 ay ertelendi. İkinci talebi 14 Aralık 2021’de reddedildi.

Durumu kritik olmasına rağmen 9 Şubat’ta tutuklanıp hapse gönderilen 65 yaşındaki Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme için yaptığı başvuru dün ikinci kez reddedildi. Doktorların en fazla bir yıl yaşar dediği Özkan, ilk tutuklandığında karantina hücresinde yer olmadığı için yerde yatmak zorunda kalmıştı.

4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan’ı tutukladılar

 

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Yeni gelişme: Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenciden 5’i tutuklandı

Karabük’te dün serbest bırakıp savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 6 öğrenciden 5’i, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

BOLD ÖZEL – 12 Mayıs’tan itibaren Karabük Emniyeti’nde gözaltında olan 14 öğrenciden 9’u bu akşam üzeri bırakıldı. Üçü tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan 9 öğrenci savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan 6 öğrenci Karabük Emniyeti’ne götürüldü. Öğrencilerden 5’i bugün tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, öğrencilerin üzerinden ve evlerinden çıkan telefon, bilgisayar, sim kartı, 125 dolar ve 25 euro’yu delil diye böyle sergiledi.

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar